Reimerswaal poetst fors tekort weg 'Body Art for Nature' redt stralenschildpad GRATIS 22 zeeland Gratis schaatsen op Grote Markt Goes 'Vlindervrouw' Woon-zorg-huis Pomona open Provinciegeld voor nieuw fietspad Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. woensdag 19 september 2012 Effecten voor burger nog onbekend door Lilian Dominicus KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal komt, door verminde ring van de uitkering uit het ge meentefonds, in 2013 482.000 euro tekort. Dat blijkt uit de Program mabegroting 2013-2016. Ook de vol gende jaren slaat de begroting naar negatief door: min 145.000 euro in 2014, min 302.000 euro in 2015 en min 246.000 euro in 2016. Het college van burgemeester en wethouders vergaderde dinsdag ochtend over 'maatregelen die moeten leiden tot een sluitende begroting 2013 en meerjarenra ming 2014-2016'. Welke maatrege len in dat overleg zijn besproken, wil wethouder Hans de Kunder (CDA, financiën) niet zeggen. „Dat kan van alles zijn: meer in komsten, minder uitgaven, alle maal mogelijk. Misschien raakt het de burger wel helemaal niet. Maar ik wil hier het juiste pad belopen. Eerst lichten we de gemeenteraad in." De Programmabegroting staat als ingekomen stuk op de agenda van de besluitraad volgende week. Volgens De Kunder zijn de cijfers achterhaald. „Als we niets doen, Painster. Inge Brouwer. Foto: Marcel van Balkom. Model: Lotte. Veel painters nemen dit jaar ook hun eigen modellen mee. dan komen we inderdaad op het tekort uit dat in dit stuk wordt ge noemd. Deze Programmabegro ting hebben we eind augustus be sproken in het college en inmid dels hebben we een voorstel lig gen. Het valt reuze mee. Vanmor gen hebben we een nieuw voorstel besproken en het eindresultaat is dat we in 2014 bijvoorbeeld op dui zend euro plus uitkomen." In de Programmabegroting gaat het college uit van een verhoging van de meeste lokale heffingen met 2,5 procent Voor de onroeren de zaakbelastingen, rioolheffing af valstoffenheffing en de omgevings vergunningen gelden andere per centages. Zo stijgt de rioolheffing met 3,5 procent en de ozb met 5,5 procent. Het is nog niet bekend hoeveel de afvalstoffenheffing om hoog zal gaan. Om de kosten van de vervanging van enkele steigers in de haven van Yerseke te dekken, komt waarschijnlijk een gefaseer de verhoging van het liggeld met 10 procent in totaal. Het college denkt er tevens over kosten van fa ciliteiten die de brandweer Kapel- le-Reimerswaal verleent aan colle ga-korpsen door te berekenen. In Berkenhofs Tropical Zoo in Kwadendamme is zondag 7 ok tober de derde editie van het be nefietevenement 'Body Art for Nature'. De opbrengst is be doeld voor de redding van de bedreigde stralenschildpad in Madagascar. door Frank van Cooten Twintig dames laten zich op 7 oktober be schilderen door 'pain ters'. Dat gebeurt in de nieuwe" ruimte waar momenteel de Afrika expo wordt gehouden. Het is daarom niet vreemd dat het thema van 'Body Art for Nature' Afrika is. „Dit evenement wordt steeds groter. Vorig jaar hadden we nog zes modellen, nu zijn dat er twintig", zegt Jeroen Antes van Berkenhof s Tropical Zoo. Omdat bedrijven voor de eerste keer het evenement sponsoren, zijn de kunstenaars ook voor de eerste keer in de gelegenheid ge steld zelf hun eigen model mee te nemen. „Voor de painters is het fij ner met het eigen model te wer ken. Maar net zoals vorig jaar, kun nen zich nog steeds mensen opge ven die zich willen laten beschilde ren. We kunnen bijvoorbeeld nog een paar zwangere vrouwen ge bruiken voor de belly paint." De nieuwe expositieruimte is vo rig jaar in gebruik genomen. In de ruimte staan tientallen niet van echt te onderscheiden beesten die in Afrika voorkomen. „Het was wel even spannend hoe de bezoe kers zouden reageren. Ze komen van de levende have in een wat sta tisch gebeuren. Maar de reacties zijn overweldigend. Wij krijgen zelfs mailtjes van mensen die na derhand zeggen zo'n fantastische dag te hebben beleefd. Ik word daar soms een beetje verlegen van." Vader Johan Antes reageerde wat sceptisch toen de