c16,75 zeeland 127 ADRZ gaat wachttijden te lijf Proefboerderij op weg naar innovatiecentrum brieven Een greep uit Zeeuwse wapenfeiten Superaanbieding Altijd én voordelig bereikbaar met de HTC Desire C. h Hands nieuwe. woensdag 19 september 2012 bijdrage lobby marinierskazeme Middelburg concentratieplek voor overheidsdiensten uitstel onder water zetten Hedwigepolder (al is discussie nog niet gesloten) inzet voor ontslagen personeel aluminiumfabriek Zalco door Edith Ramakers MIDDELBURG - Proefboerderij de Rusthoeve in Colijnsplaat ont vangt 23.600 euro subsidie van Ge deputeerde Staten (GS). Het be drijf moet daarvoor de relatie tus sen de kwaliteit en stikstofbemes ting van zaaiuien onderzoeken en onder meer nieuwe gewasbescher mingsmiddelen testen in de vlas teelt. Bij een bezuinigingsronde enkele jaren terug werd de Rusthoeve voor 2011 met 5900 euro gekort en tegelijkertijd werd een nieuw sub sidiebedrag van 23.600 euro be paald. Datzelfde bedrag krijgt de MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis heeft besloten om ook in de avonden en het weekeinde te opereren om te voor komen dat patiënten lang moeten wachten. Daarmee is ook het eigen belang gediend: „Na het eerste halfjaar bleek dat we de begroting niet dreigden te halen", aldus woord voerder Dick Bosscher van het ADRZ. Patiënten die te horen kre gen dat ze op een operatie moes ten wachten, weken uit naar zie- Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Godsdienstvrijheid Godsdienstvrijheid is een ontzag wekkend belangrijke zaak. Maar in gedoogland Nederland wordt on der oneigenlijke verwijzing naar dat recht de grondwet zelf pootje gelicht. De SGP is in strijd met de grondwet door te stellen dat vrou wen geen actieve politiek mogen bedrijven. Of dat kinderen preven tieve bescherming tegen ziekten ontzegd mag worden. Dat deze par tij in haar beginselverklaringen stelt afstand te nemen van demo cratie en niet aan kiezers maar aan de Here verantwoording schuldig te zijn, is een gotspe. En Oranje kan geen beroep doen op bovem kenhuizen waar ze eerder aan de beurt waren. In het eerste halfjaar werden daardoor minder operaties uitgevoerd en minder patiënten opgenomen dan gepland. Tegelijkertijd was de gemiddelde opnameduur langer dan begroot. Bosscher: „Er zijn afspraken met zorgverzekeraars over de ligduur per behandeling. Artsen hebben de vrijheid om ter plekke te beoor delen of een patiënt niet toch nog een nachtje extra moet blijven. Als dat om medische redenen nodig burgerlijke privileges en zich beroe pen haar status te bezitten 'bij de gratie Gods'. Dat is gedoogdiscrimi- natie, gedoogonvrijheid en een ge- doogprivilege onder bijbelse druk. Thorbecke, als eerste de macht van het koningschap beperkend, had bij het opstellen van de grondwet dat soort gedogen niet voor ogen, omdat het rechten van anderen be schadigt. Daarom ook een verbod op homodiscriminatie in de grond wet ondanks het koningschap van de Here. Hans Poilemans Singel 10, Biervliet Zeeuws meisje Ik werd aangenaam verrast door een foto van Ruben Oreel van de fraaie achterzijde van een Zeeuws meisje. Knap als je op het juiste moment je camera kunt laten wer ken en natuurlijker dan de enigs zins gekunstelde foto's van Zeeuw se meisjes vorige week in de krant. Ik kon toen niet kiezen maar nu wel. Vandaar hier een oproep aan dat meisje om zich bekend te ma- is, prima, maar als dat gebeurt om dat het de patiënt beter uitkomt om een dagje later opgehaald te worden, dan kan dat niet meer." Niet alleen de opnameduur, ook het hele traject (van intake tot ont slag) moet korter. Nog deze herfst komt in het ziekenhuis in Vlissin- gen een 'plein' waar de patiënt voor alle zaken die vooraf gaan aan een operatie of ingreep terech t kan, zoals bloed prikken, afspra ken en röntgen, waarna hij met een exacte operatiedatum vertrekt. ken een mee te doen aan de wed strijd wie is het mooiste Zeeuwse meisje. Mijn stem heeft ze. Henk Hendrikse Dinsdagstraat 23, Sluis Hopitality officer Vrijwilligers UW.botsen met ADRZ: De hospitality officer gaat de mate van gastvrijheid in het ADRZ bepalen. Dat kunnen de UW'ers niet. Natuurlijk niet, die hebben toch geen enkele ervaring! Nee, het ADRZ moet meer kwali- teitspunten scoren als de organisa tie langs de lat wordt gelegd bij een audit. Daarom die 'h.o'er'. Dan kunnen ze documenten overleg gen die de auditorganisatie wil zien. Ze hebben geherstructureerd naar gewenste normen. Dan scoor je op zo'n kwaliteitsonderzoek. Hoe het er in de alledaagse prak tijk werkelijk aan toe gaat is niet van belang. UW dames sterkte met jullie mensvriendelijke werk! J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk 15 miljoen extra binnengehaald voor laatste stuk N57 op Walche ren versnelde aanpak in gang gezet voor verslechterde Zuidwestelijke Deltawateren (o.m. Volkerak, Gre- velingen, zandhonger) o realisatie Lootschool Vlissingen proefboerderij dit jaar opnieuw. Voor de periode 2009-2012 heeft de Rusthoeve een strategisch be drijfsplan ingediend, waarin de omschakeling van proefboerderij naar een regionaal innovatie- en kenniscentrum werd beschreven. De Rusthoeve rondt dit jaar haar proces van proefboerderij naar in novatiecentrum af. Vandaar dat het bestuur van de Rusthoeve nu een nieuwe strategische visie op stelt. Ze kon tot 2013 op veel steun van het ministerie van LNV en de productschappen rekenen. In het vervolg zal de Rusthoeve meer ge stuurd worden door het bedrijfsle ven, dat als cofinancier optreedt. Inclusief een Sim Only 275 abonnement en extra 500 MB internetbundel. Voor maar per maand Een HTC Desire C en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel HTC Desire C Bêstel nu: hollandsnieuwe.nl/krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27