gepest Waarvoor diende het rad infeestboetiek Zierikzee Whisky stroomt rijkelijk door Arsenaaltheater II De prijs van deze week: een pakketje streekproducten. etalage Het Stadhuismuseum in Zie rikzee bestond lang gele den uit drie delen: het weeghuis, een slachthuis en de meekrapveiling. De (oude) haven van Zierikzee reikte tot aan de hui dige winkelstraat De Dam, die na tuurlijk niet voor niets zo heet. De straten in de omgeving hebben na men als Melkmarkt en Vismarkt. Dan hebben we het over de zes tiende eeuw. Het pand waarin 't Oude Pak'uus is gevestigd stamt ook uit die tijd. Aan de wand in deze cadeau- en feestboetiek hangt een enorm rad met uitstekende ijzers. Wie denkt te weten waarvoor dit rad in de zestiende eeuw diende, mag het antwoord mailen naar: ouwepakuus@zeelandnet.nl Onder de goede inzenders wordt een pakket streekproducten ter waarde van 25 euro verloot. Anton Kroes van Evangelische Boekwinkel Oase (Etalage 13 sep tember) was blij met de tientallen inzendingen. De meeste mensen wisten dat het logo voor de Oase ook een oase was, de bijbelse plaats van 'rust en verkwikking'. De prijs, een bijbel in de Nieuwe Bijbelvertaling, is gewonnen door mevrouw M. Dekker uit Axel. donderdag 20 september 2012 In 't Ouwe Pak'uus hangt een enorm object aan de wand. Whisky bij the Sea in Vlis- singen is één van de drie grote whiskyproe- verijen die jaarlijks in Nederland worden gehouden. De organisato ren verwachten zaterdag in het Ar senaal Theater duizend bezoekers vanuit het hele land. Het evenement kent op vrijdag een 'voorproefje' met het Whisky Diner. Zeven gangen met bij elk ge recht een passende whisky. Zaterdag is de grote dag met een proeveri] van ruim vijfhonderd verschillende whisky's en whis key's. De Ierse en Amerikaanse drank wordt met een 'e' geschre ven, whisky uit andere landen, zo als Schotland en Japan, zonder. Als festivalfles van dit jaar is er ge kozen voor een single cask Coal Ila uit 2000 met een alcohol percenta ge van 46%. De whisky is gedistil leerd op het Schotse eiland Islay uit vat nr. US 311830 waarvan de 192 flessen genummerd zijn. Lief- hebbenrs kunnen meedoen aan een masterclass: proeven in klein gezelschap de verschillende whis ky's van slechts één distilleerderij. Openingstijden: zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. Entree is 25 euro via de kaart verkoop www.whiskybythesea.nl, aan de deur 30 euro. Via de site kan men ook reserveren voor het diner. Toegang uitsluitend voor personen van 21 jaar en ouder. ZIERIKZEE Minderbroederstri Weelstraat postst raat www.pzc.nl/uit Kado en Feestboetiek 't Ouwe Pak'uus, Meelstraat 11 a—w—WH tijd de mannen die worden ge plaagd," vertrouwt Elly de verslag gever toe. „Let maar op. Kinderen 4 kopen jeukpoeder voor de mees- f ter, nooit voor de juf." In dit genre heeft Elly ook niespoeder, stink- zakjes en bloedcapsules op voor la raad. „En snoepjes waar je een blauwe mond van krijgt of met een zeepsmaak. Kinderen vinden het geweldig." De Deanston Distilleerderij ten noorden van Glasgow.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47