Bedrijven Vlaschaard geven zich bloot de •Haronie 23 In golfkarretje De Vlaschaard over Ruim 150 Nederlandse lopvissers vissen op kanaal om nationale titel Fietspad Reuzenhoek is af woensdag 19 september 2012 bedrijven zijn er op (en direct om) het bedrijventerrein in Eede te vinden. „A/1 aar twee kilometer verderop, in Aardenburg, weet bijna geen hond welke bedrijven er zitten", weet Peter de Vrieze van InHouse Cleaning Services. Twintig van de 33 bedrijven die op en rond het Eedese bedrijven terrein De Vlaschaard zijn te vin den, presenteren zich zaterdag 22 september. Op de eerste open bedrijvendag kunnen be zoekers tussen 10.00 en 17.00 uur een kijkje nemen. door René Hoonhorst Op en rond bedrijventer rein De Vlaschaard in Eede zijn 33 bedrijven gevestigd. Peter de Vrieze stopt zijn verhaal even om te zien of het wel doordringt: „Drieëndertig bedrijven hè. Als ik in mijn woonplaats Aardenburg vertel dat mijn bedrijf op De Vla schaard is gevestigd, vragen ze me waar dat is. Terwijl het bedrijven terrein op twee kilometer afstand van de kikkerstad ligt." Het gezegde onbekend maakt onbe mind in gedachte, staken De Vrie ze, eigenaar van InHouse Cleaning Services, en 'buurman' Bennie Pie- laat van Protinus IT-Consultants de koppen bij elkaar. Een open be drijvendag moet De Vlaschaard én de bedrijven die er huizen meer bekendheid geven. Tevens kunnen bedrijven die niet of nauwelijks in contact komen met de eindverbrui kers van hun producten zich eens aan hun 'indirecte' klanten presen teren. Twintig van de ondernemingen die op en om De Vlaschaard zijn gevestigd, stonden open voor deel name aan de open dag. De Vrieze betreurt het dat een aantal bedrij ven afhaakte, maar begrijpt het wel. „De eigenaars van sommige bedrijven zijn net op vakantie. En een food-bedrijf als Verduijn's Fi ne Biscuits kan in verband met voedselveiligheid niet zo makkelijk 'Aan schoonmaken is wat te zien; ik demonstreer een hogedrukspuit en een tapijtreiniger' drommen mensen binnenlaten. Hopelijk vinden we een volgende keer toch een mogelijkheid om dat mooie bedrijf ook bij de open dag te betrekken." De Vrieze is overigens niet ontevre den met het aantal bedrijven dat meedoet aan de open dag. Dat ook enkele Vlaamse ondernemers (Van Hecke, schilder- en decoratie- werken; Verniest tuinbeelden) hun deuren open zetten, stemt hem ook zeer tevreden. „Ook voor Belgen is De Vlaschaard interes sant. In tegenstelling tot wat som mige mensen denken, zitten we hier niet in een uithoek. Binnen een uur ben je niet alleen op Wal cheren, de Bevelanden of in Hulst, maar ook in Antwerpen, Brussel of een eindje in Frankrijk." Tijdens de open dag kunnen men sen in korte tijd met veel soorten bedrijven kennismaken, belooft De Vrieze. Transporteurs en schoonmakers, een klimaatbeheer ser en een metaalbewerker, een tuindecoreerder en een aannemer, een it-consultant en een garagist. Voor transportbedrijf Adran- ta staat zaterdag een feest tent. De tent is niet alleen dé ontmoetingsplaats voor onder nemers en vertegenwoordigers van de gemeente, maar ook centra le verzamelplaats voor bezoekers. Vóór de barbecue van de deelne mers, 's avonds na de open dag, kunnen bezoekers er terecht voor een hapje en een drankje. In de tent krijgen bezoekers ook een plattegrondje van het bedrijventer rein, zodat ze weten waar ze deel nemende bedrijven kunnen vin den. Mensen die alle twintig be drijven bezoeken, maken kans op een ballonvaart voor twee perso nen. Organisator Peter de Vrieze: „We willen bezoekers stimuleren alle twintig deelnemende bedrij ven binnen te stappen. Bij elke on derneming is een stempel te krij gen. Een volle stempelkaart kan in de tent worden ingeleverd om kans op de ballonvaart te maken." Mensen die minder goed ter been zijn, hoeven niet bang te zijn dat ze het vijf hectare grote terrein te voet moeten doorkruisen. Trans portbedrijf Adranta assembleert ook de populaire elektrische golf karretjes van het Vlaamse bedrijf Invest Mobile. Een paar van die door Wout Bareman TERNEUZEN - Ruim 150 Nederland se topvissers gooien zaterdag en zondag hun hengel uit op het Ka naal Gent-Terneuzen. Ze nemen deel aan de finale van de Nationa le Topcompetitie 2012 van Sport- visserij Nederland. De wedstrijd- top van Nederland vist op het par koers, waarop recentelijk ook de Topcompetitie Feedervissen werd gehouden. Er wordt gevist aan de oostzijde van het kanaal. Beide dagen wordt na een