Meer luxe voor badgast Brouwersdam Gratis wifi in gemeentehuis Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND Mozaïekzuil opvolger van dobbelsteen almanak Kleingeld DONDERDAG 20 september 2012 17 Burendag leeft inDreischor 18 en 19 Aannemer verbouwt vijf strandopgangen, facelift parkeerterrein gepland in 2013 of 2014 door Joer5 Wisse BROUWERSDAM - Strandgangers die een dagje doorbrengen op de Brou wersdam kunnen volgend jaar op meer voorzieningen rekenen dan ze gewend waren. Alle belangrijke strandopgangen worden momen teel onder handen genomen. Bij vijf overgangen, van noord naar zuid: Strandpaviljoen 't Gors- je, Strandrestaurant De Kous, Be- achclub Natural High, Beachclub Perry's en Strandpaviljoen Cora- zon, worden in de weg verhoogde zandkleurige pleintjes aangelegd. Op de pleintjes komen lange ban ken waar badgasten hun schoenen kunnen uittrekken. Ook worden er fietsenrekken en ondergrondse afvalbakken aangelegd. Aanvankelijk stonden acht strand opgangen op de nominatie om aangepakt te worden. Om binnen het budgét te blijven zijn er twee afgevallen: één tussen 't Gorsje en De Kous en één overgang op het zuidelijkste puntje van het grote strand in het midden van de dam. „Die is al heel snel afgevallen om dat het strand daar bijna helemaal weg is", vertelt projectleider Marie ke de Gast van het Grevelingen- schap. Eén overgang, vanaf het ron de parkeerterrein bij De Wijde Wereld, is pas in 2013 of 2014 aan de beurt. „Dat gebeurt tegelijk met de aanpak van het parkeerterrein." Bij vijf overgebleven overgangen is het werk nu in volle gang. „De aan nemer is na de bouwvak begon nen. De afspraak is dat het werk op 1 oktober wordt opgeleverd. We werken in een primaire water kering. Daar mogen tijdens het stormseizoen geen ingrijpende werkzaamheden plaatsvinden." Voor de bouw van afspoeldouches en toiletten geldt een latere ople- verdatum, namelijk 1 april 2013. Dit sanitair komt langs de beton nen 'lopers' naar de stranden. De ze worden niet, zoals eerder ge pland, zelfvoorzienend. De specia le milieuvriendelijke systemen zijn volgens De Gast te duur, zo wel in aanleg als in de exploitatie. Dat laatste wordt overigens een taak voor Schouwen-Duiveland en de toekomstige gemeente Goe- ree-Overflakkee. Met de vernieuwing van de strand opgangen hoopt het Grevelingen- schap een einde te maken aan de verrommeling. Zo worden reclame borden van (kite)surfscholen en paviljoens zoveel mogelijk eendui dig gemaakt. Containers en andere losse spullen zijn straks taboe. Door de hoge pleintjes moeten au tomobilisten ook gas terugnemen. Daardoor, zo is de verwachting van het Grevelingenschap, worden de strand overgangen veiliger. NIEUWERKERK - Het aloude Braamfeest in Nieuwerkerk kreeg woensdag een bijzonder tintje met de onthulling van een kunstwerk in de voortuin van de openbare basisschool. Het kunstwerk - een mozaiëkzuil bekroond met zonnewijzer - is vorig jaar door het school team gemaakt en werd woensdag aan het be gin van de feestdag door de leerlingen van de school onthuld. De mozaïekzuil is de opvolger van de Dobbelsteen die er eerder stond en verwees naar de toenmalige naam van de school. Het Braamfeest dankt zijn naam aan professor Braam, oud-leerling van de Nieuwer- kerkse school. Professor Braam liet een legaat na waarvan jaarlijks een schoolfeest wordt ge vierd. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Raadsleden, werkne mers en bezoekers van de gemeen te Schouwen-Duiveland kunnen vanaf heden gratis gebruikmaken van draadloos internet in het ge meentehuis in Zierikzee. Na een testperiode van twee we ken is per 19 september een open baar toegankelijk wifi-netwerk ac tief Aanleiding voor deze voorzie ning is het papierloos vergaderen van de gemeenteraad. Alle raadsle den gaan per 1 januari werken met een iPad waar alle stukken op te raadplegen zijn. „Het is wel zo makkelijk om dan draadloos inter net te hebben", zegt webmaster Toon Wandel. Aanvankelijk was het idee om alleen in de vergader zalen voor draadloos internet te zorgen. „Maar uit oogpunt van klantvriendelijkheid is besloten om het hele gemeentehuis van draadloos internet te voorzien", zegt Wandel. Ook ambtenaren gaan steeds meer mobiel werken en kunnen van de verbinding ge bruik maken. Voor het verbinden met het net werk is geen wachtwoord nodig. Als blijkt dat er misbruik van wordt gemaakt, dan wordt het net werk mogelijk wel afgeschermd. De middenstand zit altijdzowel in de tijd van de gulden als nu in het euro tijdperk, verlegen om kleingeld. Zelfs na de afschaffing van de 1- en 2-eurocenten is dat niet veranderd. Nu kun je daar als ondernemer op verschillende manieren aandacht voor vragen. Meestal gebeurt dat aan de kassa met de vraag of de klant 'het niet kleiner heft', of dat er misschien tien, twintig of vijftig eurocent bij kan. In alle vriendelijkheid dus en vooral zonder bijbedoelingen. Al sloeg die grutter onlangs in de binnenlanden van Walcheren een beetje door. Hij vroeg op een verdachte manier aandacht voor het ontbreken van voldoende munten in zijn kassa: 'Losgeld gevraagd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53