zeeland 119 de baronie Ruilwinhel Een schipperskind wil immers altijd zwerven ONDERZOEK BEHANDELING? ifiriaJsjj idt de Aastronaut Van den Berg houdt lezing Thoolse tapas bij hotel KOM! in Sint-Maartensdijk Ondernemersplein Dinetta is de brildraagster van het jaar 2012 dinsdag 18 september 2012 GEERSDIJK Feest met zestig soorten pompoenen Zestig soorten pompoenen, waar van vijftien soorten fleskalebassen, zijn zaterdag 22 september te zien tijdens het Pompoenfeest op 't Hof Geersdijk aan de Geersdijkseweg. De pompoen- en kalebasteelt is te bezichtigen, er wordt gekookt en geknutseld met pompoen en er zijn ook courgettes, pattisons, zon nebloemen en artisjokknoppen te koop. De Pompoendag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. GOES Alles over bijen voor bovenbouwkinderen MEC de Bevelanden houdt vanmid dag een onderzoeksbijeenkomst voor basisschoolleerlingen vanaf 8 jaar in de Hollandsche Hoeve in Goes. Een imker leidt de kinderen rond langs de bijenkasten en het voedsel van de bijen: bloemen. Na afloop maken de kinderen een was kaars. Aanvang 14.00 uur, kosten 2 euro. STEENDIJK makelaar taxateur o-g. Voor aan- of verkoop van uw worting: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl HEINKENSZAND Vier dagen lang kinderkledingbeurs In het scoutinggebouwtje aan 't Dijkje in Heinkenszand wordt vier dagen achtereen een kinderkleding beurs gehouden. De beurs begint vandaag en is dan geopend van 9.30 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Op donder dag en vrijdag is de beurs open van 9.00 tot 11.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur. door Mseke van der jagt MIDDELBURG - Lodewijk van den Berg, de eerste astronaut van Ne derlandse bodem, komt vanavond naar volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg. De in middels tachtigjarige en in Sluiskli geboren Van den Berg spreekt over zijn reis met de spaceshuttle Challenger. De voormalige astro naut woont en werkt in de VS, maar is weer in Nederland omdat over hem een film is gemaakt die zaterdag in première ging bij Film by the Sea. De toegangsprijs voor de lezing is vijf euro, consumptie inbegrepen. Reserveren is niet mo gelijk, vol is vol, aldus de sterren wacht De sterrenwacht aan de He rengracht gaat om 19.00 uur open. ■■Hl Binnen één week een endoscopisch onderzoek door een deskundige MDL-arts. (Volledige vergoeding door zorgverzekeraar) Hoogwaardige kwaliteitszorg zónder wachtlijsten 8 ril MEDISCH CENTRUM mcdebaronie.nl MINDERBROEDERSSTRAAT 8, 4811 LX BREDA TEL. 076-7640777 RUG HERNIA ORTHOPEDISCHE KLACHTEN DERMATOLOGIE UROLOGIE SPATADEREN Levenslang gratis toegang tot drie circussen: Rens Berlin, France Internatio nal en Belli Wien, dat is. de rijkdom van Lenie van Meel. En volgend jaar gaat ze in het zomerseizoen met Rens Ber lin mee. „Ik kijk er ontzettend naar uit" Lenie is een schipperskind. „Een school heb ik nooit of te nimmer van binnen gezien, maar ik kan le zen, schrijven en rekenen en ook naaien heb ik gewoon aan boord geleerd. Een heerlijk leven was het. zwerven over de binnenwate ren. Het zwerven heeft mij altijd in het bloed gezeten, maar veel geld voor vakanties heb ik nooit ge had. Nog niet trouwens, want ik heb maar gewoon een AOWtje, daar kun je niet veel van doen." Toch vond Lenie vroeger, toen ze met drie kinderen in de bijstand zat, een manier om wat van de we reld te zien. Een van de eerste keren dat circus Rens Berlin op het Molenplein in Goes stond, ging Lenie er met de kinderen heen. Het duurde niet lang