Europees geld getijcentrale zeeland 123 Zeeuwse lobby vraagt aandacht bij Acht jaar voor de informateurs en Tweede Kamer moord op vrouw www.marrea.nl donderdag 20 september 2012 „We zijn onder meer opgericht om talenten te ontdekken, die te laten repeteren en om die bands of artiesten ook de kans te geven ervaring op te doen." Berend Schans van de VNPF Zes ton naar testcentrum Grevelingendam MIDDELBURG - Het provinciaal be stuur van Zeeland heeft de twee informateurs Bos en Kamp een brief gestuurd met een aantal voor Zeeland belangrijke zaken. Onder werpen die daarbij aan de orde ko men zijn het behoud van rijks diensten in de regio, een zout Vol- kerrak-Zoommeér, realisatie van een multimodaal knooppunt in Zeeuws-Vlaanderen, doortastende aanpak en oplossing voor de pro blemen bij de verdieping van de Westerschelde, aanleg van een di recte spoorlijn Vlissingen-Antwer pen, let bij de verdeling van het provinciefonds op de fysieke en so ciaal-geografische structuur van Zeeland en aandacht voor de bio- based economy. De zaken die in de brief aan de in formateurs zijn genoemd, zijn meer uitgewerkt in een zoge naamd Zeeuws lobbydossier, een brochure-achtige publicatie met mooie foto's. Die is gestuurd aan alle Tweede Kamerleden en de Zeeuwse gemeenten. BERGEN OP ZOOM - Een 66-jarige man uit Bergen op Zoom is door het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep tot acht jaar gevange nisstraf veroordeeld voor de moord op zijn echtgenote in maart 2011. Tegen de man was zes jaar cel geëist. Hij besloot zijn echt genote en zichzelf bij Kamperland van het leven te beroven omdat zij van hem wilde scheiden. Dat laat ste mislukte. De man zou volgens zijn raadsvrouw Inez Weski gedre ven zijn door wanhoop. I FIETSEN IN DE ZAANSTREEK De bijzonder mooie Zaanstreek is werkelijk een uniek stukje Neder land. Uitgestrekt weidelandschap met koeien, schapen en slootjes, prachtige molens en natuurlijk de Zaanse Schans. De schilderachtige dorpjes rond de voormalige Zuiderzee mag u niet missen. Een stukje kaas proeven in Edam, een harinkje happen in Volendam of met de boot naar Marken. U kunt werkelijk alle kanten op. Kom ook genieten en ontdek prachtig puur Holland. Arrangement: Welkomstpakket met fietsroute en informatie van de omgeving 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x culinair 3-gangendiner 1 dag fietshuur Slechts €99 p.p. Geldig t/m 31 december 2013, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer. Toeslag a 10.- p.p. van 6 juli t/m 31 aug. Toeslag alleengebmik: 30,- p.n. Reserveringskosten: 250 per boeking (vanaf januari 9,75). Hampshire Golfhotel - Waterland (3*) ligt in een landelijke, waterrijke omge ving, nabij Purmerend. Het luxe 4-sterrenhotel heeft één 9- en twee 18-holes golfbanen met mooie water- en bospartijen en een terras met uitzicht over de golfbaan. De ruime kamers zijn van alle moderne comfort voorzien, waaronder een badkamer met bad en een zitje. In Restaurant Magnolia's geniet u van overheerlijke gerechten op hoog culinair niveau. Verder is er een brasserie en een gezellige bar aanwezig. Boeken via www.marrea.nl/WEG095 lende technische systemen op ver schillende locaties én in verschil lende omstandigheden te testen en te vergelijken. Daarvoor heeft Europa een subsidie van 3.195.350 euro beschikbaar gesteld. De zes ton is een deel van dat geld. De provincie Zeeland neemt deel in dit Interregproject samen met vier andere partners: Dover Har bour Board, Isle of Wight Council (beiden UK), Laboraitoire d'Océa- nologie et Géosciences CNRS (Frankrijk) en Waterwegen en Zeekanaal NV (België). Iedere part ner heeft deelprojecten aangele verd, die elkaar aanvullen en op veel terreinen zal worden samenge werkt. In Pro-Tide staan nieuwe syste men die werken bij geringe ver schillen in getij en/of lage stroom- snelheden centraal. Deze syste men zijn pas onlangs in ontwikke ling gekomen en op veel plaatsen in kustgebieden en rivieren in Eu ropa te gebruiken. Het testen van de systemen is van groot belang voor de verdere ontwikkeling en toepassing ervan. Met getijden- energie is veel energiewinst te ha len, zowel langs de kust als langs traag stromende rivieren. iSSSSsSSiSSSSSSSSSS&SSSKaSSSSiSSKSSSfiSSSgSSS&SSSSSSSKS om hun kunsten te vertonen, en we merken dat het pu bliek dat erg leuk vindt. Ze zijn nieuwsgierig naar het onbekende." Brogum houdt het voorlopig alleen op concerten. „Zie- rikzee is een kleine gemeenschap waardoor er weinig animo is voor theater." foto Dirk-Jan Gjeltema door René Schrier ZIERIKZEE - „Afgelopen zaterdag hebben we het sei zoen geopend. Het eerste concert zit erop", deelt Sjors de Jongste mee. Hij is programmeur bij poppodium Brogum in Zierikzee. „Ik werk hier nog maar sinds kort, maar tot nu toe loopt het allemaal prima", vindt hij. „Wij geven onbekende bandjes en artiesten een kans MIDDELBURG - Europa heeft onge veer 600.000 euro beschikbaar ge steld voor een veldtest als voorbe reiding op een getijdencentrale in de Brouwersdam. Het geld is be doeld voor een praktijkproef in het zogenaamde Tidal Testing Cen tre Grevelingendam. Onderzoek heeft namelijk geleerd dat de waterkwaliteit in het Greve- lingenmeer verbeterd kan worden door het gedeelteüjk terugbrengen van getij. Dit kan worden gereali seerd met een getijdencentrale in de Brouwersdam. Het is echter nog niet duidelijk welke getijden- techniek moet worden gebruikt. Het onderzoek daarnaar kost in to taal 1,3 miljoen euro. De helft neemt nu Europa voor zijn reke ning. De andere helft komt van de provincies Zeeland en Zuid-Hol land, Rijkswaterstaat en het minis terie van Infrastructuur en Milieu. Dit is een van vier projecten in het kader van het Europese North West Interregprogramma voor het getijdenenergie project Pro-Tide. Pro-Tide behelst het ontwikkelen, testen en promoten van getijden- energie en is bedoeld om verschil lende artiesten, films en theatervoorstellingen. De vele honderden vrijwilligers die zich inzetten bij podium 't Beest werken erg hard om alles draaiende te houden. „We zijn een grote organisatie en zonder vrijwilligers zouden we het echt niet redden", verklaart Anita Berre- voets. foto Willem Mieras GOES - „Tot nu toe mogen we niet klagen hoor", vertelt Anita Berrevoets, coördinator bij poppodium 't Beest in Goes. „Sinds juli staan we weer op eigen benen, na een mislukte fusie met de Mythe. Dus kunnen wij ons als poppodium weer gaan bewijzen." Het komende jaar staat het programma vol met verschil- boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23