Winkelier zet overvallers buiten de deur i8l zeeland Schouwen heeft primeur Fotowedstrijd Entree van Haamstede van EK steentjeskeilen scharendijkê pas in 2014 verbeterd Koppen bij elkaar Koffieochtend voor ouders in bieb donderdag 20 september 2012 Politie op zoek naar drie jonge daders Koppen bij elkaar is dit jaar het thema van de Burendag 2012. Het is een dag die in heel Nederland gehouden wordt Vorig jaar deden er over heel het land gemeten naar schatting een miljoen mensen aan mee. Burendag is altijd de vierde zaterdag in september. door Maurits Sep ZOUTELANDE - Hij duwt het vuur wapen weg, draait de kassa op slot en verkoopt één van de drie over vallers een paar klappen. Zo werkt eigenaar Vreeke van de camping winkel op camping Weltevreden in Zoutelande zijn belagers de deur uit. Zonder buit. De politie is naar de daders op zoek. Vrijdagmiddag tegen zessen ko men drie jongemannen zijn super markt binnen en vragen om geld. Ze bedreigen hem met wapens, maar Vreeke schrikt niet. „Ik heb eigenlijk heel koel gehandeld. Het ging natuurlijk ook allemaal in een opwelling. Het heeft pakweg veertien seconden geduurd", ver telt Vreeke. Pas later dringt door wat er is ge beurd en schrikt hij van wat hij heeft gedaan. „En toch, als het weer zou gebeuren, zou ik het weer zo doen. Althans, dat denk ik nu. Het was natuurlijk een impuls. Maar het kwam ook niet realis tisch over. Het regende, er komen mensen binnen met donkere kle ding, dan denk je niet meteen aan een overval." De overvallers eisen geld, maar krijgen niks. De winke lier draait de kassa juist op slot en er ontstaat een worsteling met wat Vreeke 'de leider' van het drietal noemt. Volgens de politie is die jongeman vermoedelijk in zijn ge zicht gewond geraakt. Vreeke zelf heeft ook een paar kleine verwon dingen, maar die stellen volgens hem niet veel voor. Vreeke staat tijdens de overval al leen in de campingwinkel. Zijn vrouw is even weg en er zijn geen klanten. Daar is hij achteraf heel blij om. „Ik weet niet wat ik ge daan zou hebben als er andere mensen binnen waren geweest. Ik denk dat ik dan wel geld gegeven zou hebben. Je moet er niet aan denken wat er met die mensen had kunnen gebeuren. Daar zou ik me dan verantwoordelijk voor voe len." Zodra de overvallers weg zijn en Vreeke wat is gekalmeerd, belt hij de politie. Als het aan hemzelf had gelegen, was zijn zaak diezelf de avond weer open gegaan, maar dat kon niet omdat de politie on derzoek moest doen. Maar zater dag konden campinggasten alweer boodschappen doen. „Ja hoor, we zijn elke dag open. Ik vind het be langrijk om door te gaan." ZIERIKZEE - In Bibliotheek De Stol- pe in Zierikzee wordt woensdag 26 september een Boekstart koffie ochtend gehouden. Doel is ouders laten ontdekken dat het lezen van een boekje samen met hun baby leuk en leerzaam is. Lo- gopediste Afke Baarda van GGD Zeeland komt voorlichting geven over spraak- en taalontwikkeling. Boek start is een samenwerking tussen gemeente, consultatiebureau, kin deropvang en bibliotheek. In de bi bliotheek is een babyhoek inge richt waar ouders terecht kunnen voor babyboekjes. Er zijn uitklap- boekjes, rammelaarboekjes en knis- perboekjes. Aanvang 10.00 uur. