Vleesboerderij Boot draait op 95 i8l zeeland Wethouder ontkent ingrijpen provincie Dorpsfeest rondom Jacobuskerk D66 doet mee Thoolse Sportclubs aan verkiezingen op coeree hoeven niet naar polder CJV Bruinisse feestelijk van start dinsdag 18 september 2012 procent van het voer van de dieren wordt op eigen land verbouwd. Het vee graast onder meer in Tureluur door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Om te spetteren is wet houder Gilles Houtekamer over be richten dat de provincie zou ingrij pen in het vluchtelingenbeleid van Schouwen-Duiveland. „Er wordt hier nieuws gemaakt", zegt een boze Houtekamer. „Al sinds 2011 ziet de provincie toe op gemeenten als het gaat om het plaatsen van statushouders. Maar voordat de provincie ingrijpt, gaat ze in overleg met de gemeente. Bij ons is dat in mei gebeurd. We heb ben toen laten zien welke acties we hebben ondernomen. Daarbij is vastgesteld dat wij genoeg moei te doen. Tot op heden is de provin cie dan ook nog niet overgegaan tot in-de-plaatsstelling." (bij deze maatregel neemt de provincie de taak van de gemeente over, red). CDA-Statenlid Frans Babijn stelde gisteren vragen aan het dagelijks provinciebestuur. Hij wil weten of het waar is wat weekblad Wereld- regio meldt, namelijk dat Schou wen-Duiveland onder verscherpt toezicht is gesteld. Hij wil ook we ten of het juist is wat Houtekamer vertelt, namelijk dat vluchtelingen niet op Schouwen-Duiveland wil len wonen. Half augustus stuurde Houteka mer de halfjaarlijkse rapportage naar de provincie. Daarin meldt hij dat het niet zal lukken dit jaar 34 statushouders onderdak te verle nen. Op 29 juni kon de gemeente één eenoudergezin plaatsen. De PZC maakte op 20 augustus mel ding van Houtekamers rapportage. Schouwen-Duiveland heeft samen met woningbouwvereniging Zeeuwland folders neergelegd in het Goese asielzoekerscentrum. Verder worden op de website van dit centrum Schouwse woningen te huur aangeboden. Van de dertien Zeeuwse gemeen ten zijn er negen niet in staat te voldoen aan hun quotum van te plaatsen statushouders. mssass^ssxsasce'z/sss^^xxsis&ssgissssissessisssss door Esme Soesman De door brand getrof fen Vleesboerderij Boot in Kerkwerve draait zes weken na dato weer op volle toeren. Begin oktober wordt be gonnen met de herbouw van de verwoeste panden. De vleesver koop is tijdelijk ondergebracht bij Landwinkel De Zelke in Zierikzee. „Daar verkochten we al wat vlees en dat hebben we nu uitgebreid", geeft Harry Boot de laatste stand van zaken weer. De aan de Julianastraat gevestigde winkel De Zelke - behorend bij het fruitteeltbedrijf van Arie en Dicky Brouwer - vertoont belang rijke overeenkomsten met de Kerk- werfse vleesboerderij. „Een ruime, schone en nette winkel met vol doende parkeergelegenheid en koelcellen. Dat past goed en het geeft ons de rust om hier ondertus sen de boel weer op poten te zet ten." Dat laatste wordt in rap tempo ge daan. Op het erf zijn zes units neergezet, waarin de productie ge durende de afgelopen twee weken beetje bij beetje weer op gang is ge bracht. Er kan als vanouds vlees worden gesneden en er worden in middels ook weer worsten en ham burgers gemaakt. Het beschikbare assortiment breidt beetje bij beetje uit, licht Harry toe. „Sommige producten hebben tijd nodig. Die moeten dro gen of rijpen, zoals bijvoorbeeld runderrookvlees." De elf vaste (parttime) medewer kers zijn inmiddels, hoewel nog niet helemaal volgens de oude 'Het geeft ons de rust om hier ondertussen de boel weer op poten te zetten' «ixgssg^^/i'miss^^^^xxi'sssBeisssees uren, weer aan de slag. Heel even heeft de familie Boot, bestaande uit grondleggers Han en Jacomien en hun zonen Harry en Pieter, overwogen de verkoop van vlees op te schorten tot de herbouw was gerealiseerd. „Maar we willen onze klanten toch graag bedienen. Het is ook leuk. Er waren mensen die vertelden dat ze gelijk zijn gaan barbecuen." Alle ontvangen kaartjes, mailtjes en andere reacties zijn de familie tot grote steun geweest, geeft Har ry aan. „Ja, dat was absoluut een grote troost." Ondertussen wordt ook aan de heropbouw van het bedrijf met man en macht gewerkt Dat kan in tamelijk rap tempo, omdat er voor de brand al aanbouwplannen la gen. Die moesten nu alleen wor den aangepast. „Iedereen heeft ge holpen om dat snel en goed voor elkaar te krijgen." In grote lijnen komt het nieuw- bouwplan er op neer dat de win kel ongeveer hetzelfde aanzicht krijgt als het oude pand; met een zwarte voorgevel, een boogvormi ge entree en oranje dakpannen. In de winkel zelf zijn de laatste jaren al heel wat verbeteringen doorge voerd, maar in het