sport 129 VVS'92 en Mytilus komen elkaar weer tegen donderdag 20 september 2012 Volgens Leo Francke benut iedereen maar een derde van zijn capaciteit. „Een mens kan veel meer dan hij of zij denkt." foto Ruben Oreel Daar ben ik die mannen die naar Oostkapelle kwamen eigenlijk nog steeds dankbaar voor. Want ik be sloot te gaan motorcrossen en daar heb ik nooit spijt van gehad." Hij reed de Enduro van Overpelt, voor tien- tot vijftienduizend toeschou wers, met 660 deelnemers en een helikopter van de BRT boven het circuit. Francke: „Dat was een hoogtepunt. Ik werd vijftigste, een knappe prestatie, waar ik nog steeds trots op ben." Wat is nu eigenlijk de mooiste sport in zijn ogen? Voetbal, motor cross of toch hardlopen? „Motor cross, zonder twijfel. Dat heeft iets speciaals. Het is dynamisch, de spanning moet uit je lichaam, je zit dan bomvol adrenaline." Hij heeft nog een off the road, mo tor, maar wedstrijden rijdt Francke niet meer. Sinds kort is hij weer ac tief bij W Oostkapelle, als teamlei der bij de C's. „Die konden ze niet vinden. Mijn zoon speelt in dat team, hij zou zonder begeleiding misschien niet kunnen voetballen en dan thuis op de bank hangen. Niet dus. Nu ben ik dus leider van C2." Francke weet nu al dat hij zaterdag ochtend om elf uur staat te vlag gen in Hoedekenskerke. „Maar dan neem ik wel mijn loopschoe nen mee. Op de terugweg zetten ze me er bij het Shell-station bij Arnemuiden uit. Dan loop ik naar Veere, over de dijk naar Vrouwen polder, via het strand naar Oostka pelle en daarna nog een stukje richting Domburg. Dan draai ik om en loop ik terug naar huis. Heerlijk! Het hoort er bij, want ik wil op 6 oktober fit aan de start staan. Het wordt mijn negende Kustmarathon, maar ik had toch liever kunnen zeggen dat de tien de editie ook mijn tiende zou wor den..." DOBRICH Van der Meet is Harmsen de baas Tennisster Angelique van der Meet heeft woensdagmiddag haar eerste- rondepartij in het Bulgaarse Do- brich gewonnen. De 21-jarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke was met 7-5 6-1 te sterk voor Danielle Harm sen, de enige andere Nederlandse in het hoofdschema van de challen ger. Van der Meet treft bij de laatste zes tien de Italiaanse Grymalska. De twee ontmoetten elkaar vorige week ook al in Sofia. Toen trok de Zuid-Europese ria drie sets aan het langste eind. EMMEN Tweede EK-zege Rentmeester Rianka Rentmeester heeft woens dag tijdens het Europees kampioen schap dammen haar tweede over winning geboekt. De speelster uit Nieuwdorp versloeg Laura Tim merman en steeg naar de twaalfde plaats in het klassement. De Letse Zoja Golubeva gaat in Em- men na vijf ronden aan de leiding met acht punten. KWADENDAMME Nederlaag Rob Jacobs Mannenmode Het team van Rob Jacobs Mannen mode was in de vierde divisie drie banden groot niet opgewassen te gen Verkeersschool Blom. De ont moeting in Kwadendamme eindig de in 2-6. Alleen Gilles Sturm won een duel namens de thuisploeg. Martin Sturm, Eric Nieuwenhuyse en Wil lie Verbeek verloren. LONDEN Dochter Springsteen koopt gouden paard Jessica Springsteen, dochter van de Amerikaanse rocker Bruce Spring steen, heeft het gouden olympi sche springpaard Murka's Vindicat gekocht. Het in Nederland gefokte dier werd bij de Spelen van Lon den bereden door Peter Charles. De combinatie maakte deel uit van de Engelse equipe, die net voor Ne derland de landenwedstrijd won. door Peter van Routeren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus bereikten de derde divisie via een achterdeur en daarmee is in deze klasse een Zeeuwse derby in ere hersteld. WS'92 slaagde er namelijk in om via de nacompeti- tie lijfsbehoud veilig te stellen. De mannen van Forza debuteren ko mende zaterdag in de