Koopkracht gaat achteruit Naam nieuwe commissaris voor Kerstmis bekend lllllllillllj Donald Duck bezoekt Zeeland Eén op de vijf Zeeuwse middelbare scholieren drinkt onder schooltijd Kerk in Hoek zoekt meesterkraker middelburg - Kandidaten voor de post commissaris van de koningin van Zeeland krijgen tot 9 oktober de tijd om te solliciteren. Minister Liesbeth Spies (Binnenlandse Za ken) verwacht dat de vertrouwens commissie uit Provinciale Staten nog voor Kerstmis één persoon voordraagt, zei de bewindsvrouw maandag tijdens de vergadering van Provinciale Staten. De vacature wordt deze week opengesteld. Spies waarschuwde de Staten zwaar te hechten aan de vertrou welijkheid van de procedure. Voor de aanstelling van Karla Peijs in 2007 'dreigde dat in het staartje fout te gaan', memoreerde de mi nister. Gebeurt dat opnieuw, dan zet ze de vertrouwenscommissie buitenspel. Peijs vertrekt per 1 maart volgend jaar. Ze is dan 68 jaar. pagina 22 en 23: sollicitatieprocedure in gang gezet DE STELLING Prinsjesdag met demissionair kabinet is zinloos Reageer op pzc.nl UW MENING 462 reacties Een betere commissaris van de koningin dan Karla Peijs krijgen we niet eens HMHBM 27% oneens 73% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 sP'i'** ióssNssssso11 _j BINNENLAND WD en PvdA wagen poging tot samenwerking 4 en 5 Miljoenennota zit op Prinsjesdag vol met onprettig nieuws den haag - Een harde boodschap voor de rokende rollator-gebrui- ker: zijn tabaksaccijns gaat volgend jaar flink omhoog en de roüator gaat uit het basispakket. Extra's kosten volgend jaar al gauw een paar honderd euro. De Miljoenen nota van het demissionaire kabi net zit vandaag op Prinsjesdag vol onprettig nieuws. De koopkracht van de gemiddelde Nederlander daalt in 2013, als gevolg van tal van "maatregelen die ertoe moeten bij dragen dat het financieringstekort van het Rijk onder de drie procent blijft. De tabaksaccijns verhogen is geen omstreden maatregel, maar de rol- lator uit het pakket was lang ta boe. Het begrotingsakkoord dat WD, CDA, Christenunie, D66 en Groenlinks afgelopen voorjaar slo ten, doorbrak echter enkele politie ke patstellingen. De gelegenheids coalitie leverde, na het stuklopen van de Catshuis-onderhandelin- gen, binnen een etmaal een begro ting voor 2013 die voldeed aan de E U-eisen: exit rollator. Het Economisch Bureau van ING heeft het op een rijtje gezet. De economen houden daarbij een slag om de arm: ze weten niet wat de nieuwe Tweede Kamer, waarin de lente-coalitie nu 75 zetels telt, nog verandert aan het begrotings akkoord dat nu zijn weerslag heeft gekregen in de Miljoenennota. pagina 6 en 7: Beatrix warmt koude prak op DINSDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren jÖ I Bewolking en 18 september 2012 I 254e jaargang nr. 221 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I buien,18° BUITEN BEWEGEN Losgooien en je bent op de Oosterschelde middelburg - Eén op de vijf Zeeuwse middelbare scholieren drinkt wel eens alcohol onder schooltijd. Dat ^blijkt uit onder zoek van het Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid (Stap) onder 469 Zeeuwse middelbare scholie ren. 58 procent van de leerlingen geeft aan wel eens stiekem te drin ken tijdens schoolkampen, terwijl dat op ruim driekwart van de scho len verboden is. pagina 2 en 3: streng toezien op alco hol in school; commentaar hoek - Meestal worden kluiskra- kers pas gezocht nadat ze hun wan daad hebben gepleegd, maar in Hoek gaat het precies andersom. Daar zoekt het bestuur van de plaatselijke rooms-katholieke kerk iemand die in staat en bereid is om de kluis van de parochie te openen. De sleutel, een ouderwets exemplaar met twee baarden, is zoek. Het kerkje in Hoek moet bin nenkort sluiten en het bestuur wil graag weten wat er in de kluis zit. Vermoedelijk bevat deze hooguit een klein geldbedrag en enkele reli gieuze voorwerpen, maar je weet maar nooit. regiokatern: wie kraakt de kerkkluis? middelburg - De bekendste eend van Neder land, Donald Duck, heeft een bezoek aan Zeeland gebracht. In het nieuwe weekblad Donald Duck dat vrijdag verschijnt wordt daar uitvoerig ver slag van gedaan. De Zeeuwse versie van het blad heeft te maken met het 60-jarig bestaan van de Donald Duck. In dat kader komen eens per maand alle Nederland se provincies aan bod. In de Zeeuwse aflevering is aandacht voor het Verdronken Land van Rei- merswaal, de Deltawerken, Michiel de Ruyter en Reynaert de Vos. Ook Goofy geeft les over Zee land en bezoekt diverse plaatsen. Verder ontbre ken natuurlijk de cliches over boterbabbelaars, mosselen en klederdrachten niet. copyright Disney Heel veel! Allereerst gaan we een ballon vaart boven onze v mooie provincie maken! Wat ga je N ons allemaal laten zien, V Annie? S Dit is Middelburg! Mooi zeg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1