'Hier kun je vergelijken1 Rustiger rond brug bij station 25 iSl zeeland Winkeltjes in Veere's Kapellestraat: geen ondernemer die er aan begint Pascal van de Voorde Lezing door astronaut Van den Berg Wandeltocht langs bunkers en kreken dinsdag 18 september 2012 door Theo Ciele MIDDELBURG - Zes weken na de af sluiting voor gemotoriseerd ver keer rijden nog nauwelijk auto's il legaal over de Stationsbrug in Mid- delburg. De maateregel werd de eerste we ken massaal genegeerd. Na een ge wenningsperiode van drie weken na invoering gingen automobilis ten onherroepelijk op de bon. Ook werden er andere borden geplaatst om de afsluiting te benadrukken. Volgens verkeerswethouder Chris Simons is het aantal boetes de afge lopen tijd sterk teruggelopen. Eind september krijgt de gemeen te nieuwe verkeerslichten, speciaal voor de bussen die nog wel over de Stationsbrug mogen rijden. Die zullen direct geplaatst worden. Bij hotel Du Commerce op de hoek Stationsstraat-Loskade komt een Kiss 8c Ride-zone voor automobi listen die treinreizigers willen af zetten of ophalen. Bezoekers van de PZC-site beoor delen de afsluiting nu positiever dan in augustus. Op de stelling dat de verkeersveiligheid verbeterd was zei begin september 6o pro cent nee. Inmiddels hebben ruim duizend mensen aan de poll mee gedaan en nu zegt een kleine meerderheid ja (51 procent). „Onze klanten komen uit alle windrichtingen. Na de brand waren we drie maanden gesloten. Na de heropening hebben we eeen geweldige julimaand beleefd. Nu zitten we weer op het oude vertrouwde niveau", aldus de bedrijfsleider van Groenrijk. UW MENING 1068 reacties Sinds de afsluiting voor auto's is het veiliger geworden op en rond de Stationsbrug eens HBnnHHm 51% oneens 49% MIDDELBURG - Lödewijk van den Berg, de eerste astronaut van Ne derlandse bodem, komt vanavond naar volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg. De in middels tachtigjarige en in Sluiskli geboren Van den Berg spreekt over zijn reis met de spaceshuttle Challenger. De voormalige astronaut woont en werkt in de VS, maar is weer in Nederland omdat over hem een film is gemaakt die zaterdag in pre mière ging bij Film by the Sea. De toegangsprijs voor de lezing is vijf euro, consumptie inbegrepen. Re serveren is niet mogelijk, vol is vol, aldus de sterrenwacht De ster renwacht aan de Herengracht gaat om 19.00 uur open. Na een wel komstwoord, begint de lezing door Lodewijk van den Berg even na achten. Het einde van de bijeen komst is voorzien om 21.00 uur. door Emile Calon Klanten uit alle wind richtingen waren dit weekeinde te vinden op Woonboulevard de Mortiere bij Middel burg. Zowel zaterdag als zondag kostte het geen moeite om Zeeuws-Vlamingen, Bevelanders en inwoners van Schouwen-Duive- land te ontmoeten in of bij een van de ruim twintig winkels aan de oostkant van Middelburg. Afgelopen zaterdag vertelde be stuurslid Jurrien Kruidhof in deze krant dat De Mortiere blijft groeien. Hij gaf aan. dat er nu op jaarbasis ruim 2,5 bezoekers de woonboulevard bezoeken. Ook zei hij dat de groei mede wordt veroor zaakt omdat de Mortiere klanten uit alle delen van Zeeland trekt. Cor Vermeulen en zijn zoon Hans uit Sas van Gent waren zaterdag naar Middelburg gekomen omdat ze allebei een nieuwe computer no dig hebben: vader een desktop, zoon een laptop. Senior gaf direct toe dat een desktop feitelijk een beetje uit is. „Maar ik vind het pret tig om met zo'n ding te werken. Ik vind het niet nodig om mijn com puter overal mee naar toe te sle pen." De twee waren naar Middelburg gekomen omdat ze bij Micro Elec tro en de Mediamarkt goed kon den vergelijken, zo gaven ze aan. Vooral senior houdt niet van het kopen van dure en kwetsbare spul len via internet „Die paar euro voordeel ben je zo weer kwijt als er iets kapot gaat" Junior vulde aan dat door de prijsgarantie die 'Ze komen overal van daan. Van IJzendijke tot Zierikzee en Bergen op Zoom' de beide winkels geven, er ook on derhandeld kan worden over wat er betaald moet worden. De familie Wisse uit Heinkens- zand was zondag te vinden in Groenrijk. De vier gezinsleden kwamen daar vooral om ideeën op te doen voor hun tuin. Ze willen die komend voorjaar opnieuw in richten en weten nog niet