achterliggende bedrijf worden met de nieuw bouw wel wat zaken uit efficien- cy-oogpunt veranderd. Zo worden de drie kleine vriescellen van wel eer vervangen door één grote. Ook het woonhuis ver dwijnt. Hoewel aan vankelijk alleen de winkel en voorraad schuur van de vleesboerderij leken te zijn verwoest, bleek naderhand ook het woonhuis te zwaar te zijn beschadigd om behouden te blij ven. Het nieuwe woonhuis, dat be woond zal worden door Pieter Boot, komt los van de schuur te staan. In oktober kan de wederop bouw beginnen. De verwachting sssssssewsas: •süxavsassesassassa RENESSE - Het grasveld rond de Ja cobuskerk in Renesse is zaterdag middag 22 september het toneel van een dorpsfeest. Alle inwoners van Renesse en Noordwelle zijn uitgenodigd voor een gezamenlij ke maaltijd. Het idee voor de dorpsmaaltijd stamt uit 2006 toen het 500-jarig bestaan van de Jacobuskerk ge vierd werd. De maaltijd wordt ver zorgd vanuit de kerk met behulp BRUINISSE - De clubavonden van het CJV in Bruinisse gaan vrijdag van start met feestelijke bijeen komsten. Om 16.00 uur is er voor de jongsten een vossenjacht in het dorp. Voor de oudere kinderen is er een cocktailparty in het clubge bouw aan de Molenstraat. Rond 17.30 uur begint de barbecue voor alle kinderen. Daarna begint de van sponsors en ondernemers uit het dorp. Doel is bevordering van saamhorigheid. Er staan partyten ten en picknickbanken op het ter rein rond de kerk. Bewoners die mee willen eten dienen zich tevo ren op te geven bij de pastorie of de huisartsenpraktijk. De maaltijd begint om 16.30 uur. Zondag 23 september is de Markusgemeinde met 'urlaubpfarrer' Stockkamp te gast in de Jacobuskerk. kinderdisco die tot 20.00 uur duurt. De seizoenstart van het CJV Bruinisse wordt georgani seerd in samenwerking met de dorpsraad, het Welzijnshuis en In digo verslavingszorg. Indigo ver zorgt tijdens de kinderdisco een project over drank en jeugd. Maandag 24 september gaan alle reguliere CJV-clubs weer van start. MIDDELHARNIS - Betrouwbaar, open, servicegericht en slagvaar dig. Zo moet de nieuwe gemeente Goeree-Overflakkee er in de ogen van D66 uitzien. D66 wil in de on getwijfeld roerige periode na de herindeling een bestuur waar het Zuid-Hollandse eiland trots op kan zijn. „Dit vraagt om een be stuur dat eenduidige regels han teert, dat een partner is voor haar burgers en dat open en transpa rant de uitdagingen aangaat", al dus D66. De partij wil daar graag aan bijdragen en doet daarom on der het motto 'En nu samen voor uit' op 21 november mee aan de herindelingsverkiezingen voor de nieuwe gemeente. De kandidaten lijst van D66 op Goeree-Overflak- kee wordt aangevoerd door Henk-Peter koster uit Herkingen, Leneke Kieviet uit Oude Tonge en Djoeke de Haan uit Middelhamis. THOLEN - De verhuizing van voet balvereniging Tholense Boys en tennisvereniging Eegedima uit Tholen stad naar een locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg is van de baan. Het college stelt de gemeenteraad voor om beide clubs te handhaven in het gebied rondom de Zoek weg. De voetbalclub blijft op sport park De Bent, dat wordt aange past, zodat er meer ruimte komt. Tennisvereniging Eegedima ver huist als het aan het college ligt naar een stek ten noorden van het zwembad. Een verhuizing van de clubs naar de locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg werd aanvanke lijk nodig geacht om de scholen, die krap in hun jasje zitten, de ruimte te geven. De beoogde plek heeft de sportverenigingen echter nooit echt kunnen bekoren, om dat hij vrij afgelegen ligt. De voet balclub kwam daarom zelf met een alternatief plan waarin zowel de scholen als de sportvelden in het gebied rondom de Zoekweg kunnen blijven zitten. In maart lie ten veel fracties uit de gemeente raad tijdens een commissievergade ring al weten daar wel voor te voe len. Nu tonen ook burgemeester en wethouders zich enthousiast over deze variant. Hoe de toekomst voor de scholen eruit ziet, is nog niet duidelijk. In een eerder gepresenteerde variant kreeg Ter Tolne nieuwbouw en zouden Eben Haëzer, De Regen boog en De Kraal worden gereno veerd. De Veste, die nog nog el ders zit, kreeg daarin ook nieuw bouw. Later zei wethouder Peter Hoek echter dat voor wat betreft de scho len nog niets zeker is. VXiZS9SSSSaSSS3Se93!SiSSSS«3SS(fS33!S«S^SS!a!iSySX€SSa^^J99S5lSSSSaS^S9SSSG!&!IStXSSBSeSiSSSSeaaSSC6SS5Sim li? is dat rond Pasen, eind maart 2013, gaan. „Net vóór het seizoen be de deuren van de vleesboerderij gint. Dan zijn we er ook weer voor aan de Kievitsweg weer open de toerist."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42