zeeland 123 Rijk en provincie pakken krimp aan Sollicitatieprocedure voor opvolger CdK Karla Peins is in gang gezet Onderzoek Hiswa en ANWB naar de Delta Cheque van ruim 26.000 euro voor stichting ALS Herdenkingsdag slachtoffers in Den Haag dinsdag 18 september 2012 jaar is Karla Peijs commissaris van de koningin van Zeeland geweest, wanneer ze 1 maart 2013 stopt. 'Het gaat er om dat de commissie uit een divers gezelschap kan kiezen, zodat een weloverwogen keuze kan worden gemaakt' Minister Liesheth Spies (CDA) van Binnenlandse Zaken MIDDELBURG - Minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken en gedeputeerde George van Heukel- om hebben maandag een twintig tal afspraken met elkaar vastgelegd die tot doel hebben krimp tegen te gaan. Het gaat om afspraken op het ge bied van wonen, zorg, onderwijs en economie. Die afspraken bieden de regio de ruimte om te experimenteren. Er is onder meer aandacht voor het slimmer benutten van de mogelijk heden binnen de bestaande regels, maar ook voor het aanpassen van deze regels wanneer dat nodig en Er is ook afgesproken dat het mi nisterie van Binnenlandse Zaken en de provincie Zeeland gezamen lijk een aantal onderzoeken finan ciert, waaronder een verkenning van de kansen op het gebied van grensoverschrijdende samenwer- king. Verder is afgesproken dat voor Zeeuws-Vlaanderen een 'maat schappelijke kosten-baten analyse (MKBA) wonen, voorzieningen en economie' wordt uitgevoerd. Daar in wordt een aantal toekomstscena rio's geschetst en worden de daar aan verbonden kosten in beeld ge bracht. In het convenant tussen het Rijk en de Provincie wordt vooral geke ken naar de regio's Zeeuws-Vlaan deren en Schouwen-Duiveland waar zaken als vergrijzing en on- groening het meest aan de orde zijn. ZIERIKZEE - De fietstocht onder de noemer 'ALS van A tot Z' die zater dag in Zierikzee werd besloten heeft 26.715,25 euro opgebracht. Aan de tocht van de Elzas naar Zie rikzee, voor de stichting ALS die zich voor de dodelijke ziekte A.L.S. inzet, deden zeventien fietsers mee. Ze komen allemaal uit Zee land of hebben banden met Zee land. Naast de fietstocht waren er activi teiten die tot het eerder genoemde bedrag hebben geleid. Arie Pinxte- ren en Jarien Sinke namen na mens de stichting ALS uit handen van burgemeester Gerard Rabelink zaterdag een symbolische cheque in ontvangst. MIDDELBURG - Zeeuwse nabestaan den van geweldsslachtoffers roe pen lotgenoten op mee te gaan naar de landelijke Dag Herdenken Geweldslachtoffers (DHG). Deze wordt zaterdag 22 september ge houden in Den Haag. Tijdens de DHG wordt door het centrum van Den Haag een lint meegedragen waarop de namen staan van ruim tweehonderd slachtoffers. Inlichtingen bij Maaike Paardeko- per 0113 - 221687 en Jo Crucq 0118 - 601281. Zij hebben ook het initia tief genomen tot het oprichten van en Zeeuwse contactgroep voor nabestaanden van geweld- slachtoffers. Tristan van Pamelen, Vlissingen; Stella Rammeloo, Middelburg. Sebastiaan Verdonk, Goes Carlijn Gerritsen, Middelburg 9mss^^s^mseso^sosssms^ise^ssmsmsmssBSsss3!SSBsmsssmssssssBmssBSse^swssse$^iSsssseess. door Marcel Modde Provinciale Staten mogen dan in hoge mate zelf bepalen uit welk hout de nieuwe commissaris van de koningin moet zijn gesneden, minister Lies beth Spies houdt nadrukkelijk de hand aan de hele procedure, hield ze het Zeeuwse bestuur maandag voor. „Ik hecht er aan "dat we el kaar wel even de nieren proeven." Ze waarschuwde bij voorbaat geen lekken uit de vertrouwenscommis sie te dulden. En hoewel de mees te Statenfracties geen voorkeur hebben voor een vrouwelijke op volger van Karla Peijs bij gelijke kwaliteiten van de sollicitanten, zei Spies 'bewust te zullen kijken naar vrouwelijke kandidaten of een multiculturele achtergrond'. „Het gaat er om dat de commissie uit een divers gezelschap kan kie zen, zodat een weloverwogen keu ze kan worden gemaakt", aldus de minister van Binnenlandse Zaken. Man of vrouw is heel bewust niet in de profielschets opgenomen, zei commissievoorzitter Kees Bierens (WD), om dat geen uitgangspunt te laten zijn. En welke taken de commissaris binnen het bestuur te doen krijgt, antwoordde Bierens de minister, is nog wat lastig te omschrijven. Dat wordt in elk ge val geen politiek gerelateerde por tefeuille, benadrukte zijn fractiege note Carla Schönknecht, nog maar eens. Want die is in Zeeland (weer) voorbehouden aan de gede puteerden. „Maar", zo zei Bierens, „er zal ruimte zijn om een waardi ge invulling aan de functie te ge ven, dan alleen maar het zijn van een Rijksorgaan." De Statenfracties gaven Spies mee dat ze niet zitten te wachten op een lichtgewicht die hier door Den Haag wordt 'weggezet'. „Poli tiek is geen hobby, geen alternatief voor tuinieren of postzegels verza melen", aldus Ad Dorst (SGP). De nieuwe CdK moet bovenal over een uitgebreid netwerk beschik ken en de Zeeuwse (economische) aspiraties helpen uitbouwen. MIDDELBURG - De Hiswa en de ANWB gaan een onderzoek onder waterrecreanten uitvoeren. Het on derzoek gaat over hoe waterrecre anten de Delta waarderen. Waterrecreanten die de afgelopen drie jaar - met eigen, gehuurde boot of als gast - gevaren hebben in het Deltagebied wordt gevraagd naar hun wensen en behoeften. Met de resultaten kunnen organisa ties die betrokken zijn bij de ruim telijke ontwikkelingen in de Delta rekening houden met deze wen sen en behoeften. Op dit moment ontbreken actuele gegevens over hoe watersporters varen in de Delta waarderen. ANWB en Hiswa Vereniging wil len die gegevens boven water bren gen. Momenteel spelen onderwerpen zoals veiligheid (stijging zeespie gel) en natuurontwikkelingsprojec ten een belangrijke rol bij de in richting van de ruimte in het ge bied. De rol van de watersport bleef tot dusver onderbelicht in de ze ontwikkelingen. ANWB en His wa Vereniging zullen de uitkom sten gebruiken voor het beharti gen van de belangen van de water sportsector in de Delta. Het onder zoek duurt tot en met 10 oktober 2012 en is_op internet te vinden op www.anwb.nl/deltawateren. Max van den Berg sinds 1 september 2007 John Jorritsma sinds 16 mei 2008 Jacques Tichelaar sinds 1 mei 2009 Johan Remkes sinds 1 juli 2010 Leen Verbeek sinds 1 november 2008 Ank Bijleveld sinds 1 januari 2011 Roel Robbertsen sinds 7 juni 2007, stopt per juni 2013 Clemens Cornielje sinds 31 augustus 2005 Wim van de Donk sinds 1 oktober 2009 Theo Bovens sinds 1 oktober 2011 Infographic Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23