Starters kopen huurhuizen Woonburg WALCHEREN Eigenaren gezocht Verdachte (18) van mishandeling opgepakt almanak Sleutel DINSDAG 18 september 2012 17 Hier kun je vergelijken 18 en 19 Wie kraakt de kerkkluis? 20 en 21 Speciale regeling corporatie maakt woningen 30.000 euro goedkoper door Emnle CaHonn KOUDEKERKE - De Walcherse wo ningcorporatie Woonburg -ver wacht dit jaar tussen de 30 en 35 woningen via de regeling Kopen naar Wens te verkopen aan parti culieren. Dit jaar zijn er tot nu toe al 25 verkocht. Vorig jaar ging het i om vijftien woningen, die in het laatste kwartaal via die speciale re geling wisselden van eigenaar. •ïh Woonburg voerde vorig najaar die speciale regeling in waarbij kopers 30.000 euro minder betalen voor een woning van de woningbouw vereniging. Die dertig mille is Woonburg echter niet kwijt want als de kopers hun woning weer doorverkopen, moeten ze als eer ste dat geld aan de corporatie te rug betalen. Directeur Marco van der Wel van Woonburg is zeer tevreden over de regeling. Hij constateert dat de ze in de praktijk vooral gebruikt wordt'door starters op de woning markt. Voor hen is het namelijk steeds lastiger om een hypotheek te krijgen van de banken. Nu ze echter tot een kwart minder moe ten betalen voor een woning, lukt het echter wel om de aankoop van een eigen woning gefinancierd te krijgen. Van der Wel geeft ook aan dat de kopers vooral uit de eigen regio ko men. Volgens hem maken maar weinig huurders gebruik van de re geling om hun eigen woning te ko pen. Hij had verwacht dat dat wel het geval zou zijn- Maar hij ziet wel dat de kopers uit de eigen re gio inhaken op de regeling. Woonburg is van plan nog lang door te gaan met de speciale rege ling. Ook na de aanstaande fusie met de andere twee Walcherse wo ningbouwcorporaties l'Escaut (Vlissingen) en Woongoed (Mid delburg), aldus Van der Wel. De regeling is volgens de directeur van de woningbouwvereniging vooral interessant voor huishou dens met een inkomen dat ligt tus sen de 33.600 en 45.000 euro. Door nieuwe regelgeving in Neder land kan deze groep en de inko mens daarboven nauwelijks nog een woning van een corporatie hu ren. „Juist voor deze groep vormt Kopen naar Wens een prima op lossing. Met de verlaging van het te financieren bedrag is een eenge zinswoning voor deze groep weer bereikbaar geworden." In de eerste negen maanden van 2011 verkocht Woonburg, zonder de speciale regeling, 5 woningen. I.; '- GOES - Met de aanhouding van twee Antwer penaren van 25 en 29 jaar lijkt de politie een reeks inbraken te hebben opgelost in de ge meente Veere en op Zuid-Beveland. De twee moeten al vijf dagen op rooftocht zijn ge- paratuur, sieraden, andere kostbaarheden en weest toen ze vrijdag 17 augustus werden aan- vier vuurwapens die even daarvoor uit een gehouden op de Oude Rijksweg bij Rilland, huis in Nisse waren gestolen. Het grootste Hun auto bleek vol te liggen met gestolen ap- deel van de buit is terug bij de eigenaren. De politie heeft echter nog een flink aantal horlo ges en sieraden in bezit waarvan de eigenaar nog niet bekend is. Meer info staat op www.politie.nl/zeeland. foto Willem Mieras MIDDELBURG Duizenden euro's weg uit parkeerautomaten In het centrum van Middelburg zijn tussen 26 augustus en 15 sep tember drie parkeerautomaten opengebroken. Het gaat om twee automaten op het Hof van Tange en een automaat aan de Stads- schuur. Volgens de politie zijn in totaal vermoedelijk enkele duizen den euro's gestolen. De benadeelde is de gemeente, want die is eige naar van de parkeerautomaten. GOES In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 18-jarige jon gen uit Goes aangehouden op ver denking van mishandeling van een 19-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal. Het slachtoffer werd volgens de politie in een horecage- lenheid in het centrum van Goes mishandeld. Hij heeft verklaard dat hij een 'klein opstootje' wilde sus sen tussen twee jongens. Hij ging tussen hen in staan en werd zelf Tip? redactie@pzc.nl tot twee keer toe op zijn gezicht ge slagen. Daarbij brak zijn neus en braken er stukjes van zijn tanden af. De politie werd na de vechtpar tij gewaarschuwd. De verdachte kon even later op de Oude Vis markt worden aangehouden. Hij is dezelfde nacht overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Zondag middag is hij verhoord en mocht hij na het afleggen van een verkla ring naar huis. Hij blijft verdachte. Onafscheidelijk zijn ze, die Middel burgse moeder en haar zoon. Maar nu slaat de jongen eindelijk zijn vleu gels uit. Na een vruchteloze poging op zichzelf te gaan wonen op een steenworp afstand van zijn moeder zoekt hij het nu boven de grote rivie ren. Zaterdag was het zover; de aan hanger werd volgeladen met verhuis dozen en, uiteraard, de bank van zijn moeder. Die moest toegeven dat ze zich toch wel een beetje leeg voel de, toen hij maandag 'definitief op de trein stapte. Met een diepe zucht zakte ze in de bureaustoel van haar werk. Na een uurtje of wat belde de jongen. Om te vertellen dat hij goed is aangekomen, dacht zij. Maar nee. Zoonlief had zijn nieuwe huissleutel bij mams laten liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17