'Meester Tim, heeft u ook een sixpack? zeeland 125 iroenRiJKtf Strijd om nationale titel lokt 157 topvissers woensdag 19 september 2012 door Aniiemarie Zevenbergen Bij het blokjesspel bestrij den de kinderen bloed- fanatiek. Want spel of niet, het gaat toch om het winnen. De kinde ren van samenwerkingsschool De Regenboog en De Knotwilg in Oostkapelle krijgen dinsdag een hardloopclinic van topatleet Tim Pleijte, voor de gelegenheid 'mees ter Tim'. Hij weet de kinderen feil: loos te boeien. De sportambassa- deur van de gemeente Veere geeft vlot antwoord op alle vragen en laat de kinderen vervolgens flink zweten in de sporthal. Rondjes rennen met oefeningen erbij doen de kinderkonen al snel rood kleu ren. Ga er maar aan staan; rennen en tegelijkertijd springen of met de linkerhand op de grond slaan. Maar het grut laat zich niet ken nen. Zeker de oudere leerlingen van de groepen zeven en acht gaan ervoor. Want je laat je er als voetballertje, judoka of volleybal- ster toch echt niet uitrennen door een klasgenoot. De Regenboog doet sinds eind 2010 mee aan Scoolsport. Sport- Zeeland begeleidde alle deelne mende scholen in het begin. De ge meente verstrekte in die beginfase ook financiële bijdragen. De drie Veerse scholen zetten het project nu zelfstandig voort. De kinderen vinden het zonder uitzondering 'leuk' en 'vet' om mee te doen aan de clinic. JoAn Smit (10) heeft rode wangen van het hardlopen: „Het is weer eens wat anders. Hardlopen is wel leuk, ook voor meisjes." Ook Nancy de Visser (11) doet ook met plezier mee. „Ik ben net af met de blokjes, maar het is leuk om mee te doen. Mijn moeder loopt ook hard, ze gaat meedoen aan de Kustmarathon." Bewegen op school vind ze prima, maar in de pauzes is 'lekker kletsen met vriendinnen' toch ook wel erg leuk. Thijs de Visser (10) komt ook op de bank zitten. Nee, geen broer. Zelfs geen familie. „Ik dook naar een blokje en dat mag niet, dus ik ben af', geeft hij spijtig maar wel eerlijk toe als zijn eigen meester Wilbert Koole hem vraagt waarom hij op de bank gaat zitten. Thijs judoot al drie jaar, maar vindt het hardlopen vandaag toch ook wel leuk. „Zeker de wedstrijd jes." Het blokjesspel, Thijs om schrijft het als 'een soort stoelen dans', scoort overigens de hele och tend het best bij alle kinderen. Tim Pleijte geeft voor het eerst een sportclinic op een school. „Ik heb het laatst gedaan voor een atletiek- door Wout Bareman TERNEUZEN - Ruim 150 Nederland se topvissers gooien zaterdag en zondag hun hengel uit op het Ka naal Gent-Temeuzen. Ze nemen deel aan de finale van de Nationa le Topcompetitie 2012 van Sport- visserij Nederland. De wedstrijd- top van Nederland vist op het par koers, waarop recentelijk ook de Topcompetitie Feedervissen werd gehouden. Er wordt gevist aan de oostzijde van het kanaal. Beide dagen wordt na een voorbe reiding van twee uur gevist van 11.00 tot 15.00 uur en volgt om streeks 17.00 uur de prijsuitreiking in cultureel centrum De Halle in Axel. Volgens een woordvoerder van Sportvisserij Nederland is voor de deelnemers met een licentie, naast winnen natuurlijk, vooral belang rijk zich binnen hun categorie te plaatsen voor de nationale selectie. Daaruit kiezen de bondscoaches la ter dit jaar de vissers die in aan merking komen voor deelname aan het wereldkampioenschap, het EK en andere internationale viswedstrijden. Bij de Nationale Topcompetitie mag uitsluitend ge vist worden met vaste hengels tot maximaal 13 meter lang en match en bolognesehengels voorzien, van dobbers. Aas bestaat voornamelijk uit muggenlarven, maden, made poppen (casters), wormen en maïs. In totaal doen dit jaar 157 wedstrijdvissers met een licentie mee aan de Nationale Topcompeti tie. Zij zijn verdeeld in de catego rieën Senioren A-divisie (50), B-di- visie (43), Junioren onder 18 jaar (10), Beloften onder 23 jaar (19), Dames (10) en Veteranen (21). Volgens Sportvisserij Nederland zwemt in het kanaal veel brasem, voorn, kolblei en baars. Er wordt zelfs platvis zoals de bot en af en toe een harder gevangen. Hardloper Tim Pleijte én sportambassadeur van Veere, laat zijn hardloopschoenen zien aan de leerlingen in sport hal De Halve Maan. foto Izaac Verkeste vereniging, maar dat is toch wat anders. Ik vind de kinderen erg ge motiveerd. Ze doen allemaal mee, niemand valt buiten de boot. Ze hebben best een goede conditie. En ze zijn ook heel enthousiast" Meester Wilbert geeft normaal de gymlessen. Hij is sterk betrokken bij het Scoolsportprogramma. „We proberen de kinderen elke dag te laten bewegen. We hebben een scoolsport-schoolplein. De kin deren kunnen er hockeyen, basket ballen, volleyballen en er zijn ten nis- en badmintonrackets. Daar naast besteden we aandacht aan gezonde voeding en een gezond ge wicht. Alle kinderen worden eens per jaar gewogen. De weerbaar heid van de kinderen, zowel men taal als fysiek, is ook een van de thema's van Scoolsport. We wer ken met de 'rots'water' methode. Zorgen dat je sterk wordt als een rots maar als het nodig is ook kan meebewegen als water'. Het ver sterken van de motorische vaardig heden van de kinderen is ook een aandachtspunt. Tussen de lessen door kunnen de kinderen ook even 'loskomen' met een bewe gingsspelletje." Of meester Tim een sixpack, ofwel een wasbordje, heeft wil een jon gen tot slot weten. Maar die krijgt niemand te zien. Bergthee Gaultheria procumbens 'Big Berry'™. Krijgt veel grote bessen. Potmaat12 cm. Anthurium Anthurium Gold Quality. Diverse kleuren. Hoogte 50-55 cm. Potmaat14cm. Per stuk A)eet (oAt er leeft CroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25