voorbe reiding van twee uur gevist van 11.00 tot 15.00 uur en volgt om streeks 17.00 uur de prijsuitreiking in cultureel centrum De Halle in Axel. Volgens een woordvoerder van Sportvisserij Nederland is voor de deelnemers met een licentie, naast winnen natuurlijk, vooral belang rijk zich binnen hun categorie te plaatsen voor de nationale selectie. Daaruit kiezen de bondscoaches la ter dit jaar de vissers die in aan merking komen voor deelname aan het wereldkampioenschap, het EK en andere internationale viswedstrijden. Bij de Nationale Topcompetitie mag uitsluitend gevist worden met vaste hengels tot maximaal 13 meter lang en match- en bologne- TERNEUZEN Adriana Biesbroeck leest eigen werk voor Dichteres Adriana Biesbroeck uit Hulst draagt vanmiddag gedichten voor in de Vivaldizaal van verpleeg huis Ter Schorre in Terneuzen. Ze geeft ook uitleg over haar werk en gaat met bezoekers in gesprek. Biesbroeck schreef onder meer de bundel Zoektocht. De bijeenkomst begint om 14 uur. Toegang is gratis. HOEK Zingende Zuster niet in finale songfestival Yvonne Kostanjevec uit Hoek, alias De Zingende Zuster, is afgelopen weekend niet doorgedrongen tot de finale van het Nationale Songfes tival voor Ouderen. Kostanjevec haalde vorig jaar wel de eindstrijd, maar strandde dit keer in Hoofd dorp in de halve finale. „Helaas was het een echte Amsterdamse aangelegenheid, maar ik kreeg wel goede recensies." HULST Kleine Bagijnestraat dagje afgesloten De Kleine Bagijnestraat in de Huls ter binnenstad is donderdag van 8.00 tot ongeveer 16.30 uur tussen de Houtmarkt en Tuinstraat voor het doorgaande verkeer afgesloten. De afsluiting is noodzakelijk, om dat er gewerkt wordt aan kabels en leidingen in de straat. Het verkeer wordt omgeleid. WWW.DESCHAWSTUINSCHERIV1HN.NL Oe SchSTiB Tinrvschermon SieuwuorgsÊ'vveö 6 4G61 RJ Halsleren Tel.: 0164 - 636 4TB Pax- OIR'T - 6S7 540 TERNEUZEN Horeca Skidome heet 'De Zeeuwse Alp' Bas van Boven uit Waterlandkerkje en zijn vriendin Mireille Gerritsen gaan vanaf 1 oktober de horeca in het vernieuwde Skidome Terneuze- ne exploiteren. Ze gaan hun toko in stijl met de ski hal 'De Zeeuwse Alp' noemen. Van af 1 oktober als café, vanaf 1 novem ber hoopt het duo zover te zijn dat er een café-restaurant kan worden gerund. AXEL/SLUIS Messen, kluis, geld en papieren gestolen In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in een winkel op de Buitenweg in Axel. Er werd een onbekend aantal messen en scha ren weggenomen. Ook in een hore cazaak aan de Zuiddijkstraat in Sluis werd ingebroken. Hier werd een kluis met persoonlijke papie ren en geld gestolen. karretjes zoeven tijdens de open dag over het bedrijventerrein om mensen bij de diverse bedrijven af te zetten. De Vrieze en de andere ondernemers hopen veel streekbe- woners te mogen verwelkomen om de bekendheid van hun onder nemingen op te krikken. De Vrie ze zou het leuk vinden als onder nemers komen kijken of De Vla schaard een aantrekkelijke vesti gingsplaats is voor hun bedrijf. „Door de aanleg van de nieuwe rondweg rond Aardenburg en de opknapbeurt van de Expressweg zijn we ook vanuit België nog be ter en sneller bereikbaar." REUZENHOEK - Het nieuwe fietspad op de Reuzenhoeksedijk bij Terneuzen is af. Het Waterschap Scheldestromen begon op 18 juni met de aanleg er van om de verkeerssituatie op de dijk veiliger te maken. Er fietst veel jeugd via de dijk naar school. foto Mark Neelemans sehengels voorzien van dobbers. Aas bestaat voornamelijk uit mug- genlarven, maden, madepoppen (casters), wormen en maïs. In totaal doen dit jaar 157 wed- strijdvissers met een licentie mee aan de Nationale Topcompetitie. Zij zijn verdeeld in de categorieën Senioren A-divisie (50), B-divisie (43), junioren onder 18 jaar (10), Beloften onder 23 jaar (19), Dames (10) en Veteranen (21). Volgens Sportvisserij Nederland zwemt in het 150 meter brede ka naal veel brasem, voorn, kolblei en baars. Er wordt zelfs platvis zoals de bot en af en toe een harder ge vangen. Binnen één week een professioneel advies met een snelle behandeling d.m.v. laseren, inspuiting of operatieve behandeling (Volledige vergoeding door zorgverzekeraar) Hoogwaardige kwaliteitszorg zónder wachtlijsten. B f\ MEDISCH CENTRUM mcdebaronie.nl MINDERBROEDERSSTRAAT 8, 4811 LX BREDA TEL. 076-7640777 ■RUG HERNIABORTHOPEDISCHE KIACHTENBMAAG-/DARMONDERZOEKBUROLOGIEBSPATADERENB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51