'CdK moet dame zijn die best van wanten weet' zeeland 13 Waarschuwingsschoten deren vluchters niet V,J Genieten met koks uit Yerseke en Schuddebeurs Altijd én voordelig bereikbaar met de HTC Desire C. hollands nieuwe. maandag 17 september 2012 MIDDELBURG - Een vrouw moet het worden. Dat staat va'st voor Jan Wolfert uit Terneuzen. En hij wil ook dat de nieuwe commissa ris van de koningin elk half jaar in een ander deel van de provincie gaat wonen. „Zo kan zij ervaren wat het is om in een gebied met de -nodige gebreken te wonen. Geen ziekenhuis, geen trein en slechte busverbinding. Of zelfs te moeten betalen om in eigen land en provincie te komen." Op de lezersoproep om een ge schikte kandidaat naar voren te schuiven voor de opvolging van de vertrekkende commissaris van de koningin van Zeeland Karla Peijs, kwamen tal van reacties binnen. Rita Verdonk werd genoemd door Pierre Warnier 'een dame die best wel van wanten weet. Dat heeft zij ook bewezen in haar politieke loopbaan als minister voor de WD. Maar ook Mirjam Sterk, een predikante, van CDA-huize en 'net gestopt als Kamerlid', kreeg stemmen. Piet Allaart uit Ritthem wil iemand die een onbesmet ont- polderverleden heeft. Dezelfde wens spreekt Magda de Feijter, van Red onze Polders, uit. Zij ziet nieuwe kansen in de strijd tegen ontpoldering. „Wij waren toch een beetje lastig voor mevrouw Peijs. We hopen dat de nieuwe commissaris goed naar ons zal luis teren, met hernieuwde aandacht. En wie dat moet zijn? Iemand die dus niet wil dat Zeeland onder wa ter wordt gezet" Oud-premier Jan Peter Balkenen de verwierf veel stemmen. Hij is 'van hier' en heeft veel'ervaring. Zijn collega Jan Kees de Jager zou ook een prima opvolger zijn. Lies- beth Spies, Femke Halsema ('lek ker stoer en direct, heeft een part ner die banden heeft met Zee land'), Harm Bruins Slot, Herman Wijffels, Eric van Heiningen en tot tweemaal toe Gerdi Verbeet, de vertrekkende Tweede Kamer voorzitter. „Verbeet heeft laten zien boven de partijen te staan." Statenzaal in het Abdijcomplex van Middelburg. foto's Lex de Meester Provinciale Staten (PS) stellen de ei sen op voor de nieuwe commissa ris, de profielschets. Deze wordt vandaag aangeboden aan demissionair minister Spies. Openstelling vacature, zodra die in de Staatscourant gepubliceerd wordt. Kandidaten sturen hun sollicitatie brief naar de minister van Binnen landse Zaken (BZK). 9 'De minister maakt een eerste se lectie uit de sollicitatiebrieven en legt de selectie voor aan de ver trouwenscommissie. De vertrouwenscommissie voor de opvolging van Karla Peijs bestaat uit alle fractievoorzitters van PS èn gedeputeerde Sjoerd Heijning. Deze commissie nodigt de kandida ten uit voor één of meerdere ge sprekken. De commissie stuurt een verslag aan PS. Vervolgens geeft de ver trouwenscommissie advies aan PS over de twee kandidaten die zij het meest geschikt vinden. Openbare aanbeveling van PS van meestal twee kandidaten. O PS sturen de aanbeveling naar de minister van BZK. Deze volgt de aanbeveling meestal op. Minister draagt kandidaat voor be noeming bij de koningin voor. De koningin tekent het benoe mingsbesluit en vervolgens tekent de minister. Jozias van Aartsen Procedure benoeming Liesbeth Spies Mirjam Sterk YERSEKE - De politie Zeeland heeft in de nacht van zaterdag op zon dag waarschuwingsschoten gelost toen twee mannen bij een contro le van hun auto op de vlucht sloe gen. De mannen wisten te ontko men. Twee andere inzittenden, bei den 19 jaar en afkomstig uit Ber gen op Zoom, werden wel ingere kend. Het incident voltrok zich vlakbij de A58 bij Yerseke. De mannen vluchtten toen de poli tie een wapen en wapenstok en materiaal om in te breken ontdek ten. De politie werd rond half een za terdagnacht gebeld door een oplet tende burger. Hij vertelde dat vier mannen zich verdacht gedroegen bij een woning in de buurt van de Ericalaan in Yerseke. De politie ging met meerdere au to's naar Yerseke. Door de bewo ner werd een gedeelte van een ken teken doorgegeven, evenals een be schrijving van de auto en de rich ting waarin de auto was weggere den. Ter hoogte van de toerit naar de A58 werd de auto aan de kant ge zet. In de auto zaten vier mannen. Door de agenten werd een onder zoek ingesteld, waarna zij de wa pens vonden. Een van de twee vluchtende man nen liep toen in de richting van de A58. Agenten gingen achter hem aan en losten waarschuwingsscho ten. De man ontkwam en is nog steeds niet gevonden. De politie heeft nog met een politiehond naar sporen gezocht, maar zonder resultaat. De twee aangehouden verdachten zijn overgebracht naar een politie cel in Torentijd. De auto en de wa pens zijn in beslag genomen. SCHUDDEBEURS - 'Geniet, waar de chef-kok ook geniet'. Dat is het motto van een soort uitwisselings programma dat bedacht is door de chef-koks Maurice Mulder van de Oesterbeurs in Yerseke en Bart de Bree van Hostellerie Schudde beurs. De Bree: „We willen onze gasten, die onze keukens in de loop der jaren sterk hebben ge maakt, kennis laten maken met het menu waarvan we zelf ook ge nieten." Het menu van de Oester- beurs staat op de kaart van Schud debeurs en dat van de Schudde beurs op de Yersekse kaart. „Zie het als een toegift van de Restau- rantweek, de schappelijke prijs in cluis", zegt De Bree: „We zijn in de top 5 van de Restaurantweek geëindigd, omdat onze gasten op ons hebben gestemd. We willen iets terugdoen." De uitwisseling is van 24 tot en met 30 september. Inclusief een Sim Only 275 abonnement en extra'500 MB internetbundel. Voor maar HTC Desire C Bestel nu hollandsnieuwe.nl/krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3