SPATADEREN? zeeland 123 Jeri oen orome Wie is gegijzeld bij de keuze voor brede school aan Vroonlandseweg? rif 'Vrouw met slang' woensdag 19 september 2012 „Toen we ome nieuwe expositieruimte openden was het best wel spannend hoe de reacties zouden zijn. Bezoekers gaan van de levende have naar een wat statisch gebeuren. De reacties zijn zeer enthousiast" Derde editie van 'Body Art for Nature' bij Berkenhof s Tropical Zoo in Afrikaanse sferen De forse uitbreiding van Berken hof s Tropical Zoo in Kwadéndam- me is behoorlijk gevorderd. De ex positieruimte is dit voorjaar geo pend. ••De oplevering van de kid's jungle is verschoven naar het voorjaar. Berkenhof s Tropical Zoo is dit jaar door de ANWB voor de twee ach tereenvolgende keer uitgeroepen tot beste uitje van Zeeland. In de top 3 staan verder speelboer- derij 't Klok'Uus in 's-Heer Arends- kerke en de Stoomtrein Goes-Bor- sele. Het benefiet evenement 'Body Art for Nature' is voor de derde keer. De organisatie hoopt op zo veel mogelijk bezoekers aangezien de opbrengst van de dag naar de die renbeschermingsprojecten van Stichting Herpetofauna gaat. Deze stichting onder voorzitter schap van Rogier van Rossum is met name begaan met het lot van reptielen. t 'Body Art for Nature' is op zondag 7 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. De painster van de 'voodoo-dame' is Syl Verbeek. De foto is van Figu res Photography en het model is Irene. GOES Muzikale middag met het Seniorenorkest Het Bondenberaad Groot Goes houdt vandaag, woensdag, een mu zikale middag voor Goese ouderen. Het Seniorenorkest Zeeland brengt vanaf 14.00 uur een zeer gevarieerd programma van bekende muziek. Kerkgebouw De Hoogte in Goes-Zuid is open om 13.30 uur. En tree 3 euro, inclusief koffie. GOES The Broodtroosters maken kwartier Als onderdeel van het Kwartierma kersfestival, dat cliënten van Emer- gis een dag tevoren houden, speelt coverband The Broodtroosters za terdag 22 september in 't Beest Het concert begint om 21.00 uur. The Broodtroosters spelen 27 septem ber ook nog in café De Kruik in Yerseke. Aanvang 16.00 uur, YERSEKE Eiland Urk zingt voor Woord en Daad Zendingsorganisatie Woord en Daad houdt morgen, donderdag 20 september, een concert in de her vormde kerk in Yerseke. Het man nenkoor Eiland Urk zingt geeste lijke liederen. Voor het kerkconcert wordt geen entree geheven maar er is wel een collecte voor goede doelen. Aanvang 19.30 uur. WEMELDINGE Zeeuws Koperkwintet speelt in De Wemel Het Zeeuws Koperkwintet geeft vrijdag 21 september een concert in dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge. Op het programma staan oude en moderne werken. De Cul- tuurraad Kapelle tekent voor de or ganisatie. Het concert begint om 20.00 uur. Entree kost vijf euro. door Moeke van der Jagt KAPELLE - De brede school aan de Vroonlandseweg in Kapelle komt er. Slechts drie raadsleden, de frac tie van Gemeentebelang, stemden tegen. Tegen een voorstel om de benodigde grond aan te kopen, kwamen echter vijf tegenstem men. De PvdA-fractie vond de aan koopprijs te hoog. Zoals PvdA-raadslid Hans Riel al omstandig bij het eerste voorstel had betoogd, deed hij dat dunne tjes over bij het grondvoorstel. Hij bleef herhalen dat het college zich heeft laten gijzelen toen het erop aankwam te kiezen voor de Zuid hoek of voor de Vroonlandseweg. De schoolbesturen dreigden im mers uit het proces te stappen als voor de Zuidhoek zou worden ge kozen. Ze deden dat overigens om dat nagenoeg alle ouders bezwaar hadden tegen de gang van hun kin deren door een tunneltje onder het spoor. Riel vond dat emotie en dat had niet mee mogen spelen in de besluitvorming. Ria Rijksen diende hem van re pliek. „Natuurlijk is er emotie, dat is begrijpelijk maar als je wilt bou wen, heb je grond nodig." Wethou der Leo Kosten wierp Riel tegen dat als er al gegijzeld zou zijn, toch de raad het lijdend voorwerp was. De raad had een voorkeur voor de Vroonlandseweg en het college heeft in opdracht van de raad zijn best gedaan om de grond te ver werven, met succes. De fractie van Gemeentebelang bleef tegen de brede school zoals die nu voor ogen staat. Met pijn in het hart weliswaar. De fractie heeft het raad en college nog niet vergeven dat de locatie Oude Vei ling door de vingers is geglipt. Ook vond André Schmid dat alternatie ven, zoals het veld bij de gymzaal in de oksel van de Vroonlandse weg, onvoldoende bekeken zijn. Zijn fractie stemde consequent te gen een energieneutrale school. Binnen één week een professioneel advies met een snelle behandeling d.m.v. laseren, inspuiting of operatieve behandeling (Volledige vergoeding door zorgverzekeraar) Hoogwaardige kwaliteitszorg zónder wachtlijsten. MEDISCH CENTRUM mcdebaronie.nl MINDERBROEDERSSTRAAT 8, 4811 LX BREDA TEL. 076-7640777 ■RUG HERNIüWO'RTHOPEDISCHE KLACHTEN#MAAG-/DARMONDERZOEKHUROLOGIE# SPATADEREN# Painster Vivi Hopman. Foto: Marcel van Balkom. Model: Sara. Van de twintig modellen dit jaar laten er dertien zich volledig beschilderen. Jeroen (links) en Johan Antes van Berkenhof s Tropical Zoo. „De Land Rover is razend populair bij kinderen om erop te klimmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45