:eeland 121 jl Combi Comfort Dorpsfeest in Terhole duurt drie dagen Vergunning discotheek Mollekot nog niet rond KBO houdt ouderenlunch 'Kom de deur uit' Jitsers Hulst krijgen nationale prijs dinsdag 18 september 2012 Awie de Zwart: je bent altijd buiten en leert voortdurend. Het is een grote Open Universiteit, waarvoor ik mijn hele leven wil studeren.' i' Awie de Zwart harkt het hooi tot een 'regel' bij de veedrinkputten in de Kievittepolder. foto Mark Neelemans tract voor Het Zeeuwse Land schap: het kappen van populieren op de wallen van Retranchement. In 2001 trad hij in vaste dienst van de stichting. Wel eens spijt gehad van je keuze? „Je bent altijd buiten en leert voortdurend, met name ook over de effecten van het beheer. Het is een grote Open Universiteit, waar voor ik mijn hele leven wil stude ren. En je bent in beweging." Awie heeft dan ook geen enkele drang om naar iets anders uit te kijken. Wanneer ik terug loop naar mijn auto op de parkeerplaats bij het voormalige Zwinmuseum sta ik plotseling oog in oog met een kud de Schotse Hooglanders die het ge bied begraast. Vijf tot zes volwas sen dieren met imponerende afme tingen en enkele kleinere, vredig tussen de bomen, maar wel mid den op mijn pad. „Ze zijn mensen gewend, liggen gewoon op de weg en gaan niet opzij", had Awie al verteld. „Ze zijn braaf en doen niets, behalve als ze een kalf heb ben. Dat willen ze beschermen. En als ze een keer met het hoofd zwaaien, komt gelijk een hoorn van een meter lengte mee." Geruststellende woorden. Ik be sluit een ontwijkende sluiproute door doornige struiken te nemen. TERHOLE - Terhole staat van vrij dag 21 tot en met zondag 23 sep tember drie dagen in het teken van het dorpsfeest. De jeugd trapt vrijdagavond om 18.00 uur af. Het wordt dan smik kelen en smullen, er trekt een la- waaioptocht door het dorp en er is een disco in het dorpshuis. Zaterdagmiddag wordt in basis school Ter Vliet 150 jaar onderwijs in Terhole onder de aandacht ge bracht. Dat gebeurt met een tentoonstel ling en een reünie voor oud-leer lingen en onderwijskrachten. Dat wordt voor sommigen ongetwij feld een emotioneel weerzien met het dorp en oud-klasgenoten van vroeger. Verder is er nog een fiets tocht. Het avondprogramma in de voormalige smederij aan de Huls- terweg vermeldt een dorpsdiner. Aansluitend daarop is er een groots opgezette feestavond met muziek van Tremble en The Good, the Bad en Bart in XL for matie. Zondagmiddag krijgt het dorps feest een sportief tintje. Dan wordt er jeu de boules gespeeld om het open kampioenschap van Terhole. En er is een prijskaarting. HULST - De afdeling Hulst van de KBO houdt - onder de naam 'Kom de deur uit voor de langste eettafel van 2012' - donderdag 27 september een gezamenlijke lunch voor haar leden. Aan een lange tafel aan de Nieuwe Bierkaai kunnen mensen vanaf 12.00 uur aanschuiven. De kosten zijn voor leden vijf euro, leden van KBO-afdelingen betalen €7,50 en niet-leden betalen negen euro. Inschrijven kan morgen tussen 13.30 en 15.00 uur in dienstencen trum de Lieve. Voor nadere infor matie zie: www.hulst.kbozeeland.nl. DEN HAAG - De Raad van State neemt waarschijnlijk pas eind dit jaar een besluit over het al dan niet openblijven van discotheek The Limit in buurtschap Mollekot. De Raad meldde vanwege de com plexiteit van de zaak twaalf, in plaats van de gebruikelijke zes, we ken de tijd te nemen voor een uit spraak. De Haagse Staatsraad boog zich gis teren over bezwaren van omwo nenden én van de gemeente. Buurtbewoners vonden de Middel burgse rechter aan hun zijde toen ze betoogden dat er volgens het (toen geldende) bestemmingsplan geen disco in Mollekot thuishoort. De rechter gaf de polderbewoners gelijk en oordeelde