'Skybox is voordeliger' 18S gratis binnenland 15 Speurtocht in gierkelders levert nog niets op OP AllE TOPTOESTIIliN ISIUNTi Galaxy S2 dinsdag 18 september 2012 den wapens en meer dan tien auto's in beslag genomen. Verder werd een nog onbekende hoeveelheid ver dovende middelen gevonden, zo maakte de politie gisteren bekend. Bij de doorzoekingen waren tiental len agenten betrokken. Arrestatie teams van de politie vielen de wa gens in de vroege ochtenduren bin nen door ruiten in te slaan en deu ren open te breken. foto Jeroen Jumelet/ANP euro die de huur van de loge jaar lijks kost. Tweede Kamerlid Jeroen Dijsselbloem (PvdA) vroeg aan mi nister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs om opheldering. Het ministerie liet in een eerste reactie weten dat 'geld dat school besturen ontvangen doelmatig en rechtmatig besteed moet worden aan goed onderwijs. Mocht blijken dat deze stichting zich daar niet aan houdt, dan zal de inspectie vanzelfsprekend optreden'. De kwestie kwam aan het licht nadat de lokale PvdA-fractie in het week einde een e-mail van de'directeur van Consent had gezien, waarin onderwijzend personeel werd op geroepen om te helpen met schoonmaken en bedienen in de skybox. Consent, het overkoepelend be stuur van 33 scholen in de regio Enschede, doet met ruim twintig andere organisaties en scholen mee aan een maatschappelijk pro ject in Enschede, dat tot doel heeft elkaar en de Twentse samenleving te versterken door samenwerking. Binnen dat project wordt de sky box gehuurd. In totaal wil de behe rende stichting twintig deelne mers trekken, onder meer woon- corporaties, zorginstellingen en scholen. Universiteit Twente, Sax ion en het ROC doen ook mee. WINSUM - De zoektocht in Winsum naar het stoffelijk over schot van de in 1998 spoorloos ver dwenen prostituee Jolanda Meijer, heeft gisteren geen resultaat opge leverd. Politie en het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI) gaan vandaag verder met onderzoek in de gier kelders bij twee boerderijen in het Noord-Groningse dorp. Bijna vijftien jaar na haar verdwij ning zoekt de politie daar sinds gisterochtend naar het lichaam van de aan drugs verslaafde Jolan- da Meijer, die in de jaren '90 actief was in de Groningse tippelzone. De vrouw werd voor het laatst ge zien op 7 februari 1998. De politie heeft de afgelopen jaren veel tips binnengekregen over wat er met haar zou zijn gebeurd en waar haar lichaam gevonden kon wor den, maar al die onderzoeken heb ben tot niets geleid. De gierkelders bij de boerderijen waar nu wordt gezocht, kwamen in 2005 al in beeld. De informatie was volgens politie en het Open baar Ministerie (OM) toen te sum mier om actie te ondernemen. Door nieuwe informatie was er nu wel aanleiding voor een onder zoek. De politie wil niet zeggen wat die nieuwe informatie in houdt. Een van de gierkelders is gisteren leeggezogen. De mest is vervol gens gezeefd en onderzocht op menselijke resten." Vandaag wordt bij die boerderij een tweede en grotere gierkelder onderzocht. Volgens een woord voerster van de politie is het ondui delijk wat uiteindelijk gevonden zou kunnen worden. Mest heeft net als veen een conserverende werking. Als er een lichaam is ver borgen, zou dat best goed bewaard kunnen zijn gebleven, aldus de woordvoerster. Bij een andere boerderij enkele honderden meters verderop werd het graafwerk gisteren bemoeilijkt omdat de betonnen deksel van de gierkelder is ingestort. Daar wordt vandaag zwaarder materieel inge zet. De twee boerderijen waren in 1998 eigendom van een veehouder die veelvuldig prostituees in Gro ningen zou hebben bezocht en thuis ontvangen, onder wie Jolan- da Meijer. De man is op dit mo ment geen verdachte, aldus de poli- Android 2.3 smartphone 8.0 megapixel camera dual core processor 2-jarig Tele2 Voordeelbundel 500 (Inclusief 500 min) internet 5001VIB, €7.50 p/mnd Z MMUM (H) kpn 0^. TELE2 SiZl jj Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 115 Vlissingen Walstraat 99 Delft Hulst Waalwijk Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5