Week van de Leden 241 sport Een week exclusief voor onze leden Dat is het idee. Ryan Babel begint weer van voren af aan in Amsterdam 28 september t/m 7 oktober 2012. Meld u aan vóór 21 september! dinsdag 18 september 2012 MIDDELBURG Davy Gunst op podium in Bavegem Davy Gunst stond zondag aan de start van een honderd kilometer lange koers in het Oost- Vlaamse Bavegem. Hij werd derde door de massasprint vair het peloton te winnen. Gunst reed een aanvallen de wedstrijd en ging in bijna iede re aanval mee. GOES FM Sranang ook te sterk voor Brabantia De zaalvoetballers van FM Sranang waren maandagavond ook te sterk voor Brabantia. In eigen huis werd het na een 3-1-ruststand 5-3. FM Sra nang had van meet af aan het beste van het spel. Na de hervatting coun terde Brabantia zowaar nog naar 3-3, maar met twee treffers in de slotfase kreeg Sranang toch wat het verdiende: 5-3. Ugur Kahveci scoorde in totaal drie keer. Jihad Azzagari en Salim Sandee troffen elk twee keer doel. De Russische wielrenner Anton Vorobjev heeft bij het WK wielren nen in Limburg overtuigend de ti tel gepakt op het onderdeel tijdrij den voor beloften. Vorobjev had voor de 36 kilometer van Land graaf naar Valkenburg 44 minuten en 9 seconden nodig. De Australiër Rohan Dennis was 44 seconden WB ISTANBUL Kuijt door blessure weken aan de kant Dirk Kuijt heeft bij Fenerbahqe te maken met fysieke tegenslag. De Nederlandse aanvaller viel zondag geblesseerd uit. Uit MRI-onder- zoek bleek maandag dat Kuijt een spierscheuring heeft opgelopen, waardoor hij de komende weken niet in actie kan komen. BERGEN OP ZOOM FC Dauwendaele 1 verliest van Troy De zaalvoetballers van FC Dauwen daele 1 leden op de tweede speel dag een ongelukkige nederlaag te gen Troy/IDEAL Car Rent. In Bergen op Zoom gingen de Mid delburgers in de slotminuut onder uit: 5-4. Voor Dauwendaele scoor den Noes Seitte, Alfaro Pentury (zx) en Zico Tomasoa. FC Dauwen daele 2 heeft zich teruggetrokken uit de competitie. De Middelburgse eersteklasser kan te weinig spelers meer op de been brengen. langzamer, maar kreeg wel het zil ver omgehangen. Diens landge noot Damien Howson werd op 51 tellen derde. De Nederlanders vie len tegen. Tom Dumoulin, prof bij Argos-Shimano, moest genoegen nemen met de tiende plaats op 1.40 minuten. Jasper Hamelink werd 21e op 2.41. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Voor Ryan Guno Ba- bel begint het voetballeven weer een beetje van voren af aan. Hij is na vijfjaar terug bij Ajax, een paar illusies armer en de nodige ervarin gen rijker, zoals dat heet. Lachend trekt de aanvaller de conclusie dat hij in het buitenland een betere verdediger is geworden. De stap terug naar Ajax noemt hij een 'tussenstap'. Hij is als voetbal ler niet op een dwaalspoor beland, vindt hij, maar hoogstens op een zijspoor. Babel (25) kocht onlangs zijn nog één jaar doorlopende con tract bij het Duitse Hoffenheim af, omdat dat de enige .manier was om weer aan voetballen toe te ko men. De Bundesligaclub baalde van het contract dat het met Babel was overeengekomen, vanwege het oplopende salaris en de auto matische contractverlenging van een jaar als hij een bepaald aantal wedstrijden zou spelen. Het'ge volg: trainer Markus Babbel mocht de Nederlander niet meer opstel len. Geen club wilde deze zomer de af koopsom van drie miljoen euro voor Babel neertellen. Tot een ver huur kwam het ook niet. „De laat ste optie was praten met Hoffen heim om mijn contract te laten ontbinden. Dat heeft me geld ge kost. Maar ik wil weer voetballen in een team waarin ik mezelf kan laten zien. Mijn carrière is niet over, zoals hier en daar is gesugge reerd. Ik wil een tweede kans om me te bewijzen. Ajax is de perfecte stap." Zoals Ajax voor de snelle aanvaller vijf jaar geleden ook de perfecte opstap was naar Liverpool. Acht tien miljoen euro had die club voor hem over. Babel hapte toe. „Liverpool was niet mijn droom- club, maar hoe meer ik me in de club verdiepte, hoe enthousiaster ik werd." 'Onverstandig', was zo'n beetje het algemene oordeel over de keuze van Babel. Hij was pas twintig jaar en nog lang niet uitge leerd in de eredivisie. Wie vermoedt dat Babel de critici van toen nu gelijk gaat geven, heeft het mis. „Volgens de Neder landse maatstaven gaat een talent hier altijd te vroeg weg. Maar als je zelf vindt dat je toe bent aan de stap naar het buitenland is het nooit te vroeg. En wat is te jong? Lionel Messi speelde bij Barcelona ook meteen alle belangrijke wed strijden toen hij net kwam kijken. Tegen hem zeiden ze ook niet: ga nu maar weer even op de bank zit ten. -Dat hoorde ik wél bij Ajax toen ik zeventien was en het goed deed. Angelos Charisteas werd ge kocht, Markus Rosenberg en later ook nog Klaas-Jan Huntelaar. Die investeringen in centrumspitsen hebben ipijn ontwikkeling op die positie gestagneerd." Liverpool beloofde in de zomer van 2007 van hem een betere voet baller te maken. „Als de invloedrij ke mensen bij zo'n club zeggen dat er ondanks de prestatiedruk tijd genoeg is om jou op te leiden, geloof je dat. Ik wist ook dat ik niet meteen basisspeler zou zijn. Maar in het rotatiesysteem van trainer Rafael Benitez kwam ik dat eerste seizoen veel aan bod, óók in de Champions League. En ik werd uitgeroepen tot talent van het jaar. Het seizoen daarna ging dat rotatie systeem overboord en kwam ik op het tweede plan terecht. Tot op de dag van vandaag heb ik geen idee wat de reden is geweest van die omslag." Twee jaar bivakkeerde hij in de schaduw van het topvoetbal. Weggegooide jaren. Extra trainen mocht hij niet, vanwege de kans op blessures, een tweede elftal heeft Liverpool niet. Soms had hij tweeënhalve maand geen wed strijd gespeeld en stond hij zo maar weer in de basis. Babel heeft nog genoeg dromen over, zegt hij nu hij weer terug bij Ajax is.. Hij hoopt ze stap voor stap waar te maken. Vandaar die eenjarige verbintenis met Ajax. De voetbalvisie van deze club is hem tenminste duidelijk. En ook al voelt hij zich tegenwoordig meer linkerspits dan spits, als trai ner Frank de Boer hem nodig heeft in de punt van de aanval zal hij er zeker staan. 17:00- 21:00 uur Zware Plaatwerkerij, Vlissingen 10:00 -20:00 uur Zware Plaatwerkerij, Vlissingen lljV 9 Ledenavond met Jort Keidi 3T_. D 19:30-22:30 uur 19:30-22:30 uur In en om het Arsenaal Theater, Vlissingen Rabobank Walcheren/Noord-Beveland ^0 Twitter mee via #RaboWvdL Aanmelden via rabobank.nl/wnb Rabobank VALKENBURG Vorobjev wereldkampioen tijdrijden bij beloften tijdens WK in Valkenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24