Volgende stap centrum voor distributie 50% 221 zeeland Rotterdamse brug met Middelburgse lantaarns JlllSt u6 ITIGIISGn gGVGfl J Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Speel-O-Theek brede school Zuid en Getij open korting tilroeoptiek.biljmóde&contaetlanzën i1* walstraatei vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl tilroeopticien woensdag 19 september 2012 Plan voor proefproject met transporteurs door Theo Giele MIDDELBURG - Hoe kun je de win kels in de binnensteden en dorpen op Walcheren doelmatiger, goed koper en milieuvriendelijker be voorraden? De drie gemeenten en de NV Economische Impuls Zee land werken aan een project om de distributie op Walcheren beter te organiseren. Dat er wat moet verbeteren, vindt iedereen in de sector. Transpor teurs verliezen veel tijd met hun grote vrachtwagens die van super markt naar supermarkt moeten rij den. In de winkelstraten van Mid delburg en Vlissingen staan de be stelbusje 's ochtends in de file. Het plan is om op één of meerde re centrale punten op Walcheren een distributiecentrum op te zet ten. Daar worden dan goederen ge bundeld en met kleinere vrachtwa gens naar de steden en dorpen ge bracht Overeenstemming over dit princi pe moet nu omgezet worden in concrete stappen. Begin oktober praten de drie gemeenten op Wal cheren over het project. Dan zal de vraag beantwoord moeten wor den welke winkels zich het best voor een proefproject lenen. Op 15 november wil Economisch Impuls Zeeland een ontbijtsessie houden voor Zeeuwse transport- en distri butiebedrijven om het project toe te lichten. Parallel aan deze pilot voor de winkeliers loopt ook een studie naar het efficiënter bedie nen van de gezondheidssector op Walcheren. Volgens Impuls-woordvoerder Rut- ger van Male hebben de eerste be richten over de plannen al de inte resse gewekt van Zeeuwse bedrij ven in de distributiesector. Wilma Cevaal, bewoonster Havendijkstraat. MIDDELBURG - Het Middelburgse bedrijf De Nood heeft vier repli ca's geleverd voor de Heemraad- brug in de Rotterdamse wijk Delfs- haven. De originele lantaarns werden vlak voor de oorlog voor het laatst op de brug gezien en zijn daarna spoorloos verdwenen. Zoektoch ten leverden alleen oude bouwte keningen op. Een buurtbewoner zette zich in voor het maken van replica's van de lantaarns. Aan de hand van de oude tekeningen gin gen de gebroeders Zuidweg bij De Nood aan de slag. Ko de kopersla ger maakte de lantaarns en smid Rinus maakte de masten. Er is een jaar aan de lantaarns gewerkt. Vori ge week zijn ze teruggeplaatst op de brug. De lantaarns (armaturen) zijn 90 centimeter hoog en de mas ten 2 meter 25 hoog. De koperen armaturen wegen 20 kilo per stuk en de masten 150 kilo per stuk. He lemaal gelijk aan de originele jit Eén van de vier lantaarns op de brug in Rotterdam. exemplaren zijn ze niet: in de nieu we lantaarns branden LED-lam- pen en die waren er in de jaren dertig nog niet. Woongoed heeft een herinne ringsboekje laten maken voor bewoners en oud-bewoners van de Havendijkstraat en Kareis- gang in Middelburg. In deze stra ten worden 33 woningen ge sloopt. Woongoed wilde met het boekje, dat dinsdagavond is gepresenteerd, 'de ziel van de buurt vastleggen'. door Carla van de Merbel Het buurtje in en rond de Havendijkstraat en Karelsgang in Middel burg heeft een eigen sfeer. Maar waar wordt die door bepaald? Is het de ligging, vlakbij het centrum, maar ook bij kanaal, haven en buitengebied? Komt het door de architectuur en de straten, die historie uitstralen? Gerard van Keken ging er, in opdracht van Woongoed, naar op zoek. En con cludeert dat het een combinatie is van deze elementen. 'Maar het zijn vooral de mensen zelf die hun buurt een eigen gezicht geven', schrijft hij in het slotwoord van 'Spoorzoeken Havendijkstraat/Ka- relsgang'. Het boekje werd dinsdag avond gepresenteerd. In het inmid dels leegstaande Havendijkstraat 16 overhandigde Woongoed-direc- teur Eric de Ceuster exemplaren aan (oud-)bewoners van de hui zen die gesloopt gaan worden. De (oud-) bewoners van de Haven dijkstraat, Karelsgang en omgeving komen in 'Spoorzoeken Havendijk straat Karelsgang' niet zozeer di rect zelf aan het woord. Zij krijgen aandacht in beeld: steeds twee pa gina's vullende portretten ge maakt door Ruden Riemens. De foto's tonen de mensen in hun woonomgeving, binnenshuis of buitenshuis. En bij elk portret staat een citaat. 'Ik woon er met veel plezier, het is ook zo heerlijk rustig', zegt Aris Jowenko, bewo ner Havendijkstraat. Of: 'Het is een leuk volksbuurtje, iedereen kent iedereen en lekker rustig', al dus mevrouw Van Beveren uit de Karelsgang. En: 'Het is een oud huisje, wel leuk, maar het heeft ge- VcrboBwsn - Groot «n klein onderkou dl - Kozijnen en trappen -Al uw hout kan op maat gezaagd en pschaatt worden - isolerende beglazing - inbraakvellig hang- en sluitwerk - Maken van tekeningen - Aanvragen bouwvergunningen Hoge Kwaliteit tegen be' .taalbare prijzen!! Albert Pleamanweg 2-A 4462 GC GOES 0113-216677 of 6113-561177 MIDDELBURG - De speel-o-theken in de brede scholen Zuid en Getij zijn weer open. Gezinnen kunnen hier terecht om speelgoed te le nen. Er is een assortiment voor ba by's en kinderen van nul tot en met twaalf jaar. Met de Brede School strippenkaart kost lenen €0,50 per spel. Het speelgoed mag drie weken gehouden worden. Speel-O-Theek Zuid in het Palet aan de J. van Reigersbergstraat is woensdagochtend van 9.00-12.45 uur open. De Speel-O-Theek Getij is geopend op woensdag- en vrij dagmiddag van 14.00 - 16.00 uur en is te vinden in de Oosterschel- destraat. Kinderen kunnen ter plekke spelen en uitproberen. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar NIEUWE COLLECTIE VAN Tom Ford - Dsquared .V: - kunnen declareren bij vele zorgverzekeraars/'? .1" Vera Wang 4Penguin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22