Overval op goudopkoper in Sluiskil Nieuwe investeerder voor Plan Perkpolder Terneuzen nu 'gepijld' in Zelzate ZEEUWS-VLAANDEREN WOENSDAG 19 september 2012 21 De Vlaschaard geeft zich bloot 22 en 23 Poging van bezoeker 't Meulengat om gewapende daders in kraag te vatten mislukt jammerlijk door Emgène Verstraetera en Raymond de Frel SLUISKIL - Twee gemaskerde man nen hebben dinsdagmiddag een ge wapende overval gepleegd op een goudopkoper in welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil. Tussen 14.15 en 14.30 uur storm den zij het pand binnen, waar op dat moment de Engelse goudopko per Shaun Warren zitting hield. Op dat moment waren er ook zo'n twintig kaarters en biljarters in het pand aanwezig. Onder drei ging van een wapen moest War ren naar zijn zeggen ongeveer 500 euro afstaan. Op dat moment was er nog geen klant binnen geweest. „Het was in een vloek en een zucht gebeurd. Veertig seconden nadat zé binnen waren, vluchten ze alweer naar buiten", vertellen assistent-beheerder Leen de Ko ning van 't Meulengat en Ronnie Laffort, die met een groep oude ren koffie zat te drinken en alles zag gebeuren. Tijdens hun vlucht verwondde een van de aanwezigen een over valler met een koffer met biljart keus. Dat belette de man niet om zijn vlucht te vervolgen. „Vervol gens vatte deze oplettende bezoe ker een van de rennende mannen in zijn kraag, maar dat bleek he laas de goudopkoper zelf te zijn", aldus De Koning. Bij de beurs was geen beveiliging aanwezig. „Dit was de vierde keer dat deze opkoper bij ons op be zoek was. Maar we hebben maar meteen besloten dat het ook de laatste keer was. Het valt wel mee met de schrik. Ook bij de opkoper, want die heeft bij een beurs in Rot terdam al eens iets. soortgelijks meegemaakt." „Daar zijn voortdurend overval len", zegt Warren, die zelf in Utrecht woont. „We zijn dan ook meestal met twee mensen. Van daag toevallig niet." Beide overval lers zijn vermoedelijk halverwege de twintig en tussen 1.70 en 1.75 meter lang. Ze droegen allebei een zwarte jas en een spijkerbroek. Een van de daders had witte sport schoenen aan met groene en rode details. Volgens Warren zijn de da ders gevlucht op een motorfiets. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. In september 2011 overvielen twee gewapende mannen een Duitse ju welier op een goudbeurs in hotel Triniteit in Terneuzen. Toen be droeg de waarde van de buit zo'n 20.000 euro. Video op www.pzc.nl/video «S£Sgg832Sgg8SSSB5S&ë&&S8SG3giBS8BiBt8BS8&8Së8& door Henk Boot TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen had het vorig jaar met Prinsjesdag nog zo be loofd. Hij zou er hoogstpersoon lijk voor zorgen dat op de rich tingsborden in Meetjesland ook Terneuzen genoemd zou worden. Middelburg staat er wel pontificaal op. Maar nu een jaar later is bij Zelza te geen pijl op een Vlaams wegen bord te vinden die verwijst naar de grootste stad in Zeeuws-Vlaan- deren. Dus wreef de ondernemers vereniging Terneuzen Zuid-West hem dat maandag op haar zeven de Prinsjesdagevenement nog eens ludiek onder de neüs. Maar niet nadat dit gezelschap eerst zelf deed wat de burgemeester niet voor elkaar had gekregen. Langs de Kennedybaan in Zelzate, net voor de landsgrens, plantte bestuurslid Carlo de Kraker klandestien een al ternatiefbord met behulp van Vlie gende Hollander kapitein Willem van der Decken (Willy de Meijer). Met een pijl naar het noorden en het opschrift Onbegrensd Terneu zen. Daarmee inspelend op de slo gan waarmee de gezamenlijke on dernemersverengingen van Ter neuzen hun stad willen opstoten in de vaart der volkeren. Lonink kon er later op de avond wel om lachen. Carlo de Kraker (r) en Willem van der Decken plaatsen een bord bij Zelzate dat het verkeer op Terneuzen attendeert. foto Camile Schelstraete PERKPOLDER - De gemeente Hulst en de provincie hebben een nieu we investeerder gevonden voor Plan Perkpolder, Hulst aan Zee BV, waarvan Bram De Vos uit Brugge directeur is. De Vos is on der meer betrokken bij golfbaan Brugsevaart bij Oostburg. Hulst aan Zee BV koopt de weste lijke Perkpolder waar het bedrijf een golfbaan en 200 vrije woning- bouwkavels zal realiseren. Ook zal het bedrijf een hotel bouwen op het veerplein. Voor de jachthaven in de oude veerhaven van Perkpol der zijn drie Belgische gegadigden. Projectbureau Plan Perkpolder maakt daar de komende maanden een keuze uit. Plan Perkpolder zou eerder ont wikkeld worden door de Neder landse projectontwikkelaars AM en Bouwfonds. Hulst en de pro vincie sloten al in 2008 een samen werkingsovereenkomst met AM en Bouwfonds. Beide bedrijven stappen uit dat samenwerkingsver band, maar blijven wel bij het pro ject betrokken als 'opstalontwikke laar', als verkoper en ontwerper, van een deel van de woningen op het veerplein. Wethouder Frank van Driessche van Hulst en gedeputeerde Kees van Beveren hebben er nu alle ver trouwen in dat het goed komt met Plan Perkpolder. De financiële risi co's die samenhangen met de over eenkomst met Hulst aan Zee BV, zijn 'beperkt'. Zo hoeven Hulst en de provincie geen kosten meer te maken voor het bouwrijp maken van de gronden. Voorjaar 2015 zal Hulst aan Zee BV daadwerkelijk aan de slag gaan, aldus Peter Stur- mans van projectbureau Plan Perk polder. Die 'late start' heeft te ma ken met de planning voor het 75 hectare grote ontpolderingsproject van Rijkswaterstaat bij Perkpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49