precies hoe. Peter, de jongste zoon, heeft slechts één wens: een trampoline. Zijn oudere broer vindt alles best, zolang hij maar niet het gras moet maaien. Hun ouders twijfelen nog. Hij vindt dat de tuin een zo Zeeuws mogelijk karakter moet krijgen met een paar oude fruitbo men; zij wil een blauwe en witte tuin met veel bloemen die lang hun kleuren vasthouden. Het bezoek aan Groenrijk combi neerden ze met 'even binnen kij ken bij de andere publiekstrek kers'. Ze vertelden ook dat ze had den gekozen voor de Mortiere om dat daar niet betaald hoeft te wor den voor het parkeren en er veel keus is op het gebied van winkels. Rudy Berrevoets uit Zierik zee liep zondag ook de Me diamarkt binnen, op zoek naar enkele tv-series op dvd. Zijn moeder heeft haar heup gebroken en hij was op zoele naar wat vertier voor haar. Hij hoopte wat oude se ries te vinden. Berrevoets kwam winkelen in Middelburg omdat hij ook nog naar familie in Vlissingen moest. „Kan ik mooi het nuttige met het aangename combineren." Hij noemde het jammer dat de wo ningboulevard bij Goes niet echt van de grond komt. „Anders was ik daar wel gestopt." Hij vond ook dat de Goese boulevard toch wel erg verstopt zit en zeker niet goed bereikbaar is. Asco is een bedrijf dat nog niet zo lang op de Mortiere zit. Medewer ker Ad Houmes laat weten dat de beslissing om daar een winkel te Op Woonboulevard De Mortire staan 25 winkels en 1 brasserie. Eén winkelpand staat nog leeg. Daar zijn nog geen concrete plannen voor. Woonboulevard Mortiere op zondag. beginnen een hele goede is ge weest. „Boven verwachting veel klanten", antwoordt hij op de vraag hoe het gaat Ook hij vertelt dat het niet alleen Walchenaren zijn die bij hem nieuwe kozijnen komen kopen. „Ze komen overal vandaan. Van IJ zendijke tot Zierikzee en Bergen op Zoom." Een medewerkster van Trendho me heeft diezelfde ervaring. „We 0 staan er versteld van hoe druk het hier is." Zij ziet klanten uit Terneu- door Henk Postma VEERE - Zakenman Jan Mosmans opperde het enkele jaren eerder al eens: uitbreiding van het toeris tisch centrum in het stadje Veere met de Kapellestraat. Maar nu de gemeente daar zelf mee voor de dag komt, is hij 'heel verbaasd'. Volgens het concept-bestemmings plan mag de helft van de wonin gen in de Kapellestraat (van de Kaai tot de Grote Kerk) winkel worden, en daar weer de helft van horecazaak. „Maar", wuift Jan Mos mans die mogelijkheden weg, „Geen ondernemer die daar aan begint." Mosmans, die in het stadje al acht winkels runt, opende zopas in de Kapellestraat een winkel annex werkplaats voor streekproducten. Niemand die daar bezwaar tegen had. Maar nu de gemeente in de helft van de panden commercie wil toestaan, slaat de stadsraad alarm: straks wordt heel Veere nog een 'pretpark'. Zo'n vaart zal het niet lopen, denkt Mosmans. Tijdens de inloop avond, waarop de gemeente gister avond het nieuw bestemmings plan presenteerde, wees hij er op dat het zelfs aan de Kaai niet lukt om winkels van de grond te krij gen. Daar gebeurt zelfs het omge keerde: in de Rabobank wordt straks weer gewoond. En in de Ka pellestraat staat al jaren een win kelpand te huur. Volgens Mosmans leent de straat zich goed voor wat winkeltjes met kunst of tweedehands boeken. Maar daarmee haal je er nog niet eens de huurprijs uit. En een su permarktje? „Daar heb je een gro te parkeerplaats voor nodig." Arie den Dikken behoort tot de be woners die aankondigden zich fel te verzetten tegen 'commercie' in hun straat. Maar jonkheer Den Beer Poortugael vindt het zo'n slecht idee nog niet. „Vroeger had je wel acht winkels in die straat." WESTKAPELLE - Wandelsportvereni- ging De Vrolijke Tippelaars houdt samen met het Polderhuis in West- kapelle een wandeltocht langs bun kers en kreken. Er zijn tochten van verschillende afstanden: 7, 15, 25 en 35 kilometer. De wandeltocht wordt zaterdag 29 september gehouden. De kosten bedragen 2,50 euro per deelnemer. Leden van de wandelbond krijgen een korting van een halve euro. De start is bij het Polderhuis aan de Zuidstraat 154-156 in Westkapel- le. Wandelaars voor de 25 en 35 km vertrekken tussen 8.30 en 10 uur, die voor de 7 en 15 km tussen 9 en 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18