The Kik weet beatmuziek naar eigen hand te zetten 2 luit donderdag 20 september 2012 Concert op het water Eigenaar Marco Wagenaar van de koffietuin in Oudelande orga niseert muziekconcerten in zijn sfeervolle tuin op een podium op het water. Het ensemble East of the Sun brengt een muzi kaal avontuur met zang van In- grid Borger begeleid door con trabas, gitaar en viool. Zaterdag 22 september, Koffietuin Oudelande20.00 uur. door Willem Jongeneelen Nederbeat is terug en springlevend. In de Ne derlandse taal nog wel. De Rotterdamse groep The Kik, die zaterdagavond op treedt in Brogum in Zierikzee, is daar verantwoordelijk voor. Zanger/gitarist en voltijd-beatle Dave von Raven geeft uitleg. De Meisjes Het verhaal van 'De Meisjes' be gint eind jaren tachtig met de ontwikkeling van een ruimte vaartprogramma op het weiland achter het ouderlijk huis van de broers Auke en Hans Hulst. Maar liedjes maken blijkt succes voller dan lanceringen. Zij ko zen bewust voor Nederpop. Zaterdag 22 september, De Pit, Terneuzen, 22.00 uur. Stenen Brugconcert Zangeres Patricia Foort met een jazz-, pop- en klassiekselectie en als hoofdact de 5-mans mu- ziekformatie Mirage (Fleetwood Mac-tribute) verzorgen de 8e editie van het Stenen Brugcon cert Autumna. Hiermee wordt de herfst feestelijk ingeluid. Zondag 23 september, Stenen Brug, Goes, 20.00 uur. Zijn voorliefde voor de sixties heeft hij naar eigen zeggen sinds jaar en dag. „Dat is begonnen met de muziek van The Beatles. Ik heb het gevoel dat ik alles zelf meege maakt hebt uit die tijd. De vraag aan mij waar die voorliefde van daan komt, is vergelijkbaar met de vraag aan homo's waarom ze ho mo geworden zijn. Dat is er ge woon, dat overkomt je." „Als je, zoals ik, dan ook nog ont dekt dat je de architectuur, interi eurs, auto's en andere zaken uit de jaren zestig veel mooier vindt, dan kun je terecht van een voorliefde spreken. Ik ben in eerste instantie een liefhebber van de Engelse beat muziek. Ik weet dat die afgeleid is van muziek uit de USA, zoals bij voorbeeld die van The Everly Brothers, en dat die het weer van de zwarte muzikanten hadden, maar toch is er in de jaren zestig vooral in Engeland geschiedenis ge schreven." „Ik heb daarnaast ook de Neder beat altijd een warm hart toegedra gen. We hebben die beatmuziek in de sixties toch naar ons eigen hand weten te zetten. Die had we reldwijd even een heel goede naam: The Outsiders en Q65 beza ten zelfs een cultstatus." The Kik is voortgekomen uit de groepen The Madd, met six- ties-connaisseur Dave von Raven, en Mark 8c The Spies. Na een kor te periode en een aantal singles in de Engelse taal, bracht The Kik in mei 2012 het debuutalbum Spring levend uit, in het Nederlands. „Achteraf is het gemakkelijk om over een gouden greep te spreken. Het is tof dat het zo aanslaat, al The Kik, met in het midden Dave von Raven. moet ik bekennen dat het wat on wennig was in het begin. Engels is de internationale poptaai. Maar je kunt beter in de eigen taal zingen dan in een taal die je niet eigen bent" „Ik moest er even doorheen bij ten. Nu klinkt dat Nederlands als vanzelf Je moet gewoon over za- COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage I bijdePZC. Informatie over voorstellingen, restau- ji rants, exposities, winkels, evenementen I en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si- te is een formulier beschikbaar, ij waar u alle gegevens over voorstel- ling of evenement kunt invullen. i PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, "teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 20 SEPTEMBER Dreischor Concert fanfare Dreischor met big band Sir Olivers. Dorpshuis, 19.15 uur. Rilland Andermans Veren Live: 'Voor de prij zen en de roem', Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur VRIJDAG 21 SEPTEMBER Goes Kwartiermakersfestival Cliënten Emer- gis met film, toneel, muziek en exposi ties, Podium 't Beest, 19.00 - 24.00 uur Heinkenszand Andermans Veren Live: 'Voor de prij zen en de roem', De Stenge, 20.00 uur Kapelle Orgelconcert Jacques van Oortmers- sen, Hervormde kerk, 20.00 uur. Middelburg LP-presentatie Crappy Dog, Convoi Ex ceptional, Zinkzand, De Spot, 21.00 uur Oostburg Zero Resistance (Rory Gallagher tribu- te), The Lane, 21.30 uur Terneuzen Concert The Nighthawks, Porgy en Bess, 21.30 uur Wemeldinge Concert Zeeuws Koperkwintet, De Wemel, 20.00 uur Zierikzee 'Jan Rap en zijn maat', historisch open luchtspel', div. locaties binnenstad, 20.00 uur (uitverkocht) ZATERDAG 22 SEPTEMBER Goes Kwartiermakersfestival Cliënten Emer- gis met film, toneel, muziek en exposi ties, Podium 't Beest, 12.00 - 24.00 uur Heinkenszand Bandoptredens Genesis Project en Echoes (tributeband Pink Floyd), De Stenge, 20.00 uur Noordgouwe Concert Orion Ensemble in de Drieko- ningenkerk. 20.00 uur. Oostburg Uitmarkt m.m.v. verenigingen, muziek gezelschappen en culturele instellingen, Ledelplein en Bluesclub The Lane, 11.00 - 18.00 uur. Oudelande Concert EAST of the SUN vocale jazz. Koffietuin Oudelande, Everingseweg 2G, 20.00yiur Terneuzen Lillian Boutté and her Music Friends, Porgy en Bess, 21.30 uur Concert De Meisjes, De Pit, 22.00 uur Tholen Andermans Veren Live: 'Voor de prij zen en de roem', De Meulvliet, 20.15 uur Veere Concert Muziekpodium Zeeland: En semble TY o.l.v. Carlo Nabbe m.m.v. Mar cel van Westen (orgel). Met werk van Tsjaikovski, Mendelssohn en Poulenc. Grote Kerk, 20.15 uur Vlissingen 'Op de golven van TY', 5 jaar Zeeuws Kamerorkest, Sint Jacobskerk, 20.15 uur Led Zeppelin tribute door Steeier, De Piek, 22.00 uur Zierikzee 'Jan Rap en zijn maat', historisch open luchtspel', div. locaties binnenstad, 10.30 u, 13.30 u. en 16.30 uur (uitver kocht) Optreden The Kik, voorafgaand: Stea dy New Sounds, Poppodium Brogum, 21.00 uur ZONDAG 23 SEPTEMBER Ellewoutsdijk Randy Newman in 't Kerkje, diverse sin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38