Campus Cultura in Pontes krijgt vorm SCHOUWEN-DUIVELAND De weg naar het burgemeesterschap is lang Verdachte (18) van mishandeling opgepakt almanak Sleutel DINSDAG 18 september 2012 17 Vleesboerderij start met nieuwbouw 18 en 19 Pontes-rector Sjef Lommen: Ruimte wordt straks veel efficiënter gebruikt door Piet KSeemnamis ZiERlKZEE - Ruim, licht en transpa rant. De Campus Cultura in het ge bouw van Pontes Pieter Zeeman wordt, schetst Alena Ulasava van architecten- en ingenieursbureau Bos uit Baarn, een modern onder komen voor de Zierikzeese biblio theek, de jeugdtheaterschool en de Zierikzeese muziekschool. Eerder was sprake van een nog bre dere aanpak. Er werd gesproken over centrale huisvesting bij Pon tes van van niet alleen bibliotheek, muziekschool en theaterschool, maar ook filmhuis FiZi en poppo dium Brogum. Fizi is inmiddels on derdak in het nieuwe theater De Weverij. Brogum huist nog steeds in een oude boerderij aan de Julia- nastraat. Ondertussen wordt het ruimteprobleem in bibliotheek De Stolpe alleen maar nijpender. In de plannen voor Campus Cultura krijgt de bibliotheek een promi nente plek in het schoolgebouw. De bibliotheek wordt gespreid over twee verdiepingen. Er komt een nieuwe - centrale - entree voor alle gebruikers van het ge bouw, dus zowel de Pontes-leerlin- gen als de bezoekers van biblio theek, theaterschool of muziek school. De aula wordt omgebouwd tot multifunctioneel auditorium. Door makkelijk stapelbare meube len te kiezen kan de ruimte snel omgebouwd worden tot mini-thea ter. Na afloop van voorstelling of lezing lean in het leescafé nage praat worden. Pontes-rector Sjef Lommen is blij met de plannen. „Het betekent dat de ruimte veel efficiënter gebruikt wordt. Het is niet zo dat er lokalen leeg staan, maar het is weel zo dat ze nu niet elk uur van de dag bezet zijn." Lo- men liet weten dat nu al hard ge werkt wordt aan een project waar aan alle partners van de campus met elkaar samenwerken. Als alles volgens de planning verloopt wordt project 'Grenzeloos' een heuse theaterproductie, compleet met Campus Cultura-song. Het wordt - kondigde Lommen aan - ook een interactieve voorstelling. Ook wordt nagedacht over manie ren om de collectie van de school bibliotheek en bibliotheek Ooster scheid e samen te voegen of geza menlijk een nieuwe collectie op te zetten. De bouw van Campus Cul tura begint nog deze maand. Het is de bedoeling dat de verbou- wingsklus eid juni volgend jaar af gerond wordt. BURGH-HAAMSTEDE - WD-raadslid Tom Soe- ters heeft een lesje gemeentepolitiek gegeven op cbs Onder de Wieken in Burgh-Haamste- de. Dat deed hij maandag ter voorbereiding op de verkiezing van de eerste kinderburge meester van Schouwen-Duiveland, op woens dag 24 oktober. Sommige scholen hebben dat initiatief aangegrepen om eens flink in het rei len en zeilen van het lokale bestuur te duiken. „Omdat we het belangrijk vinden dat kinde ren mee kunnen praten in de gemeentepoli tiek", zegt juf Jikke Troost van Onder de Wie tamssamsmBSS MIDDELBURG Duizenden euro's weg uit parkeerautomaten In het centrum van Middelburg zijn tussen 26 augustus en 15 sep tember drie parkeerautomaten opengebroken. Het gaat om twee automaten op het Hof van Tange en een automaat aan de Stads- schuur. Volgens de politie zijn in totaal vermoedelijk enkele duizen den euro's gestolen. De benadeelde is de gemeente, want die is eige naar van de parkeerautomaten. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 18-jarige jon gen uit Goes aangehouden op ver denking van mishandeling van een 19-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal. Het slachtoffer werd volgens de politie in een horecage- lenheid in het centrum van Goes mishandeld. Hij heeft verklaard dat hij een 'klein opstootje' wilde sus sen tussen twee jongens. Hij ging tussen hen in staan en werd zelf ken. Ook juf Stephanie Davidse omarmt het kinderburgemeesterschap: „Kinderen kijken heel anders tegen dingen aan. Dat is ook wel eens goed." foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl tot twee keer toe op zijn gezicht ge slagen. Daarbij brak zijn neus en braken er stukjes van zijn tanden af. De politie werd na de vechtpar tij gewaarschuwd. De verdachte kon even later op de Oude Vis markt worden aangehouden. Hij is dezelfde nacht overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Zondag middag is hij verhoord en mocht hij na het afleggen van een verkla ring naar huis. Hij blijft verdachte. Onafscheidelijk zijn ze, die Middel burgse moeder en haar zoon. Maar nu slaat de jongen eindelijk zijn vleu gels uit. Na een vruchteloze poging op zichzelf te gaan wonen op steen worp afstand van zijn moeder, zoekt hij het nu boven de grote rivieren. Zaterdag was het zover; de aanhan ger werd volgeladen met verhuisdo zen en, uiteraard, de bank van zijn moeder. Die'moest toegeven dat ze zich toch wel een beetje leeg voelde toen hij maandag 'definitief op de trein stapte. Met een diepe zucht zak te ze in de bureaustoel van haar werk. Na een uurtje of wat belde de jongen. Om te vertellen dat hij goed is aangekomen, dacht zij. Maar nee. Zoonlief had zijn nieuwe huissleutel bij mams laten liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41