Veel vragen over gronddeal Yerseke Verdachte geweld opgepakt BEVELANDEN/THOLEN Eigenaren gezocht almanak Sleutel DINSDAG 18 september 2012 17 Speelgoed en boeken gaan samen 18 en 19 Leefbaar Reimerswaal eist aftreden wethouder Sinke door Frank van Cooten KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal is verrast over de gesprekken die wethouder Jaap Sinke heeft gevoerd met project ontwikkelaar Heijmans over verla ging van grondprijzen in Yerseke om woningbouw mogelijk te ma- ken. „Wij wisten niet dat die gesprek- leen plaatsvonden, we moesten het uit de krant lezen", zegt Kees Ver burg (PvdA). Verburg schiet het idee niet bij voorbaat af. „We wil len ook niet dat de grond in Yerse ke jarenlang braak blijft liggen. Ver laging van de grondprijzen kan een middel zijn om woningbouw mogelijk te maken, maar daar zit- ten nog veel haken en ogen aan. Zo willen we de absolute garantie hebben dat Heijmans de wonin gen echt bouwt. En wellicht zijn er ontwikkelaars die geen verla ging van de grondprijs nodig heb ben om woningen te bouwen." De drie percelen grond in de be bouwde kom van Yerseke waarop Heijmans de huizen wil bouwen, zijn eigendom van de gemeente. Heijmans vindt de grondprijs van tweehonderd euro per vierkante meter echter te duur. Als de gemeenteraad akkoord gaat met het plan van wethouder Sinke om de grondprijs te verlagen, gaat Reimerswaal voor een dikke ne gen ton het schip in. „Daar schrik ik van", zegt Peter Koeman (CDA). „Maar dat is mijn persoon lijke mening. We weten hier nog niets van. Ik wil dit plan daarom eerst binnen mijn fractie bespre ken. En ik wil een uitgebreide reac tie van de wethouder hebben. Wij gaan hem bij de eerstvolgende ge legenheid hierover flink aan de tand voelen." Ook Tin Janszen (SGP) moet het idee eerst binnen zijn fractie be spreken alvorens een inhoudelijke reactie te geven. „Het gaat om het maken van een afweging. Aan on verkoopbare grond heeft niemand iets." Die afweging hoeft Marien Weststrate (Leefbaar Reimers waal) niet te maken. „Om zo maar een miljoen weg te geven, is schan dalig. De wethouder moet per di rect aftreden. Ik dien een motie van wantrouwen in. Deze wethou der regelt alles op eigen houtje." Volgens gedeputeerde Sjoerd Heij- ning is verlaging van de grondprij zen voor een projectontwikkelaar niet gebruikelijk. „Maar het mag wel en is begrijpelijk in deze tijd van moeilijk verkoopbare huizen." GOES - Met de aanhouding van twee Antwer penaren van 25 en 29 jaar lijkt de politie een reeks inbraken te hebben opgelost op Zuid-Beveland en in de gemeente Veere. De twee hadden waarschijnlijk een rooftocht van vijf dagen, van 12 tot 17 augustus, achter de rug toen ze op de Oude Rijksweg bij Rilland werden aangehouden. Hun auto bleek vol te liggen met gestolen apparatuur, sieraden, an dere (ogenschijnlijke) kostbaarheden en de vier vuurwapens die even daarvoor uit een huis in Nisse waren gestolen. Het grootste wsmmOT smtss ss ssssm sesesssm mmWmUBUSSBSg&SSBBBgMmmSmmmB&SSBS&gSesatmSSi GOES - In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 18-jari- ge jongen uit Goes aangehouden op verdenking van mishandeling van een 19-jarige jongen uit de ge meente Reimerswaal. Dat heeft de politie maandagmiddag bekend ge maakt. Het slachtoffer werd volgens de po litie in een horecagelenheid in het centrum van Goes mishandeld. Hij heeft verklaard dat hij een 'klein opstootje' wilde sussen tus sen twee jongens. Hij ging tussen hen in staan en werd zelf tot twee keer toe op zijn gezicht geslagen. Daarbij brak zijn neus en braken er stukjes van zijn tanden af. De politie werd na de vechtpartij gewaarschuwd. De verdachte kon even later op de Oude Vismarkt in Goes worden aangehouden. Hij is dezelfde nacht overgebracht naar een politiecel in Torentijd in Mid delburg. Daar heeft hij de nacht doorgebracht. Zondagmiddag is hij verhoord en mocht hij na het afleg gen van een verklaring weer naar huis. Hij is nog steeds verdachte in de zaak. Onafscheidelijk zijn ze, die Middel burgse moeder en haar zoon. Maar nu slaat de jongen eindelijk zijn vleu gels uit. Na een vruchteloze poging op zichzelf te gaan wonen op een steenworp afstand van zijn moeder, zoekt hij het nu boven de grote rivie ren. Zaterdag was het zover; de aan hanger werd volgeladen met verhuis dozen en, uiteraard, de bank van deel van de buit is terug bij de eigenaren. Een groot aantal horloges, sieraden en snuisterijen is echter niet thuisgebracht. Meer informatie op: www.politie.nl/zeeland. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl zijn moeder. Die moest toegeven dat ze zich toch wel een beetje leeg voel de, toen hij maandag 'definitief op de trein stapte. Met een diepe zucht zakte ze in de bureaustoel van haar werk. Na een uurtje of wat belde de jongen. Om te vertellen dat hij goed is aangekomen, dacht zij. Maar nee. Zoonlief had zijn nieuwe huissleutel bij mams laten liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51