Walcheren herstelt zich 361 sport Tjoba heeft de juiste lijn te pakken en kijkt al vooruit naar topper Middelburg wint, PWG verslikt zich Van de Wiele ondanks val dagwinnaar in strijd om Zeeuws kampioenschap maandag 17 september 2012 door JaapJan Ritsema GOES - Met een edatante overwin ning in en op Kinderdijk bevestig den de korfballers van Tjoba de juiste lijn te pakken te hebben. De Bevdandse overgangsklasser con troleerde zaterdag van begin tot eind. Poulegenoot TOP Arnemui- den won eveneens, maar moest voor de twee punten veel meer moeite doen. Overgangsklasse. Kinderdijk-Tjoba 9-20: Tjoba had geen enkele moeite om Kinderdijk opzij te zetten. Zelfs in het mid denstuk van de wedstrijd, waar over coach Bram van Geffen kri tisch was omdat Kinderdijk van 1-6 tot 6-8 terugkwam, lag de regie bij de Bevelanders. Tien minuten na rust kwam de scoringsmachine op gang en werd de thuisploeg van het kastje naar de muur ge stuurd. „Nu leven we toen naar de topper tegen Oranje Wit", stelde een tevreden Van Geffèn. Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Dirk-Jan Westmaas 4, Esmee Walraven 3, Niels Westmaas, Geerten van Moolenbroek en Anoek Braam 2, Demi Mondeel 1. Vriendenschaar-TOP 15-18: Na de bliksemstart van Vriendenschaar (4-1) stelde TOP nog voor rust or de op zaken (7-10). Doordat de Ar- nemuidenaars in één ruk door stoomden naar 8-15 leek er geen vuiltje aan de lucht. Vrienden schaar verviel in een agressieve speelstijl waardoor de ploeg uit Hardinxveld-Giessendam TOP toch nog naderde. Scores TOP: Leon van Belzen en Petra de Ridder 4, Comé Bezemer en Jeanine Marijs 3, Anita de Ridder en Remco Be zemer 2. Eerste klasse. Maassluis-Fortis 13-8: Fortis was aanvallend in Maassluis. „Drie doelpunten voor rust zegt alles", meende Robin Wisse, de coach van de Souburgers. Na rust (5-3) drong Fortis eerst nog aan, maar de ploeg kon de achterstand niet wegpoetsen. Het tempo lag te laag en er werd te snel balverlies gele den in de aanval. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Patrick Togo-korfballer Dennis Boelman torent boven Jonathan Koets en Niek Peene van Stormvogels uit. foto Willem Mieras Koppejan 2, Rens van den Driest en Jor- dy Sleijpen 1 Tweede klasse. Swift-Tiel'72 21-7: Swift speelde een veredelde trai ningspartij. Bij rust was het al 11-2. „Deze tegenstander had bepaald geen tweede klasse-niveau", zei coach Dennis Plantinga. Bij vlagen gaven de Middelburgers gas en speelden ze Tiel daarbij zoek. „Te gen Ondo wordt het hopelijk weer een wedstrijd." Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Vera Kuiper 5, Matthijs Pouwer 4, Kristian Huisman 3, Lennert Hoogenboom en Jacco van de Bosse 1 DES-Ondo 18-8: Hoewel Ondo in de eerste helft nog wel in de race zat, moest de ploeg na rust (7-4) toezien hoe een opportunistisch DES de Middelburgers andermaal op een fikse nederlaag trakteerde. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Anne- mieke Toerse 2, Jeroen Mesu en Rob bie Mesu 1 Derde klasse. Togo-Stormvogels 13-10: Tot aan de rust (7-5) had Togo voortdu rend een voorsprong.Na de 8-9 leek de wedstrijd te kenteren, maar dat gebeurde niet. De Goese- naren hielden goed stand en sloe gen toe in het laatste kwartier. