Inspraak in je huurhuis Groter zwembad door slim protest I CombiComfor SCHNITZELS^ me KIPFILET mb PAARDENBIÉFSTUKme KONIJNENBOUT <MGI Panorama Walcheren zoekt nieuwe locatie zeeland 121 TT MMFRMNDEAU kb4P PLATTE RIBBEN «2» PAARDENKOGELBIEF me 3i9 dinsdag 18 september 2012 i DE KRANT IN RILLAND Elke maandag zit verslaggever Li lian Dominicus op een andere lo catie in Rilland. Doel ervan is om een evenwichtig beeld te krijgen van het dorp, dat de afge lopen tijd veel in het nieuws is geweest. Gisteren zat zij in reno- vatiewijk De Witte Molen. door Lilian Dominicus Al weken regeren bouw vakkers over de Rilland- se wijk De Witte Mo len. De bouwcontainers staan overal langs de weg, er wordt getimmerd, geboord en ge zaagd, wolken stof dwarrelen door de huizen. Wie overdag thuis door brengt, is waarschijnlijk heimelijk blij als de stilte zijn intrede doet wanneer de werklui rond een of vier huiswaarts keren. De stof- en geluidsoverlast is maar tijdelijk. Het renovatieproject van Stichting R&B Wonen loopt nog tot eind november. „De mensen die al te rug kunnen naar hun gerenoveer de woning zijn blij", constateert Ad Deusing van de Huurdersvere niging Reimerswaal en Borsele, die deze middag even aanwipt in mijn tijdelijke PZC-kantoor, een leegstaande en te renoveren wo ning aan de Hontestraat 15. Deusing is zeer te spreken over het renovatieproject van de woonstich- ting in Rilland. Bewoners van de oude wijk in Rilland - Deusing heeft er zelf nog medio jaren zes tig aan gewerkt - mochten zelf kie zen hoe hun huurwoning er straks uit komt te zien: de kleur van de gevels, de indeling van kozijnen, Bouwvakkers aan het werk in reno- vatiewijk De Witte Molen in Rilland. Bewoners hadden inspraak over het uiterlijk van hun huurwoning. foto Willem Mieras m&ssGesês&fèssz door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De Zware Plaatwerke rij in Vlissingen begint te klein te worden voor Panorama Walche ren. De organisatie zoekt voorzich tig al naar een nieuwe locatie. Nu de Binnenhaven op doek staat, is Vlissingen klaar. Tenzij wordt be sloten om ook het Sloegebied nog te schilderen, maar daar is de orga nisatie nog niet over uit. Het zou wel mooi aansluiten op Veere, waarvan de eerste composities in middels zijn geschetst. Na Veere volgen nog de Oostwatering, Oost- kapelle, Domburg, Westkapelle en Zoutelande en dan zijn de kunste de voordeur, een tweede toilet op de eerste verdieping, een dakkapel, zonneboiler, erker, extra dakraam, zonneschermen of grotere kamers. Dat de informatie-avond zeer goed is bezocht, vindt Deusing al een bijzonder goed teken. „De mensen kregen het idee dat ze echt wat te zeggen hadden. Het is een aanpak die werkt. Bewoners van Rilland vinden dat het echt opknapt Het is glad een ander aan gezicht." Dat kan hij nog niet zeg gen van de rest van het dorp, daar over krijgt hij veel klachten. „Men sen kennen me, spreken me aan en hopen dat ik het kan aankaar ten bij de instanties", vertelt hij. „De Witte Molen ligt er straks mooi bij, maar de gemeente Rei merswaal zou echt wat meer moe ten doen aan het dorp. Rilland ver paupert en vervuilt, het gaat met sprongen achteruit. Er worden kar ren en campers neergezet Die blij ven staan en daar wordt niet tegen opgetreden. Er is criminaliteit op straat. Ik weet ook wel dat ze niet meer zomaar mogen spuiten, maar het groen ligt er slecht bij. Nu wordt er vooral veel naar Yerse- ke gekeken, Rilland lijkt er wat bij te hangen. De Rabobank is verdwe nen. Nu kunnen mensen nog naar Krabbendijke, maar dat kantoor gaat ook dicht. Ik zou een oproep willen doen aan alle raadsleden van de gemeente Reimerswaal om eens naar Rilland te komen." De gemeente Reimerswaal zegt in een reactie