2ol zeeland Vragen over grondverkoop Bouwplan Perkpolder gaat naar Belgen Boeteregen op brug Middelburg trekt over Kluis dinsdag 18 september 2012 door Harmen van der Werf PERKPOLDER - Projectontwikke laars AM en Bouwfonds trekken zich terug uit Plan Perkpolder. De gemeente Hulst en de provincie, de 'andere deelnemers, hebben daarover een akkoord bereikt met AM en Bouwfonds. Belgische par tijen zijn geïnteresseerd. Plan Perkpolder bestaat onder meer uit de bouw van 450 (deel- tijd)woningen, een hotel en golf baan en de ontwikkeling van een jachthaven in de oude veerhaven van Perkpolder. Ontpoldering van 75 hectare maakt er ook deel van uit. Het plan is ooit tot stand gekomen om de Kop van Ossenisse een eco nomische impuls te geven na op heffing van het veer Perkpol- der-Kruiningen in 2003. Veel voorbereidingen zijn sinds dien getroffen om het ambitieuze project te realiseren. Maar de hui zencrisis eist haar tol. Voor AM (werkmaatschappij van bouwbedrijf BAM) en Bouwfonds (onderdeel van de Rabo Vastgoed- groep) is dat de reden geweest om zich achter de oren te krabben. Voor de zomer gaven zij al aan 'voorlopig helemaal geen investe ringsbeslissingen meer te zullen nemen'. Zowel Hulst als de provincie vrees de dat daardoor de gebiedsontwik- keling van Perkpolder kon worden 'gegijzeld'. 'En wel op een dusdani ge wijze', staat in een notitie, ,dat het onmogelijk wordt om de kan sen die zich nu voordoen te pak ken.' De vier partners hebben vervol gens besloten afscheid te nemen van elkaar, waarbij AM en Bouw fonds hun financiële verplichtin gen nakomen. Het samenwerkings verband voor Plan Perkpolder stopt, waarbij wordt aangetekend 'dat Belgische private partijen wel kansen zien en vertrouwen heb ben in het project'. Eén partij zou bereid zijn te inves teren in de jachthaven, een ander wil de ontwikkeling van de weste lijke Perkpolder met 250 (deel- tijd)woningen ter hand nemen. In de kluis van de Heilige Kruiskerk in Hoek bevinden zich geen voorwerpen waarmee inbrekers graag aan de haal zouden gaan. „Ik denk een enkele kelk en wat geld", aldus beheerder Giel van Boom. Omdat de kerk eind dit jaar definitief sluit, moet alles er wel uit. door Frank van Cooten door Theo Giele MIDDELBURG - Zes weken na de af sluiting voor gemotoriseerd ver keer rijden nog nauwelijks auto's il legaal over de Station sbrug in Mid delburg. De maatregel werd de eerste we ken massaal genegeerd. Na een ge wenningsperiode van drie weken na invoering gingen automobilis ten onherroepelijk op de bon. Ook werden er andere borden geplaatst om de afsluiting te benadrukken. Volgens verkeerswethouder Chris Simons is het aantal boetes de afge lopen tijd sterk teruggelopen. Eind september krijgt de gemeen te nieuwe verkeerslichten, speciaal voor de bussen die nog wel over de Stationsbrug mogen rijden. Die zullen direct geplaatst worden. Bij hotel Du Commerce op de hoek Stationsstraat-Loskade komt een Kiss 8c Ride-zone voor automobi listen die treinreizigers willen af zetten of ophalen. Bezoekers van de PZC-site beoor delen de afsluiting nu positiever dan in augustus. Op de stelling dat de verkeersveiligheid verbeterd was zei begin september 60 pro cent nee. Inmiddels hebben ruim duizend mensen aan de poll mee gedaan en nu zegt een kleine meerderheid ja (51 procent). KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal is verrast door ge sprekken die wethouder Jaap Sin- ke heeft gevoerd met projectont wikkelaar Heijmans over verlaging van grondprijzen in Yerseke om woningbouw mogelijk te maken. „Wij wisten niet dat die gesprek ken plaatsvonden, we moesten het uit de krant lezen", zegt Kees Ver burg (PvdA). Verburg schiet het idee niet bij voorbaat af. „We wil len ook niet dat de grond in Yerse ke jarenlang braak blijft liggen. Ver laging van de grondprijzen kan een middel zijn om woningbouw mogelijk te maken, maar daar zit ten nog veel haken en ogen aan. Zo willen we de absolute garantie hebben dat Heijmans de wonin gen echt bouwt. En wellicht zijn er ontwikkelaars die geen verla ging van de grondprijs nodig heb ben om woningen te bouwen." De drie percelen grond in de be bouwde kom van Yerseke waarop Heijmans de huizen wil bouwen, zijn eigendom van de gemeente. Heijmans vindt de grondprijs van tweehonderd euro per vierkante meter echter te duur. Als de gemeenteraad akkoord gaat met het plan van wethouder Sinke om de grondprijs te verlagen, gaat Reimerswaal voor een dikke ne gen ton het schip in. „Daar schrik ik van", zegt Peter Koeman (CDA). „Maar dat is mijn persoon lijke mening. We weten hier nog niets van. Wij gaan de wethouder hierover flink aan de tand voelen." Tin Janszen (SGP): „Het gaat om het maken van een afweging. Aan onverkoopbare grond heeft: nie mand iets." Die afweging hoeft Ma rien Weststrate (Leefbaar Reimers waal) niet te maken. „Om zo maar een miljoen weg te geven, is schan dalig. De wethouder moet per di rect aftreden. Ik dien een motie van wantrouwen in. Deze wethou der regelt alles op eigen houtje." Volgens gedeputeerde Sjoerd Heij- ning is verlaging van de grondprij zen voor een projectontwikkelaar niet gebruikelijk. „Maar het mag wel en is begrijpelijk in deze tijd van moeilijk verkoopbare huizen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44