man wordt Alleen i o I uit Modeshow streekdrachten Grote Kerk Goes agenda donderdag 20 september 2012 door Ton van den Nouweland Een opplakpuist (met geel kopje), twee ons polkabrokken, een flesje anti-katershampoo, een Zierikzeepje, een printer vulling, bodypaint (div. kleuren) en twee cheerleader-pompoms'. Het is geen alledaags boodschap penlijstje. Niet geheel toevallig heeft Kado- en Feestboetiek 't Ouwe Pak'uus het allemaal in huis. De bezoeker van de winkel aan de Meelstraat in Zierikzee wordt bij binnentreden dan ook overdonderd door de hoeveelheid kleurrijke artikelen. „O, is dat zo?" vraagt eigenares El- ly Acke. „Dat lijkt voor de klant misschien zo, maar ik zie altijd wel een leeg hoekje of plankje dat ik nog lean vullen." Sinds 2006 drijft zij de winkel in het zestiende-eeuwse pand in de binnenstad. Vier jaar later kwam haar partner Eric de Crom in de zaak. De twee namen toen de ne ring van de buurman - het vullen van gebruikte en het verkopen van nieuwe printercartridges - over. Vreemdse vraag die EHy ooit kreeg was of ze het mannenzwempakje had, dat de Britse komiek Borat ooit in een film droeg. „Zo'n heel klein ding met nekband en een string. Dat had ik niet. Van die sekspakken en zo. Ik peins er niet over om dat te verkopen. Iedereen moet hier binnen kunnen komen, ook kinderen. Als ze echt gekke dingen willen, gaan ze maar naar Rotterdam. Daarom heet het hier ook boetiek. Da's toch net iets an ders dan feestwinkel." 't Ouwe Pak'uus verkoopt ook sou venirs en streekproducten. Elly: „Je kan overal in Zeeland zo'n beet je dezelfde souvenirs kopen. Ik vind dat ik onderscheidend moet zijn. Daarom heb ik mokken met een foto van de Oude Haven, vin gerhoedjes met de Dikke Toren, en Zierikzeese t-shirts laten ma ken. Onze Zierikzeese onderzet ters liggen aan de overkant in vitri ne van het Stadhuismuseum. We hebben Zierikzeepjes en ik ga nog veel meer streekgebonden artike len verkopen." In de categorie streekproducten is 't Ouwe Pak'uus minder onder scheidend: Zeeuwse wijn. likeur ZATERDAG 22 SEPTEMBER Bruinisse Open dag scouting Bruinisse. Kabouter clubhuis, Molenweg 10b, 14 tot 16 uur. Middelburg Ruilbeurs munten en ansichtkaarten, Numismatische Kring Zeeland, winkelcen trum Dauwendaele, 10.00-16.00 uur Noordgouwe Feestelijke opening atelier Neeltje Meerman. Dorpshuis, 13.30 - 17.00 uur. Goes Katinka Polderman en burgemeester René Verhulst signeren het boek 'Zondig in Zeeland'. Boekhandel Het Paard van Troje, 15.00-16.00 uur Theo Raats, Jan J.B. Kuipers, John Bro- sens en Kaki Gaia Dada signeren 'Zondig in Zeeland'. Boekhandel De Koperen Tuin, 15.00-16.00 uur. Vlissingen Dag van de Zeeuwse Visserij. Alles over traditionele en moderne visse rij en aquacultuur in Zeeland. Gratis toegang. Vismijn, Binnenhaven 11,10-17 uur. Zierikzee Appelplukdag bij Landwinkel De Zelke. Van 10 tot 16 uur. Deel opbrengst voor A Sisters Hope. ZONDAG 23 SEPTEMBER Burgh-Haamstede Concert kerkband o.l.v. Bertha Boot. Gereformeerde kerk Platboslaan. Aan vang 10.00 uur. DINSDAG 25 SEPTEMBER Middelburg Lezing 'Ontmaskerde stad', David Rob- son Chelvadurai Anjalendran (Engels ge sproken), in het kader van kunstmanifesta tie Facade. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur en Zeeuws bier. Niet uit de streek, maar wel leuk is het Oud-Hol lands snoepgoed, zoals haver- strooppitten, polkabrokken, ge- boorteflikken en - verrassend - een laptop van chocolade. Liefhebbers van de platte humor mogen in 't Ouwe Pak'uus recht streeks naar boven. Daar vinden zij t-shirts met bijvoorbeeld 'Ik heb het weer voor iedereen ver knald'. Daar hangen de pruiken, de maskers, de grasrokjes, de boa's en de huldeschilden: 'Hulde aan het gouden bruidspaar' en 'Op naar de ioo!'. Daar vinden zij ook het rek met heksenbrouwsels als 'ambtenaren- shampoo voor extra energie', 'mas sageolie 18+', 'anti-katershampoo' en 'kale mannen-gel'. „Vrouwen krijgen lieve cadeautjes. Het zijn al- In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes is zaterdag om 14.00 uur een grote streekdrachtmodeshow te zien. Een gele genheid om de Zeeuwse streekdrachten met eigen ogen te aanschouwen. Meer dan dertig modellen van de diverse streekdrachtverenigingen uit Zeeland tonen de Zeeuwse kleding van vroeger met als the ma de nieuwe wisseltentoonstelling 'Bepakt en Bezakt - op pad in Zeeuwse dracht'. Diverse drachten komen voorbij en maken aanschouwelijk hoe de Zeeuwen in dracht op pad gingen. Kaarten a €7,00 p.p. zijn bij het museum te verkrijgen of per e-mail te bestellen via info@hmdb.nl 't Ouwe Pak'uus zit in een zestiende-eeuws pand. Een wand met Abraham- en Sarahspulletjes De collectie van lokale souvernirs wordt uitgebreid. Eric de Crom tussen de printercartidges. Elly Acke stelt een pakketje streekproducten samen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46