Samenwerking Plan Perkpolder stopt Lonink stemt op Derycke Sloop Kop loopt week vertraging op ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 18 september 2012 17 Wie kraakt de kerkkluis? 18 en 19 Nederlandse projectontwikkelaars trekken zich terug, Belgische partijen geïnteresseerd door Harmen van der Werf PERKPOLDER - Projectontwikke laars AM en Bouwfonds trekken zich terug uit Plan Perkpolder. De gemeente Hulst en de provincie, de andere deelnemers, hebben daarover een akkoord bereikt met AM en Bouwfonds. Belgische par tijen zijn geïnteresseerd. Plan Perkpolder bestaat onder meer uit de bouw van 450 (deel- tijd)woningen, een hotel en golf baan en de ontwikkeling van een jachthaven in de oude veerhaven van Perkpolder. Ontpoldering van 75 hectare maakt er ook deel van uit. Het plan is ooit tot stand geko men om de Kop van Ossenisse een economische impuls te geven na opheffing van het veer Perkpol- der-Kruiningen in 2003. Veel voorbereidingen zijn sinds dien getroffen om het ambitieuze project te realiseren. Uitvoering van de ontpoldering is tot nu toe het verst gevorderd. Dat werk moet volgend jaar beginnen. In de ontwikkeling van de andere onder delen leek weinig schot te zitten. De huizencrisis eist haar tol. Voor AM (werkmaatschappij van bouw bedrijf BAM) en Bouwfonds (on derdeel van de Rabo Vastgoed- groep) is dat de reden geweest om zich dit jaar achter de oren te krab ben. Gaan we door met Plan Perk polder of niet? Voor de zomer heb ben zij al aangegeven 'voorlopig helemaal geen investeringsbeslis singen meer te zullen nemen'. Zowel de gemeente Hulst als de provincie vreesde dat daardoor de gebiedsontwikkeling van Perkpol der kon worden 'gegijzeld'. 'En wel op een dusdanige wijze', staat in een notitie, ,dat het onmogelijk wordt om de kansen die zich nu voordoen te pakken. De gebieds ontwikkeling Perkpolder zou dan (voorlopig) alleen realisatie van buitendijks natuurgebied beteke nen.' De vier partners hebben vervol gens besloten afscheid te nemen van elkaar, waarbij AM en Bouw fonds hun financiële verplichtin gen nakomen. Het samenwerkings verband voor Plan Perkpolder stopt, waarbij wordt aangetekend 'dat Belgische private partijen wel kansen zien en vertrouwen heb ben in het project'. Eén partij zou bereid zijn te investeren in de jachthaven, een ander wil de ont wikkeling van de westelijke Perk polder met 250 (deeltijd)wonin- gen ter hand nemen. Volgens ingewijden komt Plan Perkpolder versterkt uit 'de echt scheiding' en ligt het, gezien de lig ging van Zeeuws-Vlaanderen, ook meer voor de hand dat Belgische bedrijven erin deelnemen. door Gertie De Boey TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen staat pal ach ter model Jolien Derycke (16). Jolien doet mee aan de wedstrijd waarin een nieuw Zeeuws Meisje wordt gezocht. De tegenwoordig in Terneuzen woonachtige Derycke wil dolgraag het gezicht worden van Zeeland. Derycke: „Ik ben opgegroeid in de polders in Vogelwaarde. Het is hier beregezel- lig, ik zou nergens anders willen wonen." Citty van Aart heeft het idee voor de foto van Derycke bedacht. „Vol trots, kracht en zelfvertrouwen komt ze als moderne, zelfbewuste, hardwerkende, jonge vrouw de branding uit gelopen. Ze staat voor alles wat Zeeland te bieden heeft." Lonink is enthousiast: „We zijn bezig met een nieuw imago voor Zeeland. Ik hoop dat je een voorbeeld bent voor anderen." De Zeeuwse kunstenaar-fotograaf Rem van den Bosch wil het 'ouder wetse' beeld van het Zeeuwse Meisje veranderen en kondigde in april aan dat hij op zoek is naar een nieuw meisje. Het publiek kan stemmen op de twintig beste kan didaten. Op 29 september wordt de winnares bekendgemaakt, zij komt op de limited edition te Jolien Derycke laat burgemeester Jan Lonink zien hoe hij op haar moet stemmen. „Ik zie dat er al gestemd is vanaf het stadhuis, dus dan moet ik het thuis staan van het babbelaarblikje. maar even doen", zegt Lonink. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Extra speeltoestellen in Sint Annapolder In de Terneuzense wijk Sint Anna polder wordt het aantal speelvoor- zieningen uitgebreid. De gemeente vraagt nu eerst bij drie leveranciers offertes op. In overleg met de - in middels voormalige - buurtvereni ging Sint Annapolder/Zeldenrust zal daarna een keuze worden ge maakt uit de offertes en overge gaan worden tot plaatsing van de toestellen. PHILIPPINE Aanpak wateroverlast Dijckmeesterpolder De watergang langs de Burgemees ter Dhoogeweg bij Philippine wordt over een lengte van 950 me ter verruimd. Waterschap Schelde- stromen laat dit werk uitvoeren, omdat er bij droog weer in de om liggende Dijckmeester- en Kleine Stellepolder sprake is van een wa tertekort en bij nat weer van wa teroverlast Het werk duurt enkele weken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De sloop van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen loopt minimaal een week vertra ging op. Sloopbedrijf Sagro kan niet verder, omdat er opnieuw materiaal is aan getroffen, dat asbest kan bevatten. „In de bodem tussen de School- weg en Vlooswijkstraat, waar de huizen al tegen de vlakte gingen, zijn stukjes materiaal gevonden, waarin asbest kan zijn verwerkt. Daar kan dus voorlopig niet wor den doorgewerkt", aldus gemeente woordvoerder Daniël Rouw. De slopers wareii intussen in het voormalige café Belle Vue (Noord straat 2-4) al begonnen met het verwijderen van nog bruikbaar ma teriaal, de zogenoemde 'stripwerk zaamheden'. Maar ook hier moest het werk worden gestaakt. „In het plafond en een schoorsteenpijp is materiaal met asbest gevonden. Dat betekent dat ook voor dit ge deelte van het sloopterrein nieuw onderzoek nodig was. De resulta ten zijn nog niet bekend, dus we ten we nog niet op welke wijze het asbest moet worden verwij derd", aldus Rouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57