jon gere generatie voorstelde de expostitieruimte te bouwen. „Ik wilde eigenlijk een nieuwe vlindertuin. Maar ja, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Natuur- „Er zijn heef veel soorten reptielen waarvan er nog maar enkele tientallen bestaan." lijk vind ik het ook geweldig dat de expositieruimte aanslaat." De Afrika expositie blijft nog wel even. Daarom hoefde Jeroen Antes niet lang na te denken over het thema van de derde editie van 'Bo dy Art for Nature'. Afrika dus. „Drie jaar geleden ben ik begon nen met het evenement naar aan leiding van contacten met Rogier van Rossum, voorzitter van stich ting Herpetofauna, tevens reptie lenspecialist. Hij is bijzonder be gaan met de natuur en met name reptielen. Er zijn heel veel soorten waarvan er nog maar enkele tien tallen bestaan. Daarom zijn we met dit evenement begonnen om aandacht te vragen voor bedreigde diersoorten." 'Body Art for Nature' bestaat niet alleen uit dames die zich laten be schilderen. Bezoekers kunnen na melijk ook een tatoeage laten zet ten. „Ze kunnen kiezen uit enkele voorbeelden die de tatoeëerders bij zich hebben maar kunnen ui teraard zelf ook hun voorkeur aan geven." Tijdens het evenement tre den ook Afrikaanse dansers op. De muziek komt van een djembee- groep. Het evenement is zondag 7 oktober tussen 10.00 en 17.00 uur. door Luc Oggel GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt aankomende winter een grote overdekte (kunststof)schaats- baan opgezet waar iedereen gratis gebruik van kan maken. De attractie is onderdeel van het evenement Goes Winterstad, waar op dit moment achter de scher men nog hard aan wordt gewerkt. Goes Winterstad wordt georgani seerd door de Stichting Goes Mar keting, de begin dit jaar opgerichte club die het citymarketing- en evenmentenbeleid vorm geeft. Vanaf de intocht van Sinterklaas op zaterdag 24 november staat Goes in het teken van Winterstad en rondom dat thema zullen aller lei activiteiten worden gehouden die in een speciale, half noveem- ber te verschijnen promotiekrant komen. Die moet regiobewoners en toeristen verleiden om naar Goes te komen. De schaatsbaan van zo'n tweehon derd vierkante meter was aanvan kelijk een op zichzelf staand idee van Eelco Hofman van het Goese bedrijf Hofman Productions, maar omdat het mooi aansluit bij de plannen van Goes Marketing zijn de handen ineen geslagen. In sa menwerking met de Goese horeca wordt bekeken of de tent tijdens oud en nieuw wellicht dienst kan doen als feestlocatie. KAPELLE - De bewoners zijn al hele maal gewend, maar woonzorgcen trum Pomona in Kapelle moest nog een keer officieel worden geo pend. Dat gebeurde gistermiddag met een ontmoeting in de activitei tenruimte die beheerd wordt door SVRZ. Diezelfde stichting zorgt ook voor de demente bewoners die in twee groepshuizen beneden wonen. In de 22 luxe appartemen ten, tien koop- en twaalf huurhui zen op de bovenste drie verdiepin gen van de vier woongebouwen, kunnen de bewoners ook zorg krij gen van SVRZ als dat nodig is. Het nieuwe Pomona - genoemd naar de villa waarin op dezelfde plaats bejaarden woonden - is ontwik keld door Marsaki en RWS. MIDDELBURG - De Provincie Zee land subsidiëert het nieuwe fiets pad langs de Kloetingseweg bij 's-Heer Abtskerke met 45.000 eu ro. Dat beschikte Gedeputeerde Staten gistermorgen. Het Water schap Scheldestromen legt een vrij- liggend fietspad aan langs een ge deelte van de Kloetingseweg tus sen 's-Heer Abtskerke en de 's-Gra- venpoldersestraat. De snelheid op de rijbaan wordt naar 60 kilome ter per uur verlaagd. Het werk is in volle gang. Automobilisten wor den omgeleid via de Bosseweg en de 's-Heer Abtskerksezandweg. Albert Ptesmanweg 2-A 4462 GC GOES 0113-216677 of 0113 - 561177 - Groet on klein onderhoud - Kozijnen en trappen -Al im hout kim op maat gezaagd en geschaad worden - Isolerende beglazing - InbraakveiUg bang- en sluitwerk - Maken van tekeningen - Aanvragen bouwvergunningen Nationale Open Huizen route ZATERDAG 29 SEPTEMBER 2012 [uickscan hypotheekgesprek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44