dat er enkele gevallen bekend zijn van geparkeerde cam pers. „De boa (buitengewone op sporingsambtenaar, red.) heeft daar al actie op ondernomen", al dus een woordvoerder. Volgens haar kunnen burgers dit soort klachten aankaarten op de website bij 'meldingen en klachten'. Tips? Mail naar l.dominicus@pzc.nl of bel 06 - 50668394 ^beenhakker nfort mobiliteitshuli d d e 1 e n Jufferswegje 12, Kapelle - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl De inwoners van Sint-Maar tensdijk mogen het actieco mité 2 Meter 10 en de Dorps tafel dankbaar zijn. Zonder hun inspanningen zou er op De Pluimpot waarschijn lijk geen buitenbad met lig- weide zijn gekomen. De gemeente Tholen dacht het mooi gere geld te hebben. Zwem bad Haestinge in Sint-Maartensdijk zou op termijn worden gesloten en met eigenaar Jeroen Knols van De Pluimpot werd geregeld dat de inwoners ver volgens terecht zouden kunnen in het nieuwe zwembad op zijn va kantiepark. De gemeenteraad leek het allemaal prima te vinden. En kel de Christenunie maakte er een punt van dat dit toekomstige zwembad op De Pluimpot (enkel een binnenbad) wel erg klein zou worden. Ook de inwoners van het dorp wa ren daar verre van tevreden mee. Ze zijn erg gehecht aan hun bui tenbad met ligweide. De Dorpsta fel ging zich ermee bemoeien en al snel werd ook het actiecomité 2 Meter 10 opgericht. In eerste in stantie gaven zij aan het liefst het huidige zwembad te behouden, maar ze toonden zich realistisch door in te zien dat dit waarschijn lijk niet haalbaar was. Daarom hebben ze - heel verstan dig - de knop omgezet en deden ze er alles aan om een acceptabel zwembad op De Pluimpot te krij gen. Niet door alleen maar te roe- door Rob Paardekam pen dat het geplande zwembad te klein zou worden, maar door zelf met een alternatief te komen: een zogeheten publiek-private samen werking, waarin de gemeente en De Pluimpot samen een groter zwembad realiseren. De gemeenteraad pikte dit idee op en gaf de opdracht aan het college om dit te onderzoeken. Het resul taat is dat de samenwerking er komt. Gemeente en vakantiepark leggen samen een zwembad aan dat behalve een binnenbad ook een buitenbad met ligweide krijgt. De kwestie kent alleen maar win naars. De inwoners krijgen een pri ma zwembad terug voor het be staande bad en de gemeente krijgt de besparing die ze wenst. De kos ten die ze nu moet maken voor het buitenbad en de ligweide lig gen nog altijd stukken lager dan de kosten die gemaakt zouden moeten worden voor renovatie van het bestaande bad. De Dorpstafel en het actiecomité hebben bovendien bewezen dat protest helpt, iets wat veel mensen nogal eens ontkennen met als ar gument dat 'naar ons toch niet ge luisterd wordt'. Door niet alleen er gens tegen te zijn, maar ook met een serieus alternatief te komen, bewezen beide partijen de inwo ners van Sint-Maartensdijk en om liggende dorpen een grote dienst BESTEL VIA INTERNET WIET MOGELIJKHEID TOT BEZORGING: WIAROS.NL ui VIJ flJEN, BESTEK £.D. naars zo'n beetje heel Walcheren rond. Dat zal echter niet allemaal meer in de Plaatwerkerij passen. Voor Veere is nog net genoeg plek, maar dan staan de schilders al met hun billen tegen de geprepareerde lijs ten aan. Het'wordt krap, zegt voor zitter Koos Scherphuis. „Daarom hebben we ons al tot de gemeente gewend. Het liefst zouden we ons werk voortzetten in een andere, grotere fabriek." Voor huur is geen budget. In de Plaatwerkerij zitten de schilders vijf jaar voor niks. Scherphuis: „Van het sponsorgeld kunnen we alleen de materialen en de schilders betalen." GOES KAMPERFOELIESTRAAT 85 I UM 0f MAROS,fit. Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg pervers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55