Bezoek openluchtzwembad daalt fors WALCHEREN Hoedjes op voor troonrede almanak Spreekwoord WOENSDAG 19 september 2012 21 Mensen geven de buurt een gezicht 22 en 23 Hardloopclinicvan topatleet Pleijte 24 en 25 I Aantal bezoekers Julianabad Arnemuiden sinds 2009 met meer dan de helft teruggelopen door Theo Ciele ARNEMUIDEN - De belangstelling voor het openluchtzwembad in Ar nemuiden is dit jaar opnieuw te ruggelopen. Afgelopen zomer pas seerden 5100 bezoekers de kassa, gemiddeld nog geen 50 per dag. Dat is een derde minder dan in 2011, toen de teller aan het einde van de zomer op 7500 bezoekers stond. Er is al jaren sprake van een neer gaande lijn. In 2009 bezochten nog 12.000 mensen het Arnemuid- se zwembad; in 2010 waren dat er 9000. Het Julianazwembad was dit jaar in de maanden mei, juni, juli en augustus 's middags geopend. De gemeente Middelburg is jaarlijks 125.000 euro kwijt aan het zwem bad. Daarnaast kost het de gemeen te de inzet van personeel, op jaar basis 0,6 fte. Dat betekent dat al leen al aan subsidie de gemeente op elk zwembadbezoek bijna 25 eu ro heeft toegelegd. Dit jaar werd ook al gestopt met de zwemlessen in het Julianabad vanwege de ge ringe interesse. Hoe lang het zwembad in Arne muiden nog open blijft, is de vraag. Bij camping De Witte Raaf wordt een overdekt bad gebouwd als onderdeel van het recreatiepark Waterpark Veerse Meer. Dit bad is ook open voor mensen die niet op het park verblijven. De planning is dat het voorzieningengebouw, waar het nieuwe zwembad deel van uitmaakt, in mei 2013 wordt opgeleverd. Binnen de gemeente raad is gezegd dat sluiting van het Julianabad pas aan de orde kan ko men als het zwembad van Water park Veerse Meer geopend is. Mo gelijk dat met de onderhandelin gen over de nieuwe bezuinigings ronde de sluiting van het Juliana bad opnieuw ter sprake komt. Het dalend aantal bezoekers kan niet (alleen) worden verklaard uit het slechte weer in juni en juli. Het enige andere openluchtzwem bad op Walcheren, de Goudvijver in Serooskerke, meldt juist een op gaande lijn. Dit jaar namen 13.039 mensen een duik in het bad, bijna duizend meer dan in 2011. MIDDELBURG - Ook op openbare basisschool De Leeuwenburch in Middelburg-Zuid was het gisteren de Derde Dinsdag in september. Dat was voor iedereen op deze school aanlei- wnawftwrnntrmT*'"'-i'-ib ding om eens terug te blikken op het afgelo pen schooljaar en te vertellen wat er het ko mende jaar staat te gebeuren. Kinderen van groep 6, 7 en 8, ouders en mees ters en juffen hadden daarom een eigen troon rede geschreven. Als Ridderzaal diende de grote ruimte in wijk centrum Het Palet, naast de school gelegen. En zoals het bij de echte troonrede hoort, had den ook de toehoorders van De Leeuwen burch een hoedje op. foto Ruben Oreel AXEL/SLUIS Messen, kluis, geld en papieren gestolen In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in een winkel op de Buitenweg in Axel. Er werd een onbekend aantal messen en scha ren weggenomen. Ook in een horecabedrijf aan de Zuiddijkstraat in Sluis werd in de nacht van zondag op maandag inge broken. Hier werd een kluis gesto len, met daarin persoonlijke papie ren en een onbekend geldbedrag. VLISSINGEN Verkeerslichten komen later De vervanging van de verkeerslich ten op de kruising van de Nieuwe Vlissingseweg en de President Rooseveltlaan in Vlissingen is uit gesteld. De provincie zou dit werk aanvankelijk vandaag laten doen. Dat wordt nu eind september/be gin oktober. De nieuwe installatie komt in de plaats van de noodin- stallatie die werd geplaatst na een aanrijding in mei. Tip? redactie@pzc.nl Spreekwoorden. Die Kloetingse va der, toch al dagelijks met taal in de weer, mag ze graag bezigen. Ze zijn er tenslotte niet voor niets. Ook de gezegdes die al zo goed als in de ver getelheid zijn geraakt, komen bij hem nog met enige regelmaat voor- bij. Hij vindt het ook leuk om een spreek woord in te zetten en het dan door één van zijn kinderen verder af te la ten maken. Aangezien die ook redelijk taalgevoe lig zijn, leidt dat soms tot verrassen de resultaten. „Wie wat bewaart...", begon hij on langs tijdens het avondeten tegen zoon Tijn,„die krijgt niks want die heeft nog", vulde de zesjarige stoï cijns aan. VLISSINGEN Winkeldieven op heterdaad betrapt Twee Vlissingers van 34 en 41 jaar zijn dinsdagochtend om 04.00 uur op heterdaad betrapt bij een in braak in een winkel aan het Sta tionsplein in Vlissingen. De politie hield de twee aan, na een melding. Eén stond buiten, de ander vulde binnen zakken met rookwaren en postzegels. De mannen zijn naar Torentijd gebracht. De goederen zijn aan de eigenaar teruggegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21