Geboortecentrum bij het ziekenhuis BEVELANDEN/THOLEN Opa met gaatjes Kleingeld almanak Pampers voordeelpak DONDERDAG 20 september 2012 17 Sluiting AZC schokt betrokkenen 18 en 19 Kraamopname in geboortesuite in plaats van meerpersoonskamers door Nadia Berkelder GOES - Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes komt een geboortecentrum. Daar kun nen vrouwen poliklinisch of on der begeleiding van een gynaeco loog bevallen. Het centrum gaat in juni volgend jaar open. Bij de gemeente Goes is een bouw- aanvraag ingediend. „Voor de zorg is dit drie stappen vooruit", zegt Frans Annot van STBN, de Stich ting Thuisbevalling Nederland. „Het blijft trouwens mogelijk om thuis te bevallen in de plaatsen waar dat nu ook kan. Daar veran dert niets aan." Na de verhuizing van de afdeling Verloskunde vanuit Vlissingen naar Goes, bleek de afdeling in het Goese ziekenhuis met zes verloska^ mers te krap. Een groot deel van de vrouwen op Walcheren bevalt in het ziekenhuis in Goes omdat thuisbevallingen daar niet meer mogelijk zijn. Verloskundigen verzorgen nu ook al poliklinische bevallingen in het Goese ziekenhuis. „Ze krijgen in het centrum een eigen ruimte", zegt Annot. „Als onderdeel van een groter centrum, maar verlos kundigen en gynaecologen gaan er ook nauwer samenwerken." Er komen veertien 'kraamsuites' en drie ruimtes om poliklinisch in te bevallen. „Het grote voordeel is dat mensen straks niet meer van kamer moeten verwisselen als er alsnog een gynaecoloog nodig is bij de bevalling", zegt Dick Bos- scher van het ADRZ. Overigens blijft het geboortecen trum in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen gewoon open als het nieuwe centrum in Goes is gerealiseerd. Dat is daar ge vestigd na het vertrek van verlos kunde in Vlissingen. Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE - Actrice Sabine Goethals vertelt - als het personage Hanne - over het aftakelings proces van haar opa die dement is. Het thea terstuk 'Opa met gaatjes' is deze week drie keer te zien: woensdag in Kapelle, vandaag in Wemeldinge en morgen in Yerseke. Het stuk is gebaseerd op een boek van Wally de Don- cker. Het optreden van Goethals is een initia tief van de Stichting Welzijn Kapelle, Zorg groep Ter Weel, Alzheimer Zeeland, zorgcen trum Cederhof en de gemeenten. foto Willem Mieras De middenstand zit altijd, zowel in de tijd van de gulden als nu in het euro tijdperk, verlegen om kleingeld. Zelfs na de afschaffing van de 1- en 2-eurocenten is dat niet veranderd. Nu kun je daar als ondernemer op verschillende manieren aandacht voor vragen. Meestal gebeurt dat aan de kassa met de vraag of de klant 'het niet kleiner heeft', of dat er misschien tien, twintig of vijftig eurocent bij kan. In alle vriendelijk heid dus en vooral zonder bijbedoe lingen. Al sloeg die grutter onlangs inde binnenlanden van Walcheren een beetje door. Hij vroeg op een ver dachte manier aandacht voor het ontbreken van voldoende munten in zijn kassa: 'Losgeld gevraagd'. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61