Burendag leeft in Dreischor zeeland 119 de darome Koffie PZC CORRECTIE? Ballonnen voor Bas Rechtbank wil in strafzaak meer weten over taser september actie 799,- donderdag 20 september 2012 De Burendag is verzonnen door koffieproducent Douwe Egberts. In 2008 kwam het tot samenwerking met het Oranje Fonds. Dat is een nationaal fonds voor de bevordering van sociale initiatieven. In Dreischor is de Burendag méér dan alleen een barbecue. Daar wordt het een dag van klus sen en genieten van een hapje en een drankje. Hoogtepunt: de presentatie van de Burenkrant. door Piet Kleemans Dreischor. Het is niet alleen een groen dorp, maar ook een dorp vol enthousias telingen. Vooral sinds in het dorp een 'Droomclub' bestaat gonst het er van de activi teiten. „En de Burendag zindert hier al vanaf juni", zegt Droom- clubvoorzitter Ellen Bentlage. De droomclub speelt een belangrij ke rol bij de Burendag. „Wij be schouwen de Burendag als een mooie start van het seizoen voor de droomclub", stelt Bentlage. De droomclub doet voor de derde achtereenvolgende keer mee aan de Burendag en ook nu zijn ze er weer in geslaagd een gevarieerd programma op te zetten. Om een zo breed mogelijk publiek te bedienen is gekozen voor een mix van spelletjes, klusjes en een high tea. Bentlage: „Het moet niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen leuk zijn. Er wordt zaterdag flink geklust: een zolder van streek- en landbouw museum Goemanszorg moet leeg geruimd, het groen rond de kerk aangepakt en er moet een natuur- Nog even foldefen. Vlnr. Ellen Bent lage, Diana de Vlieger en Ineke en Cees Versnel, foto Dirk-jan Gjeltema Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl speeltuin ontworpen worden. En dé uitdaging: een ludieke oplos sing voor het hondenpoeppro bleem. „Iemand kwam met het idee om een kunststof 'hamster bal' te maken waar baas én hond in passen. Als er dan gepoept wordt heeft alleen het baasje van de hond er last van." Net als vorig jaar wordt ook nu in Dreischor weer een Burenkrant ge presenteerd. Voor die krant zijn 40 inwoners van Dreischor geïnter viewd. „En dan leer je mensen uit het dorp ook weer van een andere kant kennen." De Burendag is voor iedereen toe gankelijk. Bentlage: „Iedereen is welkom. Tenslotte zijn we alle maal buren van elkaar." In de prak tijk zijn het vooral de eigen inwo ners van het dorp die op het eve nement afkomen. „Maar vorig jaar was er ook een meneer uit de Hoekse Waard, een oud-inwoner van Dreischor. Die vond het vorig jaar zo leuk dat hij nu al heeft aangekondigd dat hij dit jaar weer komt." Buurt-barbecues Burendag wordt op Schouwen-Dui- veland gehouden in Brouwersha ven, Dreischor, Zierikzee, Bruinis- se, Oosterland en Haamstede. Het aanbod varieert van buurtbar becues tot koffieochtenden. In Haamstede wordt door Hotel Bom gezorgd voor 'een feest voor Haamstede'. De Burendag wordt in de Molen straat in Zierikzee aangegrepen om de straat op te ruimen. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag de strafzaak tegen twee Zierikzeeën- aren (24 en 38 jaar) aangehouden, tegen de verwachting van zowel de advocaten als beide verdachten in. Beide lieden worden ervan ver dacht betrokken te zijn bij een mis handeling op 1 juni in Zierikzee waarbij een taser - een stroom stootwapen - gebruikt zou zijn. De rechtbank wil de zaak pas verder inhoudelijk behandelen, als ze dui delijkheid krijgt over wat een taser is, of er dan ookinderdaad een is gebruikt en wat de gevolgen van het gebruik van zo'n ding zijn. De rechtbank heeft dan ook de zaak terugverwezen naar de rech- ter-commissaris met het verzoek een wapendeskundige in te schake lendie daar alles vanaf weet. Wan neer de zaak verder wordt behan deld is nog niet bekend. ZIERIKZEE - Op de spelletjesmiddag ter gelegenheid van het 125-jarig jubi leum van Albert Heijn zijn woensdagmiddag ruim 300 ballonnen opgelaten voor Stichting Bas. In tegenstelling tot andere ballonwedstrijden, gaat het nu niet om welke ballon het verste komt, maar is het de bedoeling dat zo veel mogelijk kaartjes worden teruggestuurd. Voor elk exemplaar doneert Albert Heijn namelijk 2,50 euro aan Stichting Bas. Deze stichting wil geld inzamelen voor onderzoek naar juveniele dermatomyositis; een chronische ontstekingsziekte, waaraan Zierikzeeënaar Bas van den Ouden in 2010 op 9-jarige leeftijd overleed. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE Kennismaking EHBO voor jongeren Om jeugdige inwoners kennis te la ten maken met het bieden van de eerste hulp bij ongelukken, begint docente Mathanje den Boer komen de zaterdag met een cursus EHBO. Die is bedoeld voor twaalf- tot acht tienjarigen en wordt gegeven in het Rode Kruisgebouw aan de Schuitkant 5 in Burgh-Haamstede. Naast de nodige lessen is er ook ruimte voor gezelligheid. Info: e-klooster@hotmail.com SEROOSKERKE Herfstbloeiers te zien in de tuin van Praet De tuin van de familie Praet is za terdag voor publiek geopend. Lief hebbers kunnen daar de grassen, dahlia's, anemonen, hortensia's en andere herfstbloeiers bewonderen. De Praettuin aan de Oude Zand weg 11 in Serooskerke is enkele ma len per jaar toegankelijk. Zaterdag is dat van 10.00 tot 17.00 uur. De en tree kost 4 euro, kinderen mogen voor 2,50 naar binnen. ZIERIKZEE Vijfduizend euro voor multimedia bij Gors Zorgorganisatie Gors doet onder zoek naar het gebruik van mul- ti-mediale communicatiemiddelen door haar cliënten. De Lions Club Schouwen-Duiveland draagt 5000 euro bij aan het hiervoor benodig de materiaal, zoals tabiets. Het woensdag overhandigde bedrag is een deel van de 13.500 euro die het strandgolftoernooi afgelopen week einde opleverde. De Lions steunen nog twee andere stichtingen. RENESSE Watersportartikelen gestolen bij huisje Dieven zijn er woensdagnacht of in de vroege donderdagmorgen vandoor gegaan met kitesurfspul- len die lagen te drogen bij een va kantiehuisje aan de Hoogenboom- laan. Tussen 01.00 uur 's nachts en 07.00 uur 's morgens zijn de spul len, waaronder kiteplanken, veilig- heidsvesten, trapezes en een tas weggenomen. De waarde van de ge stolen goederen is onbekend. eerï deskurïi tig plasti deze maond slechts Hoogwaardige kwaliteitszorg zónder wachtlijsten. I V MEDISCH CENTRUM n mcdebaronie.nl MINDERBROEDERSSTRAAT 8, 4811 LX BREDA TEL. 076-7640777 ■RUG HERNIABORTHOPEDISCHE KIACHTENBMAAG-/DARMONDERZOEKBUROLOGIEBSPATADERENB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55