binnenland 19 T0©S Politiechef Kekerdom DNA-brief vuurde wapen zelf af voor Friese mannen OR vaak gezien als belemmering carrière Kennisgeving definitief besluit Noodverordening om Facebook-feest woensdag 19 september 2012 KEKERDOM - De 59-jarige recher chechef Jan Petter van het regio korps Gelderland-Zuid heeft op 8 september zeer waarschijnlijk eerst een 50-jarige man en een 47-jarige vrouw doodgeschoten en daarna zichzelf gedood. Dat ge beurde in zijn woning aan de We verstraat in het Gelderse Keker- dom, waar de politie ook een hen nepkwekerij vond. De drie doden hadden een-drie hoeksrelatie, waarbij Petter het stel financieel ondersteunde. Het beëindigen van de relatie en de geldproblemen zijn hoogstwaar schijnlijk de aanleiding geweest voor de schietpartij. Hoewel er nog een aantal losse eindjes is, is dit het meest waarschijnlijke scena rio van wat er zich in de woning heeft afgespeeld. Dat maakte het politieteam dat on derzoek doet naar het drama giste ren bekend, op de dag van de uit vaart van de vrouw. De interne korpsherdenking van Jan Petter heeft later deze week plaats. De politie vond het dienstwapen van Petter naast zijn hand. De poli tiechef kwam om het leven door een schot in zijn hoofd. De andere man en de vrouw hadden schot wonden in hun lichaam en hun hoofd. Op een laptop in de wo ning van de politieman troffen re chercheurs afscheidsbrieven aan en een relaas over de relatie tussen Petter en de man en de vrouw uit Millingen aan de Rijn. De politie wil daar uit respect voor de nabe staanden niet meer over zeggen. Het stel uit Millingen zat in geld nood. miljoen euro. Op 27 november veilt Christie's de vooroorlogse kunst van de Scheringa-collectie. archieffoto Evert Elzinga/ANP HAREN - De gemeente Haren (Gro ningen) en de politie hebben een noodverordening afgekondigd met het oog op een verjaardagsfeestje van een meisje dat vrijdag haar zes tiende verjaardag zou vieren. Via Facebook had zij vrienden uitgeno digd, maar vergeten aan te geven dat het om een privéfeestje gaat. Inmiddels hebben 24.000 mensen de uitnodiging gekregen, van wie 2400 hebben aangegeven vrijdag naar Haren af te reizen, zo meldde de politie gisteren. De noodveror dening houdt in dat de politie mensen die niets in Haren te zoe ken hebben, weg kan sturen of kan aanhouden. In Duitsland liep vorig jaar een soortgelijk feestje to taal uit de hand. Daar kwamen honderden dronken jongeren op een verjaardagsfeestje af en richt ten voor vele tienduizenden euro's schade aan. LEEUWARDEN - Alle ruim 8000 mannen in Noord-Friesland die door het Openbaar Ministerie (OM) zijn geselecteerd om mee te doen aan een grootschalig DNA-verwantschapsonderzoek in de zaak Marianne Vaatstra, heb ben vandaag een uitnodiging in de bus gekregen. Vanaf 29 september kunnen zij op vrijwillige basis wangslij m afstaan. Politie en justitie hopen 13 jaar na de moord op Marianne Vaatstra zo een familielid van de dader op het spoor te komen. Het is voor het eerst dat zo'n onderzoek in Neder land wordt uitgevoerd. Behalve de oproep krijgen de ontvangers ook een brochure met tekst en uitleg over het DNA-onderzoek. Het gaat om alle mannen die op 1 mei 1999, de dag waarop Marianne dood en verkracht in een weiland bij Veenklooster werd gevonden, tussen de 16 en 60 jaar waren en op maximaal 5 kilometer afstand van het weiland woonden. De na men en woonplaatsen van de in to taal 8080 mannen zijn de afgelo pen tijd in kaart gebracht, ook van hen die intussen zijn verhuisd. Vanaf 29 september zijn rond Veenklooster 7 locaties ingericht voor de afname van wangslij m en nog eens 4 in Groningen, Dok- kum, Leeuwarden en Drachten. NIJMEGEN 17-jarige opgepakt na fatale brand Een 17-jarige Nijmegenaar is giste ren opgepakt op verdenking van brandstichting in een woning in zijn woonplaats. Een baby van 10 maanden overleed aan de gevolgen van die brand in mei van dit jaar. Volgens de politie was de jongen in de woning toen de brand uit brak. DEN HAAG 9 maanden cel voor inbraak Breukhoven De ex-vriend van de dochter van Hans Breukhoven heeft gisteren bij de rechtbank in Den Haag 9 maan