Buitmik, Bewzjeti teder een een. eigen vteig. Veiligheid vwrog Luxe badkamers Leiten over de (uwen dinsdag 18 september 2012 boxen gebruiken. Toch baalt ze van het slechte jaar. „Zo'n slechte maand als juni maak je niet meer goed. Je passantenbezoek is dan gewoon veel minder. En nu is de hausse er echt wel af, we hebben nu alleen nog de grijze golf. Maar ja, inkomsten uit passantenbezoek zijn toch vooral de slagroom op de taart." Jachthaven Wemeldinge wil wel uitbreiden. „We hadden verwacht dat de crisis er veel meer in zou hak ken, maar dat valt gelukkig mee. De wachttijd bedraagt nu ongeveer 2 jaar. We willen er 125 ligplaatsen bij." De uitbreiding is voorlopig nog niet rond: er is bezwaar aangetekend. Om wonenden zijn bang voor lawaai en aantasting van het uitzicht. Op 27 september behandelt de Raad van State de zaak. De haven organiseert bewust weinig evene menten. „Niet iedereen die hier ligt is daarvan gecharmeerd. Het publiek is toch anders dan in een verenigingshaven." Watersportvereni ging D'Oosterschelde is aan de jachthaven ver bonden. Als mensen dat willen kunnen ze hier lid van worden. Deze vereniging organiseert wel verschillende races en bijeenkomsten. Door de getijden is het soms moeilijk in te schatten of het diep genoeg is voor de schepen. Boten tot drie meter kunnen hier sowieso lig gen. Dat het een getijdenhaven is zorgt voor de nodige nadelen. „De aanleg van een haven is duurder: alles beweegt, dus alles wat aangelegd wordt moet drijvend zijn." Toch ziet Adriënne het vooral als een voordeel. „Ik vind het veel echter, door het stromende water blijft de haven veel frisser." Adriënne geniet van haar werk. „Het is leuk en tegelijkertijd is het keihard je business doen. Je wilt winst maken. En als je dan toch hard wilt werken, kun je beter in een kantoor zitten met zo'n uitzicht." Matthanja Schipper /mi alle gemakken vxnrrzien Het onderhoud hoefje in deze haven niet zelf te doen. „Als wij het doen halen we je boot uit het water in het najaar, we knappen 'm op en stallen je boot veilig in een loods", vertelt directeur Adriënne. De monteurs hebben bovendien bakfietsen waarmee ze naar je ligplaats komen als er iets mis is met je boot. Iedere ligplaats beschikt over een eigen zijsteiger met elektriciteit en wateraan sluiting. Er hoeft dus niet gestapeld te worden en de belangrijkste voorzieningen zijn bij de hand. „Dit zorgt niet alleen voor meer privacy, maar het legt ook makkelijker aan en je stapt makkelijker van je boot af', verklaart Adriënne. Iedereen die overnacht in de haven krijgt een pasje van de havenmeester. De haven is volledig afgesloten met hekken die alleen geopend kunnen worden met dit pasje. Hierdoor is de kans op onrust of diefstal klein. Ook de toïletgebouwen zijn alleen bereikbaar via dit systeem. Naast een gewoon toiletgebouw dat van alle gemakken is voorzien, beschikt Jacht haven Wemeldinge ook over badkamers. Dit zorgt voor een stukje extra privacy. „Hier vind je een toilet, douche, wasta fel en föhn in één vertrek. Vooral voor gezinnen met kinderen kan dit erg handig zijn", vertelt Adriënne trots. De commerciële jachthaven telt 495 ligplaatsen. Boten tot 20 meter lang en 3 meter diep kunnen in de haven liggen. Passanten betalen 1,90 per strekkende meter per nacht. Door de open verbinding met de Oos- terschelde is het een getijdenhaven. Elke ligplaats heeft een eigen zijsteiger; er wordt dus niet gestapeld. Watersportvereniging d'Oosterschelde is aan de haven verbonden. Directeur Adrienne Vermin en havenmeester Gerard van den Ham. Foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35