Zóóóveel korting! Deken wil schorsing Moszkowicz 81 binnenland Brabantse veeboeren in de fout Altijd korting op stipreizen.nl (stip Andere browser nemen raadzaam taxen, transfers en k alle maaltijden .of bel met r^lbijcT~^ korting bij Ki/k en vergelijk gerust. er snel bij! rmaa ifu ef^kortj woensdag 19 september 2012 Kemper spreekt harde woorden in tuchtzaak ringa-collectie bracht 2,3 miljoen eu ro, zo liet directeur Jop Ubbens van Christie's gisteren weten. De geschat te opbrengst lag tussen de 1,5 en 2 DEN BOSCH - Ruim de helft van de Brabantse veebedrijven stoot te veel ammoniak uit of treft te wei nig maatregelen om de uitstoot te beperken. De provincie schrijft dat in een rapportage over controles die in 2010 en 2011 zijn uitgevoerd. Van 627 bedrijven die zich aan nieuwe stikstofregels moeten hou den, waren er 332 in overtreding. Bij 56 bedrijven ging het om een zware overtreding, zoals luchtwas- sers die niet zijn geplaatst, niet werken of onvoldoende capaciteit hebben. Ammoniakemissie door intensieve veehouderij is een grote bedrei ging voor de natuur. De stikstof uit de ammoniak bevoordeelt snel groeiende veel voorkomende plan tensoorten ten koste van zeldzame langzamer groeiende soorten. Bo vendien zorgt de uitstoot voor stank en gezondheidsrisico's. De provincie gaat in uitstootbereke- ningen uit van volledige naleving van de regels. In Asten, Bemheze, Boekei, Oss en Veghel werden bovengemiddel de aantallen overtredingen gecon stateerd. De provincie heeft dwangsommen aangekondigd bij 38 bedrijven en gaat door met (onaangekondigde) controles. Brabant gaat bovendien afspraken maken met het Open baar Ministerie over vervolging van overtredingen om het rende ment van toezicht beter te benut ten. AMSTERDAM - Het kunstwerk'Toge- 160 na-oorlogse kunstwerken die ther' (I) van de Turks/Duitse kunste- gisteren werden geveild bij veiling- naar Taner Ceylan, onderdeel van de huis Christie's in Amsterdam. De vei- Scheringa-collectie, is een van de ling van het eerste deel van de Sche- Germ Kemper, deken van de Amsterdamse Orde van Advoca ten, meent dat Bram Moszko wicz 'zo te zien ongeschikt is voor het vak van advocaat'. Hij heeft om een jaar schorsing ge vraagd, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. AMSTERDAM - Bram Moszkowicz, met afstand de bekendste strafplei ter van Nederland, is eigenlijk niet langer geschikt voor zijn vak. Hij heeft lak aan de regels die gelden voor zijn beroepsgroep, zoals het melden van contante betalingen van boven 15.000 euro. En lak aan zijn cliënten, die hij fikse startbe dragen laat ophoesten zodra zij zich op zijn kantoor melden en vaak niet geeft wat hij hen heeft toegezegd. Het waren harde woorden die Germ Kemper, deken van de Am sterdamse Orde van Advocaten, gis teren bij de Raad van Discipline over Moszkowicz uitsprak. Moszkowicz bleef van de zitting weg, omdat hij, zo liet hij zijn raadsman Gabriël Meijers verwoor den, bij verschijnen zijn geheim houdingsplicht zou moeten schen den. Moszkowicz ziet de zaak als een kwestie die geheel om dit prin cipe draait. Kemper heeft de zaak na maanden onderzoek aan de tuchtrechter voorgelegd. Even leek het of hij de raad zou vragen Mosz kowicz uit de advocatuur te ver bannen, te schrappen van het ta- -bleau. Toch koos hij voor een iets mildere sanctie: een schorsing van een jaar, waarvan de helft voor waardelijk. Bram Moszkowicz, telg uit een ver maarde advocatenfamilie, mag wat Kemper betreft zijn toga aanhou den, omdat hij geen blijk heeft ge geven van 'intrinsieke slechtheid'. Ook valt er een verbetering te be speuren in de chaotische bedrijfs voering op zijn kantoor aan de Amsterdamse Herengracht. Dat laatste neemt niet weg dat Kemper als bijzondere voorwaarde ver langt dat Moszkowicz de tot dus ver uitgebleven jaarrekeningen van 2010 en 2011 bij hem inlevert, vóór 31 december. Ook moet de beklaagde raadsman zijn studiepuntenachterstand inha len. Iedere advocaat moet jaarlijks punten halen om zijn kennis op peil te houden. Moszkowicz haal de er vaak te weinig en soms hele maal geen, ondanks beloften zijn leven op dit punt te beteren. Het beschamen van vertrouwen lijkt onderdeel van een patroon in de werkwijze van Moszkowicz. Dat beeld rees gistermiddag op bij behandeling van de zaak van vijf individuele klagers. Zij betaalden soms tienduizenden euro's aan voorschotten voor bijstand door de vermaarde advocaat, om vervol gens te worden afgescheept met kantoorgenoten. Als ze hierover vragen stelden, gaf Moszkowicz niet thuis. DELFT - Zolang Microsoft geen op lossing heeft voor het beveiligings lek in Internet Explorer, is het raadzaam om zolang een andere internetbrowser te gebruiken. Dit adviseerde directeur Ronald Prins van IT-beveiligingsbedrijf Fox-IT gisteren. „In het algemeen geldt dat minder populaire software minder kwetsbaar is voor aanval len van buitenaf', zegt Prins. „De volgende update van Microsoft staat gepland voor 9 oktober. De kans is groot dat die wordt ver sneld", voorspelt de directeur van Fox-IT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8