tevens dat een uitgaansgelegenheid niet op die plek pal aan de grens paste. Tegen dat vonnis kwam Sluis in het ge weer, omdat de gemeenteraad be paalt waar discotheken kunnen worden gevestigd. Het bestem mingsplan buitengebied is aange past en staat nu vestiging van 'zwaardere horeca', waaronder een disco valt, toe. Hamvraag is nu of The Limit planologisch gezien een 'nieuwvestiging' is of dat de disco een beroep kan doen op oude (ge woonte) rechten. De Raad van Sta te velt voor de jaarwisseling een sa- lomonsoordeel. HULST - De Jitsers van scouting 't Jagertje uit Hulst hebben duizend euro gekregen van de Rabo Foun dation. Dat bedrag krijgen ze van wege de integratie van deze groep met beperkingen binnen de scou- tingvereniging. In een filmpje van Albert Reunis en Henk Wentzler van Omroep Hulst is-te zien hoe die integratie in zijn werk gaat. Dat sprak de Rabo-jury zeer aan. In 2013 gaat 't Jagertje op kamp. Het prijzengeld wordt gebruikt voor vervoer van de Jitsers en spe ciaal spelmateriaal, dat ook door andere groepen gebruikt wordt. ^beenhakker V0 comfort mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12, Kapelle - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl HULST Opendeurdag Muziekschool Hulst De Muziekschool in het Baudeloo- gebouw in Hulst houdt woensdag 26 september een Opendeurdag. Tussen 17.00 en 19.00 uur kunnen kinderen kennismaken met ver schillende muziekinstrumenten. Die dag begint ook de Vriendjes- week. Doel is samen muziek te be leven en te maken. De week duurt tot en met 2 oktober. Deelnemers maken kans op een gratis proefles. PHILIPPINE Dijckmeesterpoider is van wateroverlast af Waterschap Scheldestromen is be gonnen met het verbeteren van de afwatering in de Dijckmeesterpoi der en de Kleine Stellepolder. Bij droog weer was er watertekort, bij nat weer kampte men vaak met wa teroverlast De duiker tussen beide polders was al vernieuwd, nu ver ruimt het waterschap ook de water loop aan de Burgemeester Dhooge- weg over een lengte van 950 meter. HENGSTDIJK Rollatorrace tijdens school- en dorpsfeest Samen met de dorpsraad en het feestcomité houdt de brede school 't Vogelnest zaterdag een school- annex dorpsfeest. De festiviteiten, waaronder een spectaculaire rolla torrace, vinden van 10.00 tot 14.00 uur plaats in en rondom het school gebouw. De opbrengst wordt ge deeld door de school (voor extra speelmateriaal voor leerlingen) en de cliniclowns. WATERLANDKERKJE Expositie Knooppunt en wegen in kerkje Tot en met zaterdag is in het kerkje in Waterlandkerkje de expositie Knooppunt en wegen te zien. Dag- mar Tenner en Frits Baars tonen be zoekers de kunst van het boekbin den, Emiel Mostert laat foto's zien. Bezoekers krijgen de kans om mee te werken aan een gedichtenbun del. Mensen die hieraan bijgedra gen hebben, kunnen een ingebon den exemplaar krijgen. TERNEUZEN Rommelmarkt in Oranjekwartier Zoekt u nog dat ene kopje of bord? Of mist u nog een boek? Speeltuin Oranjekwartier in Temeuzen orga niseert zaterdag 22 september een rommelmarkt In de speeltuin is verder koffie, thee, ijs, fris en snoepgoed te koop. Ook de Neder landse bijenhoudersvereniging, af deling Hulst, is aanwezig met infor matie en huisgemaakte honing. De rommelmarkt begint om 13.00 uur. HULST Charlotte Apers is Master of Animation Charlotte Apers (23) is onlangs ge slaagd als Master of Animation aan de Academie voor Kunstzinnige Vorming Sint Joost in Breda. De voormalige Hulsterse, oud-leerlin ge van het Reynaertcollege, haalde aan diezelfde kunstacademie eer der al haar bachelorstitel 'for illus tration'. Charlotte kan nu uit de voeten als illustratrice en als teke naar voor animatiefilms.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61