volle toeren MAAG-DARM-LEVER de baronie ES zeeland 119 Visie Historie Award en waardering voor Boots apotheek ONDERZOEK - BEHANDELING? Choral Evensong met Paul Spicer in Adriaanskerk Expo over 'water' s dinsdag 18 september. 2012 'De oorzaak is niet bekend, maar het is in ieder geval zeker dat er geen sprake van nalatigheid is geweest. Gelukkig maar Harry Boot Han en Jacomien Boot (beiden met rood schort) vriezen vlees in. In dezelf de ruimte is ook slager Wim Meerdink aan het werk. Rechts is nog een deel van een tweede container te zien. foto Dirk-Jan Gjeltema Han en Jacomien Boot mo gen de grondleggers van de boerderijwinkel zijn, met Gerardus Boot is het avontuur van de vleesboerderij begonnen. Hij kocht in 1935 een 20 hectare groot akkerbouwbedrijf aan de Kievitsweg. Han Boot nam dat bedrijf begin ja ren 70 van zijn vader over. Om het in tijden van schaalvergroting ren dabel te houden besloot Han in 1977 meststieren te gaan houden. Toen de vleesprijzen in de jaren negentig diep zakten door allerlei vleesschandalen, besloot hij met zijn vrouw Jacomien zelf vlees te gaan verkopen. Ook zoon Pieter stapte in die tijd in het bedrijf. Zoon Harry volgde in 2005. Pieter draagt zorg voor de boerderij, Har ry voor de slagerij. door Esme Soesman zierikzee - Apotheker Margaret Ar- kes van Boots in Zierikzee heeft de award voor 'beste internationa le apotheker' gewonnen. Het team van de Zierikzeese apotheek was daarnaast, door de eigen farmeceu- tische groep Alliance Boots, geno mineerd als winkel van het jaar maar liep de winst - wel finalist, geen winnaar - net mis. Desalniettemin knijpt Arkes in haar handen. „Het betekent ontzet tend veel erkenning voor het vele werk dat we er insteken en in heb ben gestoken". Sinds een jaar is de apotheek gevestigd aan de Mol. Daarvoor was Arkes al 8 jaar actief als apotheker aan de Dam, maar destijds nog niet als Boots apo theek. „Daar is heel veel scholing in gaan zitten." Veel waardering heeft zij dan ook voor de betrok kenheid en inzet van haar 20-kop- pige team. Die inzet heeft er onder meer toe geleid dat de omzet bo ven verwachting is uitgepakt Alliance Boots combineert 'health' en 'beauty'. Vanuit de gedachte dat goed voelen en er goed uit zien onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden, legt Arkes de bedrijfs- missie uit. Zo heeft Boots onder meer een eigen cosmeticamerk. Vo rige week is in de Zierikzeese vesti ging net een nieuwe hoek voor dit merk (no 7) ingericht. Als apo theek draait Boots als enige 24-uursdiensten op Schou- wen-Duiveland. Wereldwijd heeft de groep meer dan 3250 verkooppunten, ver spreid over meer dan 20 landen. dreischor - De Engelse dirigent Paul Spicer komt zondag 7 oktober naar Dreischor. Onder zijn leiding wordt dan in de Adriaanskerk een English Choral Evensong gehou den. Net als een kerkdienst kent de En gelse koorzangavond een vaste or de van dienst waarbij steeds dezelf de teksten en gebeden worden ge bruikt. Een groot verschil met een kerkdienst is dat de teksten tijdens Evensong gezongen worden. Grote Engelse componisten als William Bird en Benjamin Britten hebben bijgedragen aan de Engel se koortraditie. Door die verschei denheid aan componisten klinkt de vaste orde van dienst van Cho ral Evensong toch elke keer weer anders. De Choral Evensong in de Adriaanskerk begint om 16.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. Stoppen met de huidige be drijfsvoering? De familie Boot heeft het nog geen se conde overwogen. „Ons ding is juist te laten zien waar vlees vandaan komt. Men sen, zeker met kinderen, kunnen een rondje over de boerderij lo pen. Die zien dat de dieren een goed leven hebben. We laten zien wat we hebben, zijn transparant. Dat is het bedrijf dat we nog steeds voor ogen hebben", zet Har ry Boot de visie van het familiebe drijf uiteen. In principe moet je bij elke slager kunnen rekenen op een stuk goed vlees. „Maar dit is waar wij ons mee onderscheiden. Dit is écht ons ding." ZIERIKZEE Autoschadeteam Kort omarmt GlasGarage Autoschadeteam Kort in Zierikzee heeft zich deze maand aangesloten bij GlasGarage; een franchiseformu- le op het gebied van ruitherstel. Kort speelt daarmee in op de trend dat verzekeraars steeds vaker door sturen naar geselecteerde ketens. GlasGarage heeft heeft ruim 100 vestigingen door heel het land. Het gaat om een shop-in-shopformule: binnen het bestaande pand is een speciale ruitafdeling ingericht. DREISCHOR Korte massagecursus bij holistische praktijk Vanaf vandaag starten diverse kor te massagecursussen in de holisti sche massagepraktijk aan de Ring 33 in Dreischor. De ochtendcursus begint vandaag en wordt vervolgd op 25 september en 2 oktober. De avondcursus wordt gegeven op 20 en 27 september en op 4 oktober. Er wordt steeds twee keer een rug massage beoefend (energetisch en klassiek) en één keer een hoofd massage. Meer informatie via Ma rianne Kole: 0111-402073. b riiiiMiiBWM«wiwii»iin'nBMijii[ii'>iiiru«iiiaiBi niiaaiiuu'iaHiii MIDDELHARNIS Prinsjesdagontbijt voor ondernemers Visser8tVisser Accountants-Belas tingadviseurs uit Middelharnis houdt woensdag 26 september het traditionele prinsjesdagontbijt voor ondernemers. Terwijl er een uitgebreid ontbijt buffet kan worden genuttigd praat belastingadviseur Harold van den Berge aanwezigen bij over de be langrijkste zaken uit de Miljoenen nota, met als insteek: wat zijn de belangrijkste gevolgen voor onder nemers? Burgemeester Stoop van Dirksland opent het ontbijt Aan melden kan via: www.visser-vis- ser.nl/prinsjesdagontbijt zierikzee - Er komt van alles voorbij. Het monument bij het watersnood- museum, Schouwen-Duivelandse landschappen - al dan niet in combinatie met water - maar ook een 'plattegrond' van Schouwen-Duiveland opge bouwd uit ontelbare keren de tekens H20. In de hal van het gemeentehuis is een expositie te zien, waarin het thema water op een zeer brede manier uitgebeeld wordt. Tentoongesteld is werk van leerlingen van de Pontes Pie ter Zeeman en lezers van weekblad Wereldregio. Laatstgenoemde groep stuurde vooral gedichten, geïllustreerd met een foto. De expositie is nog tot 19 oktober te zien tijdens kantooruren. foto Dirk-Jan Gjeltema Binnen één week een endoscopisch onderzoek door een deskundige MDL-arts. (Volledige vergoeding door zorgverzekeraar) Hoogwaardige kwaliteitszorg zónder wachtlijsten r |MEDISCH CENTRUM mcdebaronie.nl MINDERBROEDERSSTRAAT 8, 4811 LX BREDA TEL. 076-7640777 RUG HERNIA ORTHOPEDISCHE KLACHTEN DERMATOLOGIE UROLOGIE SPATADEREN STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl WVM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43