Strandexploitatie zeker van werk Zoektocht naar overvallers winkel CSW'ers dansen voor een wereld zonder aids Kleingeld DONDERDAG 20 september 2012 17 Een molen is net een grote machine 18 en 19 Sluiting AZC schokt betrokkenen 20 en 21 Gemeente verandert bestuursvorm waardoor Stichting het exclusieve recht verwerft door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Stichting Strandexploi tatie Walcheren hoeft zich straks geen zorgen te maken over haar werk op de Veerse stranden. De ge meente Veere wil door een wijzi ging in haar aanbestedingsprocedu re zeker stellen dat SSW niet door concurrenten voorbijgestreefd kan worden. De verscherping van Europese re gels voor aanbesteding van werk, betekent voor Veere dat die het strandwerk straks ook Europees moet aanbesteden. Een partij die de opdracht goedkoper zou kun nen uitvoeren dan de SSW, zou in theorie met het werk van de Stich ting kunnen gaan lopen. Om dat te voorkomen wil Veere die aanbe stedingsprocedure aanpassen. Daarvoor is een verandering van de bestuursvorm van de SSW no dig, waardoor Veere het exclusieve recht om de stranden te verzorgen aan de SWW kan geven. Dat bete kent dat de rol van de gemeente binnen de SSW niet alleen groter, maar ook duidelijker omschreven moet worden. Zo zal het college van B en W straks het bestuur be noemen. De huidige bestuursvoorzitter van de SSW Mark Geilenkirchen: „Het is voor ons een zekerheid dat we straks ons werk voor de gemeente kunnen blijven doen. Wij zijn po sitief over de plannen van de ge meente. Voor ons als organisatie zal er niet veel veranderen. We blij ven al onze taken uitvoeren. Er is nu een goede samenwerking met de gemeente en die blijft. Ik be grijp dat de gemeente meer hou vast wil en een grotere zekerheid." Wethouder René Molenaar geeft aan dat de bestuurswijziging sa menwerking met andere gemeen ten of organisaties in de toekomst niet in de weg staat „Maar op kor te termijn zijn daar geen concrete plannen voor. Mocht dat verande ren, dan is dat met een simpele wijziging mogelijk te maken." Geilenkirchen: „We hebben geen intentie voor vergaande samenwer king met anderen. We doen nu al zo veel mogelijk samen met bij voorbeeld de VW. En ideeën over andere samenwerkingsvormen lig gen wat ons betreft op het bordje van de gemeenten. Wij willen ons werk zo efficiënt mogelijk doen en daarnaast vernieuwend bezig blij ven." De naam SSW gaat als het aan Veere ligt, veranderen in SSV: Stichting Strandexploitatie Veere. organisatieteam dat medeleerlingen aan spoort mee te doen. In de locatie Gen. Ei- senhowerlaan was woensdag de aftrap. Met shows van de Heart Connection Tour. Die is daar ook vandaag nog. foto Izaak Verkeste op touw voor Stop Aids Now!, het project dat streeft naar een wereld zonder hiv en aids. De CSW streeft ernaar 50.000 euro op te halen met een discofeest, sponsorloop, kleding- beurs en allerlei kleinere acties. Bij een vorige editie leurde vwo'er Marion Dreessen uit Kou- dekerke al eens met zelfgebakken appelflap pen langs de deuren. En Dennis Marinissen uit Middelburg verkocht koekjes bij de ingang van een tuincentrum. Dit jaar zitten ze in het MIDDELBURG - Leerlingen van alle CSW-vesti- gingen oefenen alvast de 'drill' voor het dan- ce4life event op Wereld Aids Dag (1 decem ber) in de Rotterdamse Ahoy. De komende weken zetten ze allerlei geldinzamelingsacties anBMan8BMBttBU8BHB8MH|BSBBBB9BnHHnSBHBaSCMR9Rn&H8BH8HH8aBBMHaBaH«anR ZOUTELANDE - De drie jonge man nen die vorige week vrijdag om 17.45 uur een campingwinkel in Zoutelande hebben overvallen, zijn nog spoorloos. De politie heeft signalementen verspreid. Het gaat om drie blanke jonge mannen van onbekende leeftijd. Twee van hen zijn 1,75 meter lang, de derde tussen de 1,80 en 1,90. De langste dader droeg donkere sportkleding en sportschoenen. Tijdens een worsteling met de eige naar van de campingwinkel is hij vermoedelijk aan zijn gezicht ge wond geraakt. De tweede overvaller droeg blau we sportkleding, de derde een lich te broek en een donkere jas. Na de overval zijn de daders weg gerend. De politie denkt dat ze zijn weggereden op twee scooters die bij de bushalte bij de ingang van de camping stonden. Op één of beide scooters waren mogelijk witte kappen gemonteerd. Mensen die. denken te weten wie de overvallers zijn, kunnen de poli tie bellen (0900-8844) of bellen met Meld Misdaad Anoniem (0800-7000). pagina 18: winkelier zet overvallers buiten de deur De middenstand zit altijd, zowel in de tijd van de gulden als nu in het euro tijdperk, verlegen om kleingeld. Zelfs na de afschaffing van de 1- en 2-eurocenten is dat niet veranderd. Nu kun je daar als ondernemer op verschillende manieren aandacht voor vragen. Meestal gebeurt dat aan de kassa met de vraag of de klant 'het niet kleiner heeft', of dat er misschien tien, twintig of vijftig eurocent bij kan. In alle vriendelijkheid dus en vooral zonder bijbedoelingen. Al sloeg die grutter onlangs in de binnenlanden van Walcheren een beetje door. Hij vroeg op een verdachte manier aan dacht voor het ontbreken van vol doende munten in zijn kassa: 'Losgeld gevraagd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17