sport! 25 Dumoulin kan zichzelf niet verrassen Jürgen Klopp heeft een grote rol gespeeld in de wederopstanding van Borussia Dortmund. Daar profiteren ze zelf immers ook van." Vorig seizoen had Dort mund 215 miljoen euro aan inkom sten en de winst bedroeg liefst 34 miljoen, waarmee het Bayern naar de kroon stak. Voor komend seizoen verwacht de club een omzet van 250 miljoen. Misschien daarom blies Hoeness vorige week nieuw leven in de riva liteit met Dortmund met zijn op- door Patrick Delait BERG EN TERBLIJT - Terwijl zijn lichaam in de box van de Neder landse equipe nog aan het herstel len was, was de mentale worste ling van Tom Dumoulin nog lang niet ten einde. Moest hij nu tevre den zijn met een tiende plaats in de door de Rus Anton Vorobjev met grote overmacht gewonnen WK-tijdrit voor beloften of was hij tekortgeschoten? Na een zevende plaats in Geelong (2010) en een achtste in Kopenha gen (2011) mikte de 21-jarige ren ner van Argos-Shimano in zijn laatste WK bij de beloften reso luut op goud. Dat het WK in zijn achtertuin plaatsvindt, was voor de Maastrichtenaar een extra moti vatie. De gouden droom van Dumoulin verwaterde na een zware val in de Vuelta echter tot een illusie. Een grote buikwond moest ter plekke merking dat Borussia eigenlijk een regionale club is en in Europees verband niet lean wedijveren met Bayern. „Dortmund zal nooit, nooit, nooit onze enorme succes sen van de laatste dertig jaar kun nen evenaren," zei Hoeness. In Europa heeft het nieuwe Dort mund inderdaad nog geen potten kunnen breken. Vorig seizoen over leefde de club de groepsfase niet worden gehecht. Met een geha vend gestel waren snelheidstrainin gen drie weken lang taboe. Over mand door twijfels stond de men tale klok van Dumoulin in volle zomer op wintertijd. Het kon niet anders of het onheil dat hem overkwam, moest zijn tol eisen in een veeleisende discipline als de tijdrit. Dat wist ook Dumoulin, maar toch hinkte de Limburger op twee gedachten toen hij gisteren over de streep kwam. „Ik had gehoopt om mezelf te verrassen. Voor de crash in de Vuelta was ik maar met één ding bezig: wereldkampi oen worden. Die knop zet je niet zomaar om. Dit was mijn laatste kans. Ik baal ervan dat het niet is gelukt", zei Dumoulin die in de 36 kilometer lange tijdrit 1.40 minuut verloor op winnaar Vorobjev. Ook het zilver en het brons (res pectievelijk gewonnen door de Au straliërs Rohan Dennis en Damien en in een poule met Real Madrid, Manchester City en Ajax is het lang geen uitgemaakte zaak dat de Duitse kampioen overwintert. In de jacht naar Europese successen weigerde de clubleiding echter om de gemaakte winst te investeren in dure spelers. „Dortmund moet het vooral van het collectief hebben", aldus Jon ker. „Het elftal speelt aantrekkelijk Howson) bleven ver buiten zijn be reik. Omdat hij zich niet bij voorbaat wilde neerleggen bij het onvermij delijke had Dumoulin zichzelf bij de start voor het blok gezet. Aan de hand van zijn wattagemeter wil de hij zo lang mogelijk zijn norma le tempo rijden. Als hij dan toch moest sterven, dan liefst met opge heven hoofd. Toen hij al na tien minuten een tandje moest terug schakelen, wist Dumoulin dat het wonder waar hij op hoopte, zich niet meer zou aandienen. „Als je niet probeert, ben je sowieso ge klopt. Ik kon het niet lang volhou den, al ging de beklimming van de Cauberg op het einde weer lekker. Ik weet niet wat ik ervan moet denken. Ik zal het ermee moeten doen." Vechtend tegen zijn teleurstelling zocht Dumoulin naar aankno pingspunten voor de toekomst In de wegrit voor beloften geeft hij foto's Martin Meissner/AP pressievoetbal en combineert goed, maar er doen spelers mee die bij