of de directie had in de gaten dat deze moeder heel handig was met naald en draad. „Voor ik het wist, zat ik pailletten te naaien op van die trapezepakjes. De kinde ren mochten, gecostumeerd en wel, in de pauze met popcorn en snoep rondlopen. Binnen de kort ste keren reisden we mee in de schoolvakanties. De kinderen von den het prachtig. Ze leerden de die ren en hun verzorgers kennen, za gen wat van de wereld en zo'n cir cus is eigenlijk een grote familie. Van een bijstandsuitkering kun je niet zo gemakkelijk een vakantie betalen, maar op deze manier had den de kinderen niets te klagen: veel vriendjes en vriendinnetjes, el ke middag en avond een voorstel ling en mooie verhalen om op school te vertellen. Alleen voor mijn jongste zoon hoeft het niet meer zo nodig. Mijn dochter gaat nog steeds mee met haar man en haar kleintje, als ze de kans krijgt en mijn oudste zoon is roadmana- ger. Drie keer raden waar...bij een circus, natuurlijk." Tot genoegen van Lenie is circus Rens Berlin inmiddels opgesplitst in drie circussen. „Dat betekent dat ik in drie circussen nu vrien den heb. Met Rens Berlin mag ik volgend jaar weer mee, op voor waarde dat ik mijn naaimachine meeneem. Dat doe ik ook graag: losse naadjes, ontbrekende versie ringen, iets nauwer of juist wijder maken. Als je in het circus zit te kijken en de kleding is niet heel, dan krijg je er zo'n slechte indruk van. Niet dat alles gloednieuw moet wezen, want de lichten doen veel. Zo'n schitterpak ziet er aan de trapeze of op een olifant fantas tisch uit, maar je moet het niet in daglicht zien. Het is natuurlijk alle maal al honderd keer gewassen, maar in de piste zie je daar niets van." De directie zet tegen de tijd dat Le nie komt een luxe caravan klaar voor haar en haar naaimachine. „Ik heb hem al gezien, een groot ding, hoor. Plaats genoeg, ook voor mijn dochter en haar gezin. Die doen dat ook wat onbetaald werk. Zo wordt de traditie met mijn kleindochter voortgezet" Elke maandagmaandag tussen 13.30 en 15.30 uur zit verslaggever Mieke van der Jagt klaar bij de Rui/winkel aan de Couwervestraat in Goes. Wie een ver haal heeft, over wat dan ook, kan het daar kwijt Er is koffie en thee en er zijn koeken. SINT-MAARTENSDIJK - Hotel KOM! in Sint-Maartensdijk serveert in het tweede weekend van de Week van de Smaak, op vrijdag 5 en za terdagavond 6 oktober, Thoolse Tapas. Dat zijn oude, soms zelfs vergeten gerechten in een modern jasje. Het gaat bijvoorbeeld om har tige stokviskoekjes, stroopvet, wor stenballetjes, paling met bietjes en gerechten van de beroemde Thool se aardappel. Alle producten ko men uit de streek en zijn seizoens gebonden. Ze worden geserveerd met broden van Cock Leijs, de plaatselijke bakker. Reserveren is verstandig; dat kan op telefoon nummer 0166-663000. Eigenaresse Manda Heddema van boekhandel De Koperen Tuin vermaakt zich op de nieuwe 'speelgoedafdeling' van haar winkel. foto Willem Mieras SINT-ANNALAND - Dinetta Ridder hof uit Sint Annaland is door een jury verkozen tot 'Brildrager van het Jaar 2012' Zeeland. Op 27 sep tember strijdt ze tegen kandidaten uit andere provincies om de lande lijke titel. De wedstrijd is een initiatief van brillenprijsvechter Specsavers en is bedoeld om het dragen van een bril wat hipper te maken. Dinetta Ridderhof (17) is voorgedragen door het filiaal van Specsavers in Goes. Specsavers Opticiens heeft internationaal meer dan 1600 win kels, waarvan op dit moment 111 winkels in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53