Poppelaars opvolger Luteijn 29 Real Madrid laat langs Man City Record Zlatan woensdag 19 september 2012 Zlatan Ibrahimovic brak dinsdagavond een record in de Champions League. De Zweedse spits van Paris St. Germain begon als basisspeler aan de thuiswed strijd tegen Dinamo Kiev. Daarmee bracht hij het aantal clubs waarmee hij op het kampioenenbal uitkwam op zes. Eerder speelde Ibrahimovic met Ajax, Ju- ventus, Inter, Barcelona en AC Milan in de Champions League. MADRID - Real Madrid heeft: in de Champions League op spectaculai re wijze gewonnen van Manches ter City. De Spaanse kampioen maakte na de rust op eigen veld twee keer een achterstand onge daan: 3-2 Alle treffers vielen in de tweede helft. Cristiano Ronaldo werd in de 90e minuut matchwin- naar. Ajax speelt op 3 oktober thuis te gen Real Madrid in de tweede speelronde van groep D. Schalke versloeg in Griekenland Olympiakos Piraeus. Het werd 2-1 voor het elftal van de Nederlandse trainer Huub Stevens. Klaas-Jan Huntelaar maakte het winnende doelpunt, 2-1. Even later miste de international van Oranje een straf schop. Hij schoot op de paal. Champions League Groep A Dinamo Zagreb-FC Porto 0-2 (0-1): 41. Lucho Gonzalez 0-1, 90+3 Steven Defour 0-2. Paris Saint Germain-Dinamo Kiev 4-1 (3-0): 19. Zlatan Ibrahimovic 1-0 (strafschop), 29. Thiago Silva 2-0, 32. Alex 3-0, 87. Miguel Velo- so 3-1, 90+1 Javier Pastore 4-1. Groep B Montpellier-Arsenal 1-2 (1-2): 9. Younes Bel- handa 1-0 (strafschop), 16. Lukas Podolski 1-1, 18. Gervinho 1-2. Olympiakos Piraeus-Schalke 04 1-2 (0-1): 41. Benedikt Höwedes 0-1, 58. Djamel Ab- doun 1-1, 59. Klaas-Jan Huntelaar 1-2. Bijzon derheid: 62. Huntelaar mist strafschop. Groep C AC Milan-Anderlecht (0-0) Malaga - FC Zenit 3-0 (2-0): 3. Isco 1-0, 13. Javier Saviola 2-0, 76. Isco 3-0. Groep D Borussia Dortmund-Ajax 1-0 (0-0). Real Madrid-Manchester City 3-2 (0-0). 69. Edin Dzeko 0-1, 75. Marcelo 1-1, 85. Aleksan- dar Kolarov 1-2, 87. Karim Benzema 2-2, 90. Cristiano Ronaldo 3-2. Ajacied Derk Boerrigter legt Lukasz Piszczek van Borussia Dortmund in de luren. foto Frank Augstein/AP Programma woensdag. Groep E: Chelsea-Juventus, Sjachtar Do- netsk-FC Nordsjaelland. Groep F: Bayem Mün- chen-Valencia, Lille-Bate Borisov. Groep G: Bar- celona-Spartak Moskou, Celtic-Benfica. Groep H: Sporting Braga-CFR 1907 Cluj, Manchester United-Galatasaray. door Koen de Vries MIDDELBURG - Toine Poppelaars volgt per 1 oktober David Luteijn op als voorzitter van de stichting Zeeuws Wielrennen, die de Ronde m M liftS David Luteijn van Zeeland Seaports organiseert. Luteijn, die dit jaar zeventig jaar wordt, vindt het tijd voor vers bloed. „Ik had een jaar eerder wil len stoppen, maar toen maakten we de switch van de Delta Profron de naar de Ronde van Zeeland Seaports. Er is nu een nieuwe ba sis gelegd, die verder uitgebouwd kan worden. Zeeland Seaports en de Provincie Zeeland, de belang rijkste sponsors, gaan nog drie jaar door." David Luteijn was zes jaar voorzit ter van de stichting Zeeuws Wiel rennen. Toine Poppelaars (53), is een groot wielerliefhebber. Tot 2010 was hij gedeputeerde van de provincie Zeeland. Sinsdien is hij dijkgraaf van de waterschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden. Het comité heeft met Erik Hage- man een nieuwe penningmeester. Hij is een interim financial mana ger die sinds kort in Zeeland (Wolphaartsdijk) woont. Peter de Jonge uit Goes, oud-hoofdredac teur van het AD, treedt toe tot het bestuur met de public relations in portefeuille. Toine Poppelaars RIJSWIJK Vacansoleil haalt Sloveen Bole De Sloveense wielrenner Grega Bo le fietst vanaf 2013 voor Vacanso- leil-DCM. De 27-jarige Bole komt over van de Italiaanse ploeg Lampre. Bole past volgens de ploegleiding van Vacan soleil in het profiel van een klassie ke renner. De Sloveens kampioen van 2011 won vorig jaar ook de GP Plouay, een wedstrijd uit de World Tour. EMMEN Rentmeester boekt eerste zege op EK Rianka Rentmeester uit Nieuw- dorp boekte dinsdag op het EK dammen in Emmen haar eerste ze ge. Ze versloeg Irene Stegeman uit Westerhaar. Eerder speelde Rent meester gelijk tegen de Oekraïense oud-wereldkampioene Tkachenko en de Israëlische Alexandrova. Te gen de Wit-Russische Olga Fedoro- vich leed ze haar enige nederlaag. VALKENBURG jack Bobridge naar Rabobank De Australische wielrenner Jack Bo bridge stapt over van Ori- ca-GreenEdge naar Rabobank. Bobridge (23) is voormalig wereld kampioen tijdrijden bij de beloften (2009). Dit jaar richtte hij zich voor al op de baan. Op het WK pakte hij zilver op de individuele en ploeg achtervolging. Op dat laatste onder deel veroverde hij ook zilver met de Australische ploeg op de Spelen. NEW YORK Phelps en Felix beste Amerikanen Zwemmer Michael Phelps en atlete Ally son Felix zijn uitgeroepen tot beste Amerikaanse olympische sporters van het afgelopen jaar. Phelps kreeg de titel al voor de der de keer. Hij won op de Spelen van Londen vier gouden medailles en bracht daarmee zijn totale oogst op achttien keer goud. Felix veroverde in Londen drie keer goud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55