grote Europese topclubs nooit zouden meedoen. Een flank speler als Kevin Grosskreutz heeft bijvoorbeeld niet de technische vaardigheden van iemand als Ar jen Robben ofFranck Ribéry. Maar met zijn tomeloze inzet past hij wel uitstekend bij het concept van Dortmund." zijn gouden droom zaterdag een tweede kans. Dat hij in de tijdrit niet optimaal presteerde, is voor de Limburger niet per se een slecht voorteken. „Ik vind dat je altijd ambitie moet hebben. In de wegwedstrijd gaat het ook om tactiek. Als het een beetje meezit, kan de helft van het peloton wereldkampioen worden. Ook ik." Zo strijdvaardig Dumou lin na de tijdrit klonk, zo gelaten reageerde Jasper Hamelink op zijn 21ste plaats. De renner uit Raalte moest 2.41 minuten toegeven op winnaar Vorobjev. Op het vorige WK in Kopenhagen werd de sta giair van Vacansoleil-DCM nog vijfde. „Ik had gehoopt op meer, maar het loopt dit jaar niet zo lekker. Daar komt bij dat dit niet mijn-fa voriete parkoers is. De beklimmin gen van de Sibbergrubbe en de Cauberg op het einde vond ik sïi- perzwaar." dinsdag 18 september 2012 VALKENBURG Svendsen wint tijdrit bij junioren De Noor Oskar Svendsen heeft maandag bij de WK wielrennen in Valkenburg de individuele tijdrit voor junioren gewonnen. Zijn tijd over de rit over 26,6 kilo meter tussen Landgraaf en Valken burg was 35 minuten en 34 secon den. De Sloveen Matej Mohoric werd tweede op 7 seconden, voor de Duitser Maximilian Schach- mann. Svendsen noemde zijn zege een grote verrassing. Joeri Leijs was met de dertigste plaats de beste Nederlander. ISTANBUL Kuijt door blessure weken aan de kant Dirk Kuijt heeft bij Fenerbahqe te maken met fysieke tegenslag. De Nederlandse aanvaller viel zondag in de gewonnen wedstrijd tegen Mersin Idman Yurdu (2-1) gebles seerd uit. Uit MRI-onderzoek bleek maandag dat Kuijt een spierscheu- rïng heeft opgelopen, waardoor hij de komende weken niet in actie kan komen. De 32-jarige Katwijker maakte sinds zijn verhuizing van Liverpool naar Fenerbah^e veel in druk. Zowel in de Turkse competi tie als in Europa wist Kuijt makke lijk het net te vinden. GOES FM Sranang ook te sterk voor Brabantia De zaalvoetballers van FM Sranang waren maandagavond ook te sterk voor Brabantia. In eigen huis werd het na een 3-1-ruststand 5-3. FM Sra nang had van meet af aan het beste van het spelr maar trof een tegen stander die het accent op de verde diging had gelegd. Na de hervat ting counterde Brabantia zowaar nog naar 3-3, maar met twee tref fers in de slotfase kreeg Sranang toch wat het verdiende: 5-3. Ugur Kahveci scoorde in totaal drie keer. Jihad Azzagari en Salim Sandee troffen elk twee keer doel. MIDDELBURG Davy Gunst op podium in Bavegem Davy Gunst stond zondag aan de start van een honderd kilometer lange koers in het Oost- Vlaamse Bavegem. Hij werd derde door de massasprint van het peloton te winnen. Gunst reed een aanvallen de wedstrijd en ging in" bijna iede re aanval mee, totdat in de laatste ronde de latere winnaar Ruben Pols zijn duivels ontbond en alleen voorop bleef. In de laatste kilome ter ontsnapte ook nog een tweede renner, waarna Gunst de sprint won van de achtervolgende groep. BERGEN ÓP ZOOM FC Dauwendaele 1 verliest van Troy De zaalvoetballers van FC Dauwen daele leden op de tweede speel dag een ongelukkige nederlaag te gen Troy/IDEAL Car Rent. In Bergen op Zoom gingen de Mid delburgers in de slotminuut onder uit: 5-4. Voor Dauwendaele scoor den Noes Seitte, Alfaro Pentury (2x) en Zico Tomasoa. FC Dauwen daele 2 heeft zich teruggetrokken uit de competitie. De Middelburgse eersteklasser kan te weinig spelers meer op de been brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65