den celstraf gekregen voor de in braak in de Wassenaarse villa van Breukhoven in december 2010. Hij moet ook drie ton schadevergoe ding betalen. De dochter van Breuk hoven werd al in hoger beroep ver oordeeld voor de inbraak in de vil la van haar vader. WINSUM Zoektocht gierkelders levert niets op De zoektocht bij twee boerderijen in het Groningse Winsum naar het lichaam van de vermiste Jolanda Meijer heeft na twee dagen nog niets opgeleverd. Er zijn drie gier kelders leeggehaald waarvan de in houd door het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI) tot dusverre tevergeefs is onderzocht op mense lijke resten. UTRECHT - Een plek in de onderne mingsraad (OR) wordt door veel werknemers gezien als slecht voor de eigen loopbaan. Dat bleek dins dag uit een onderzoek in opdracht van vakcentrale FNV. Bijna de helft van de ondervraag de OR-leden ziet die functie als een belemmering voor de eigen loopbaan. In de non-profitsector geldt dit zelfs voor 55 procent van de OR-leden. In het bedrijfsleven ziet 40 procent van de betreffende werknemers hun OR-werk als on gunstig voor de verdere carrière. De OR-leden zien ook positieve kanten aan hun extra taken. Zo ziet 80 procent het werk als een sti mulans voor hun kennis en vaar digheden en voelt driekwart zich gesteund door de achterban. Het onderzoek werd uitgevoerd onder bijna 600 ondernemingsraden. Twee op de drie ondernemingsra den moeten zich dit jaar bezighou den met een reorganisatie van hun bedrijf, waarbij het voor meer dan de helft van alle raden gaat om een inkrimping van de organi satie. Volgens de onderzoekers is dit een duidelijk gevolg van de re cessie. In 2011 hoorde de inkrim ping van de organisatie nog niet tot de top tien van de onderwer pen die het meest door een OR werden behandeld. PAUL KUSTERS foosenhenb.nl O© Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu heeft een besluit genomen op de aanvraag van Testamare B.V., Postbus 26, 4400 AA Yerseke. Inhoud besluit De aanvraag betreft het ontgronden op grond van de Ontgrondingenwet van maximaal 20.000 m3 schelpen in het nevenvaarwater Everingen. Zienswijze Op de ontwerpbeschikking is een zienswijze naar voren gebracht. Naar aanleiding van deze zienswijze is de definitieve beschikking gewijzigd vastgesteld. Terinzagelegging Het definitieve besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 20 september 2012 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2 te Temeuzen; - Gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Beroep Tot 1 november 2012 kan schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EX 's-Gravenhage. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswijze(n) hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat zij geen zienswijze(n) hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Het ondertekende beroepschrift bevat ten minste het volgende: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening van het beroep; c. een vermelding van het bestuursorgaan; d. de datum en het kenmerk van het (de) besluit(en). Voorlopige voorziening Tevens kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een dergelijkverzoek moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EX 's-Gravenhage. De Voorzieningenrechter kan naar aanleiding van uw verzoek een voorlopige voorziening treffen, indien er sprake is van een spoedeisend belang. Griffierechten Zowel in verband met de behandeling van het beroep als in verband met het verzoek om voorlopige voor ziening wordt griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dient te betalen, krijgt u na indiening van het beroep c.q. verzoek om voorlopige voorziening bericht. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan tijdens kantooruren contact worden opgenomen met Rijkswaterstaat Zeeland, Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen, telefonisch bereikbaar onder nummer 0115 - 68 68 00. Temeuzen, 11 september 2012, de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, ir. J.M.C. Oosse 2013 EN 201* ECONOMISCH sterren SPRINSENi maar tsan an6ers...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9