MEGA I VOORDiH 2oI zeeland Thoolse sportclubs hoeven niet naar afgelegen locatie te verhuizen Renovatieproject De Witte Molen dinsdag 18 september 2012 „De mensen kregen het idee dat ze echt wat te zeggen hadden. Het is een aan pak die werkt Bewoners van Rilland vinden dat het echt opknapt. Het is glad een ander aangezicht." (op de foto links: Ad Deusing, Huurdersvereniging Reimerswaal en Borsele, rechts: verslaggever Lilian Dominicus) door Rob Paardekam Geldig t/m zaterdag 22 september 2012 THOLEN - De verhuizing van voet balvereniging Tholense Boys en tennisvereniging Eegedima uit Tholen naar een locatie ten noor den van de Nieuwe Postweg lijkt definitief van de baan. Het college stelt de gemeenteraad voor om beide clubs te handhaven in het gebied rondom de Zoek weg. De voetbalclub blijft op sport park De Bent, dat wordt aange past, zodat er meer ruimte komt. Tennisvereniging Eegedima ver huist als het aan het college ligt naar een stek ten noorden van het zwembad. Een verhuizing van de clubs naar de locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg werd aanvanke lijk nodig geacht om de scholen, die veelal krap in hun jasje zitten, de ruimte te geven. De beoogde plek heeft de sportverenigingen echter nooit echt kunnen bekoren, omdat hij vrij afgelegen ligt. De voetbalclub kwam daarom zelf met een alternatief plan waarin zo wel de scholen als de sportvelden in het gebied rondom de Zoekweg kunnen blijven zitten. In maart lie ten veel fracties uit de gemeente raad tijdens een commissievergade ring al weten daar wel voor te voe len. Nu tonen ook burgemeester en wethouders zich enthousiast over deze variant. Hoe de toekomst voor de scholen eruit ziet, is nog niet duidelijk. In een eerder gepresenteerde variant kreeg Ter Tolne nieuwbouw en zouden Eben Haëzer, De Regen boog en De Kraal worden gereno veerd. De Veste, die nog nog el ders zit, kreeg daarin ook nieuw bouw. Later zei wethouder Peter Hoek echter dat nog niets zeker is. Eben Haëzer heeft al aangegeven met deze oplossing te kunnen le ven, maar volgens De Regenboog is er sprake van concurrentieverval sing als enkele scholen nieuw bouw krijgen en andere niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54