promotie klasse B. De vrouwen van de Schouwse club spelen komend sei zoen in de promotieklasse A. WS'92 is de enige Zeeuwse vrou- wenploeg in de promotieklasse B. WS'92 De vrouwen van WS'92 beginnen de competitie met een uitwed strijd tegen Goirle. „We kennen el kaar goed, want we spelen al jaren tegen elkaar", zegt Stephanie van der Eijk. WS'92 kampt in de eer ste weken van het seizoen met per sonele problemen. Blessures en zwangerschap zijn daar de oorzaak van. „We hopen dat we de eerste wedstrijden genoeg speelsters heb ben", zegt Van der Eijk, die hoopt met succes een beroep te kunnen doen op speelsters uit het tweede team. WS'92 kende vorig seizoen een stroeve start. Uiteindelijk legde de ploeg beslag op de achtste plaats. „Als dat dit seizoen weer lukt, dan hebben we het goed gedaan. We willen erin blijven." Bij de Vlissingse mannenploeg is Sven de Vries na omzwervingen bij De Burgst en Mikro Electro/Roosendaal terug op het oude nest. WS'92 komt opnieuw in de derde divisie uit, waarin on der meer de derby tegen Mytilus op het programma staat. „We ken nen elkaar goed", zegt Martijn Hoosemans, die op een iets beter seizoen dan vorig jaar rekent. „Er zijn in de derde divisie geen wed strijden die je met twee vingers in de neus wint. Je moet volleybal- technisch wel iets in huis hebben. Onze kracht? Ervaring. We zijn bijna allemaal dertigers en laten ons niet meer zo gauw gek ma ken." Mytilus De mannen van Mytilus zijn terug in de derde divisie, nadat werd ge profiteerd van terugtrekking van hoger spelende teams. Bij de Goe- se formatie is Aarnout de Graaf ge stopt, maar Bert-Jan Duits weer be schikbaar. De ervaren selectie heeft in vergelijking met andere ja ren al een redelijk aantal trainin gen in de benen. „Als we voltallig zijn, geef ik ons best een kans om erin te blijven", blikt Peter Ver burg vooruit. „Maar er zullen ook wedstrijden bij zijn, waarin we behoorlijk klop zullen krijgen als we niet compleet zijn. We willen vooral proberen om leuk volleybal te spelen en on geveer de helft van de wedstrijden te winnen." Forza Na het vertrek van Hennie van Lie- re hebben de mannen van Forza (nog) geen vaste trainer. Tony van Breda leidt de trainingen op dins dag, maar is ook trainer bij Krim pen. Met die club gaat hij 's zater dags ook mee. „Het is nog ondui delijk wie ons gaat coachen", ver telt Lennen Jonker. Forza werd afgelopen seizoen on geslagen kampioen en rekent on danks onzekerheid omtrent trai ningsopkomst op een zorgeloos seizoen in de promotieklasse. „De start is moeizaam geweest", er kent Jonker. „We hebben onder ling zelf een paar trainingen opge zet en dat ging op zich wel prima. We zullen zien waar het schip strandt. Normaal gezien moet een plaats in het linkerrijtje voor ons haalbaar zijn, maar laat ons eerst maar eens proberen om erin te blij ven." Bij de vrouwen van Forza is Lisa Weeber terug en jeugdspeelster Wendy Juffermans aan de selectie toegevoegd. De Schouwse forma tie wil vooral wat concentratie be treft een stap maken. „We hebben vorig seizoen best wel wat wed strijden gewonnen, maar te weinig met 4-0", vindt Marije Munter. „We moeten dit seizoen degelijk spelen en vier sets lang scherp blij ven. Iedere set is een punt, dat kan aan het eind van het seizoen be langrijk zijn. Ik'weet niet of een kampioenschap reëel is, maar een plaats in de top vijf of top vier zou moeten kunnen. Ons positiespel in de eerste oefenwedstrijden viel niet tegen. We zijn er klaar voor." Kustmarathon geeft wildcards aan Afrikaanse 1 broodlopers. Benieuwd of supporters en r wedstrijdlopers dit zullen waarderen. #ikniet i>e winnaar en winnares Man 4e Kustmarathon vèrdtehen ÏSO éuri}.:;;"5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29