Geboortecentrum bij ziekenhuis in Goes 'Mediavragen? Bel eerst wethouder' Zware en lichte kost bij film-en literatuur cursus Scholen voorouders Zoutzieden bij verdronken dorp Cursus zoeken naar zeevarende dit weekend het rr Bij beschikking van de Rechtbank Middelburg d.d. 12 september 2012 is Mevr. C. Boogaard, ge boren op 24-1-1967, wonende te 4501 JD Oostburg, Burgemeester Gratamastraat 4 onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. donderdag 20 september 2012 Een samenwerkingsverband van Coese basisscholen is nog maar sinds januari bezig met de speciale opvang van asielzoekerskinderen op de basisscholen. Ariaan Bohnen van de openbaar onderwijskoepel Nobego, hoopt dat de opgebouwde deskundigheid niet verloren zal gaan. door Nadia Berkelder GOES - Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes komt een geboortecentrum. Daar kun nen vrouwen poliklinisch of on der begeleiding van een gynaeco loog bevallen. Het centrum gaat in juni volgend jaar open. Bij de gemeente Goes is een bouw- aanvraag ingediend. „Voor de zorg is dit drie stappen vooruit", zegt Frans Annot van STBN, de Stich ting Thuisbevalling Nederland. „Het blijft trouwens mogelijk om thuis te bevallen in de plaatsen waar dat nu ook kan. Daar veran dert niets aan." Na de verhuizing van de afdeling Verloskunde vanuit Vlissingen naar Goes, bleek de afdeling in het Goese ziekenhuis met zes verloska mers te krap. Een groot deel van de vrouwen op Walcheren bevalt in het ziekenhuis in Goes omdat thuisbevallingen daar niet meer mogelijk zijn. Verloskundigen verzorgen nu ook al poliklinische bevallingen in het Goese ziekenhuis. „Ze krijgen in het centrum een eigen ruimte", zegt Annot. „Als onderdeel van een groter centrum, maar verlos kundigen en gynaecologen gaan er ook nauwer samenwerken." Er komen veertien 'kraamsuites' en drie ruimtes om poliklinisch in te bevallen. „Het grote voordeel is dat mensen straks niet meer van kamer moeten verwisselen als er alsnog een gynaecoloog nodig is bij de bevalling", zegt Dick Bos- scher van het ADRZ. Overigens blijft het geboortecen trum in het Admiraal De Ruyter- ziekenhuis in Vlissingen gewoon open als het nieuwe centrum in Goes is gerealiseerd. Dat is daar ge vestigd na het vertrek van verlos kunde in Vlissingen. ZIERIKZEE - Serieuze en lichte, be kende en onbekende Engelstalige literatuur staat dit jaar op het pro gramma van de film- en literatuur cursus van Conny Steenman-Mar- cusse in samenwerking met fiZi in Zierikee. De cursus bestaat uit lite ratuurlessen en vertoningen van de boekverfilmingen. Tijdens de gratis proefles voor iedereen op dinsdag 25 september vanaf 10.30 uur in het MFC aan het Jannewek- ken staat de roman Wuthering Heigths van Emily Brönte centraal. De gelijknamige film wordt dins dag 9 oktober om 14.00 uur ver toond in het nieuwe fiZi-theater, in Podium De Weverij aan het Kerkhof NZ. De cursus biedt ver der aandacht aan boeken als: Sal mon Fishing in the Yemen (Paul Tor- day), The Great Gatsby Scott Fitz gerald), The Help Kath. Stockett), Bird Song (Sebastian Faulks) en Woman in Black van Susan Hill. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Als raadsleden door journalisten gebeld worden met een stelling of nieuwsfeit over de gemeente Reimerswaal, dan doen ze er verstandig aan eerst de wet houder te bellen om te horen hoe de vork werkelijk in de steel zit. Dat advies geeft burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal aan de gemeenteraad. „Als een journalist u benadert, dan wil dat niet altijd zeggen dat zijn stelling de waar heid is. De portefeuillehouder weet vaak meer over de achter gronden, dus wend u tot hem, want u kunt zomaar in een val te rechtkomen." Huisman maakte de opmerking tijdens de themaraad, waarin werd gepraat over de ge sprekken die plaatsvonden tussen wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) en Heijmans Bouw Zeeland. Als de gemeente een verlies van 9 ton op het grond bedrijf wil nemen, zou Heijmans bereid zijn 4,5 ton winstmarge in te leveren, meldde de PZC eerder deze week. Projectontwikkelaar Wieland Zwemer van Heijmans liet weten dat de onderhandelin gen liepen. Sinke bevestigde tegen over de PZC de inhoud van het ge sprek. „Het verlies van negen ton is geen kleinigheid. Daarom is het nog lang niet zeker dat deze con structie doorgaat. Het college en de raad zijn nog niet op de hoog te." Ten overstaan van de raad ont kende hij stellig dat er sprake is van een deal. MIDDELBURG - Mensen met voorou ders die hun geld verdienden op zee en meer over die familiege schiedenis willen weten, kunnen voor een cursus terecht bij de Volksuniversiteit en het Zeeuws Archief. Zij houden op zaterdag 6 oktober de bijeenkomst 'Zeeuwen op zee' in het Zeeuws Archief in Middelburg. Daarin vertelt Ivo van Loo, histori cus en deskundige op het gebied van scheepvaart in de Gouden Eeuw, meer over de zeevaart en over de archiefbronnen die je kunt raadplegen om zeevarende voorou ders op te zoeken. De bijeenkomst staat in het teken van het Zeeuwse Jaar van het Water. Voor meer informatie over de cur sus 'Zeeuwen op zee' en voor op gave kunnen belangstellenden te recht op www.volksuniversiteitzee- land.nl/archief RILLAND - Vrijwilligers van de AWN-Zeeland geven zaterdag een demonstratie zoutzieden bij het verdronken dorp Rilland. De archeologen van de archeolo- giewerkgroep proberen bruikbaar zout te maken met het opgeslagen zout in verzilt veen uit de Wester- schelde. In de Middeleeuwen was zoutwinning een belangrijke in dustrie in Zeeland. Het oude Ril land is in 1530 overstroomd. Pas in de achttiende eeuw is dat deel van Zuid-Beveland weer ingepolderd. Bealngstellenden kunnen zich via e-mail bij AWN-Zeeland opgeven: dickydekoning@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56