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Aan de voet van de Brouwersdam - in de baai van West Repart bij Scharendijke - wordt zaterdag 20 en zondag 21 ok tober het eerste Europees kam pioenschap steentjeskeilen gehou den. Iedereen kan meedoen, maar het aantal deelnemers wordt be perkt tot driehonderd. Het evenement is vooral ludiek van aard. Het gaat bij het EK steen tjeskeilen om samen sportief bezig zijn in de natuur, op een duurza me, leuke en laagdrempelige ma nier. Daarnaast draagt het evene ment bij aan de promotie van de Brouwersdam als recreatieve loca tie. Deelnemers aan wat officieel het European Championship Sto ne Skimming heet kunnen tijdens het evenement officiële leistenen uit het Schotse Easdale kópen om mee te keilen. De opbrengst van deze leistenen komt ten goede aan stichting Sailing Kids. Deze stich ting organiseert zeilvakanties voor kinderen en jong volwassenen met een ernstige en/of chronische ziekte. Zaterdag 20 oktober staat volledig in het teken van de strijd om de Europese titel. In verschillende ca tegorieën proberen deelnemers hun steen zoveel mogelijk meters te laten maken over het water. Zondag staat in het teken van het 'recreatieve keilen'. Iedereen kan meedoen aan de Stone Skip- ping-competitie. Daarbij gaat het niet om het aantal meters die de steen over het water scheert, maar over het aantal keer dat de steen op het water stuitert. Inschrijven kan alleen ter plaatse. Meer infor matie is te vinden op: www.stone- skimmingbrouwersdam.nl SCHARENDIJKE - Op initiatief van Stichting Kunstrif wordt zaterdag 22 en zondag 23 september voor de tweede keer een onderwaterfo- tografiewedstrijd gehouden. Deze keer staan daarbij de wrakken van Scharendijke centraal. Voor de kust bij Scharendijke lig gen diverse scheepswrakken waar het onderwaterleven inmiddels greep op heeft gekregen. Dit kan prachtige onderwaterbeelden ople veren. Reden te meer voor Stich ting Kunstrif Zeeland om een foto wedstrijd op poten te zetten. Maar dan wel onderwaterfotografie. Amateurfotografen met duikerva ring worden uitgenodigd hun plaatjes te maken op 22 en 23 sep tember. Aanmelden kan via de Facebook-pagina van duikcentrum De Kabbelaar (www.face- book.com/dekabbelaar) of telefo nisch via: 0111-671913. door Joeri Wisse BURCH-HAAMSTEDE - De entree van Haamstede wordt op z'n vroegst in 2014 verbeterd. Het kruispunt waar de Noordstraat, Hogezoom, Kloosterweg en Serooskerlcseweg samenkomen, zou aanvankelijk in 2013 van een rotonde worden voor zien. Bijna de gehele gemeente raad stak daar eind vorig jaar een stokje voor. Alleen de fractie van de PvdA steunde het college van B en W in de opvatting dat een ro tonde veiliger zou zijn dan een kruispunt met stoplichten. Omdat deze verkeerslichten aan het einde van hun levensduur zijn, gaat de gemeente Schou- wen-Duiveland de entree van Haamstede toch op de schop ne men. Volgens een woordvoerder van de gemeente begint volgend jaar een onderzoek. Daaruit moet blijken welke maatregelen nog meer kunnen worden getroffen. Ook bekijkt de gemeente dan op welke manier de entree van het dorp kan worden verfraaid. De uit voering van de werkzaamheden begint volgens de gemeente op z'n vroegst in 2014. Voor de aanleg van de rotonde had de gemeente 670.000 euro uit getrokken. Omdat de renovatie van het kruispunt aanmerkelijk goedkoper is, is een bedrag van zo'n 190.000 euro teruggestort naar de algemene reserve. Het geld blijft bedoeld voor wegenonder- houd, maar heeft nog geen nieu we bestemming. Het resterende bedrag kan even tueel nog verder oplopen. Dat is volgens de gemeentewoordvoer der afhankelijk van de keuzes die worden gemaakt bij de uiteindelij ke renovatie van het kruispunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54