DOORBRAAK! Op zee met houten been 241 zeeland Goudbeurs overvallen door gemaskerde mannen De Hyundai ilO nu vanaf €7.995,- Nationale titel lokt 157 vissers Wegenbelastingvrij Let op! Geld lenen kost geld 5 JAAR FinADCIERinG, 0% REÜTE Mosselen eten voor onderhoud kerk Heikant woensdag 19 september 2012 sluiskil - Twee gemaskerde man nen hebben dinsdagmiddag een ge wapende overval gepleegd op een goudopkoper in welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil. Tussen 14.15 en 14.30 uur storm den zij het pand binnen, waar op dat moment de Engelse goudopko per Shaun Warren zitting hield. Op dat moment waren er ook on geveer twintig kaarters en biljar ters in het pand aanwezig. Onder dreiging van een wapen moest Warren naar zijn zeggen ongeveer 500 euro afstaan. Op dat moment was er nog geen klant binnen ge weest. „Het was in een vloek en een zucht gebeurd. Veertig seconden nadat ze binnen waren, vluchten ze alweer naar buiten", vertellen assistent-beheerder Leen de Ko ning van 't Meulengat en Ronnie Laffort, die met een groep oude ren koffie zat te drinken en alles zag gebeuren. Tijdens hun vlucht verwondde een van de aanwezigen een over valler met een koffer met biljart keus. Dat belette de man echter niet om zijn vlucht te vervolgen. „Vervolgens vatte deze oplettende bezoeker een van de rennende mannen in zijn kraag, maar dat bleek helaas de goudopkoper zelf te zijn", aldus De Koning. Bij de goudbeurs was geen beveili ging aanwezig. „Dit was de vierde keer dat deze opkoper bij ons op bezoek was. Maar we hebben maar meteen besloten dat het ook de laatste keer is geweest. Het valt wel mee met de schrik. Ook bij de opkoper, want die heeft bij een beurs in Rotterdam al eens iets soortgelijks meegemaakt", ver volgt De Koning. „Daar zijn voortdurend overval len", vertelt goudopkoper Warren, die zelf in Utrecht woont. „We zijn dan ook meestal met twee mensen, maar vandaag toevallig niet" Beide overvallers zijn vermoede lijk halverwege de twintig en tus sen 1.70 en 1.75 meter lang. Ze droegen allebei een zwarte jas en een spijkerbroek. Een van de da ders had witte sportschoenen aan met groene en rode details. Vol gens Warren zijn de daders ge vlucht op een motorfiets. Getui gen kunnen zich melden via 0900-8844. In september 2011 overvielen twee gewapende mannen een Duitse ju welier op een goudbeurs in hotel Triniteit in Ter neuzen. Toen be droeg de waarde van de buit zo'n 20.000 euro. Video op www.pzcnl/video TERNEUZEN - Ruim 150 Nederland se topvissers gooien zaterdag en zondag hun hengel uit op het Ka naal Gent-Terneuzen. Ze nemen deel aan de finale van de Nationa le Topcompetitie 2012 van Sport- visserij Nederland. De wedstrijdtop van Nederland vist op het parkoers, waarop recen telijk ook de Topcompetitie Fee- dervissen werd gehouden. Volgens een woordvoerder van Sportvisserij Nederland is voor de deelnemers met een licentie, naast winnen natuurlijk, vooral belang rijk zich binnen hun categorie te plaatsen voor de nationale selectie. Daaruit kiezen de bondscoaches la ter dit jaar de vissers die in aan merking komen voor deelname aan het wereldkampioenschap, het EK en andere internationale viswedstrijden. riEW THinKinG. HYUnDRI nEW POSSIBILITIES. if <4 De Hyundai ilO verbreekt alle records. Is super zuinig en hij bezit 5 jaar driedubbele garantie. Hoeveel je ook rijdt. Inclusief 5 jaar mobiliteitsgarantie. Voor héél Europa. Kent geen wegen belasting en ook geen BPM. En wordt nu geleverd met maar liefst 5 jaar financiering. Zónder rente. Dat is pas een echte doorbraak. De Hyundai HO. Wie houdt 'm tegen? BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE ROTERIJ 22, TEL. 0111 - 658042. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,2 - 5,5 (1/100 km) 23,8 -18,2 (km/l); C02 - emissie: 99 -129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. www.hyundai.nl JJAAB: garantie: VERWIJDERINGSBIJDRAGE. COMBINATIE Contifi'.e waaide van Totale kretfetbedrag VOORBEHOUDEN. VRAAG in Hvunonj h&, door Marijke Vael De handicap van een houten been verhin derde hem niet om het bevel te voeren over zeven schepen. Cornelis Corneliszoon Jol stierf in 1641, maar anno 2012 vaart hij nog steeds over de wateren. En wel in de vorm van zijn bijnaam 'Houte been', die in de Spaanse versie, Pie de Palo, op het zeiljacht prijkt van vader en zoon Ment en Joep Jol uit Zierikzee. Zo eren zij hun verre voorvader, die aanvankelijk actief was als kaper en slavenhandelaar maar die later admiraal werd bij de West Indische Compagnie. „Hij voerde samen met Maarten gj Tromp de beslissende slag bij Duins tegen de Spaanse Armada," vertelt Ment Jol. De 65-jarige watersporter was zich jj eerder bewust van zijn liefde voor het water dan van de roemruchte admiraal in de familiestamboom. „Mijn hele familie woonde in Sche- veningen waar mijn vader actief was als haringvisser. Reeds als kind wilde ik graag met hem mee- varen, maar dat mocht niet omdat :i ik een 'fijn gebouwd' mannetje was. Ik werd alleen geschikt geacht om garnalen te pellen." Nadat Ment op zijn 14e toch een keer mocht opstappen als 'prenter' (kijker) was er geen houden meer aan. „Ik vond het geweldig. Stoer. De zee, het varen, de vrijheid." Ment monsterde na de middelbare 'Slavenhandel was in de 17e eeuw een normale gang van zaken in opdracht van de WIC' heikant - De stichting tot behoud van de parochiële diensten in Hei kant houdt zaterdag 13 oktober in brasserie Du Commerce in Hei kant een mosselmaaltijd met brood. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het on derhoud en de restauratie van het kerkgebouw. Mensen die niet van mosselen houden maar toch wil len komen, kunnen kiezen uit be legde broodjes of een koude scho tel. De mosselen worden geser veerd tussen 19.00 en 20.30 uur. Kosten voor deelname aan de mos selmaaltijd bedragen 15 euro per persoon. Er is plaats voor tachtig FF mensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40