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene 3, Sander Verrijzer en Lou- ra Kleinepier 1. NÏO-Seolto 13-16: Het was een Vlissingse overwinning waar coach Sjaak Joziasse kritisch over was.Zich storend aan het magere niveau van zijn ploeg prijsde Jo ziasse wel het resultaat. In de laat ste tien minuten spurtte Seolto als nog naar de overwinning. Scores Seolto: Timme Provoost 6, Tom Harthoorn en Mayella Kuizenga 3, Dennis Goedegebuur 2, Daisy Verkerk en Mariëlle Francke 1. Dijkvogels-Atlas 9-5: „Het blijft geen feest natuurlijk", likte coach Peter Durink de Ritthemse won den. Na twee klinkende overwin ningen moest Atlas in het gere nommeerde Dijkvogels zijn meer dere erkennen. Het lengteover- wicht gaf bij de thuisploeg de doorslag. Scores Atlas: Tim Dibala 2, Michel We- zemer, Diane de Bruyne en Marjolein Durink Oud systeem doet wonderen voor hockeysters De Zeeuwse teams laten in de hockeycompetitie een duidelijk herstel zien. Zo wint Walcheren in een ander systeem wél: 3-0 te gen Prinsenbeek. Ook bij de mannen van Walcheren wordt de positieve lijn van vorige week doorgetrokken. door Peter Soelders VUSSINGEN - De vrouwen van Wal cheren revancheerden zich zondag voor vorige week. Een gedreven Walcheren won met 3-0 van Prin senbeek. Ook de mannenhock- eyers van Walcheren wonnen dui delijk. Vrouwen. Tweede ldasse. Ba- rendrecht-Rapide 1-1 (0-1): Een duidelijk beter Rapide verdiende de winst. Het was de gehele wed strijd sterker, maar verzuimde om ruimer afstand te nemen van de thuisploeg. Na twintig minuten opende Marieke Neve de score. Ook na de rust liet Rapide een drietal kansen liggen. Het was bij zonder zuur dat Rapide-aanvoer- ster Leonie de Bruijne in de slotfa se een zeer dubieuze gele kaart kreeg. De organisatie viel even weg waardoor de thuisploeg in de slotminuut de gelijkmaker kon sco ren. De Hulstenaren zullen aanval- ster Tatsjana van den Eynde door blessureleed lange tijd moeten mis sen. Derde ldasse. Walcheren-Prin- senbeek 3-0 (1-0): In tegenstelling tot vorige week hanteerde Walche ren het beproefde en vertrouwde systeem. Dat lag het team heel wat beter dan het experiment van vori ge week, want Prinsenbeek had niet heel veel in te brengen. In de eerste helft opende Brechtje de Schipper de score. Na de doelwis- seling zette de thuisploeg de bezoe kers stevig onder druk en gaf in die fase vrijwel niets weg. In het laatste kwartier liep het zelfs nog uit naar 3-0. Danielle Sturm verzil verde een strafcorner en Frederi- que Kesteloo tekende even later voor de eindstand. Mannen derde klasse. Walche- ren-Udenhout 5-0 (0-0): In de eerste helft speelde de thuisploeg ietwat verkrampt, maar was toen al het meest gevaarlijk. In de twee de helft werd het verschil ge maakt. Na drie minuten opende Tim Wouters de score uit een fraaie pass van Lars de Kubber. Een knappe solo van jeugdspeler Joël van der Zanden betekende 2-0 en toen Boudewijn Jagers, op aangeven van Koen Waasdorp, 3-0 scoorde was de ban gebroken. Vic tor Reinders en Jonathan van der Zanden bepaalden in de slotfase de eindstand op 5-0. Vierde klasse. Rapide-DDHC 5-1 (4-1): Een strijdvaardig Rapide dwong de zege relatief gemakkelijk af. Alleen via strafcorners kon DDHC voor gevaar zorgen. Bij die situaties troffen de bezoekers meestal een alert keepende André Paping tegenover zich. Maxime Post zorgde na een kwartier voor 1-0. DDHC antwoordde wel via een fraai verzilverde strafcorner (1-1), maar nog voor de doelwisse- ling liep Rapide uit naar 4-1 door treffers van Martijn Burm (2x) en Post. Op aangeven van Michiel Borm bepaalde Maxime Post na vijf minuten in de tweede helft met zijn derde treffer de eindstand op 5-1. Shot-Olympia 2-2 (0-2): Olympia stond in het begin onder druk, maar kwam naarmate de eerste helft vorderde beter in de wed strijd. Dat resulteerde voor de rust in 0-2 door treffers van Tim Boer booms. Shot haalde in de tweede helft alles uit de kast om een ne- - derlaag te voorkomen. Via fysiek hockey slaagde het erin om alsnog een gelijkspel in de wacht te sle pen. MIDDELBURG - De Middelburgse damclub is de competitie zaterdag begonnen met een klinkende over winning. In Schiedam werd het te gen het derde tiental van Van Stigt Thans 15-5. PWG 's-Gravenpolder begon met een 11-9-nederlaag te gen Samen Sterk uit Hazerswou- de. Van Stigt Thans 3 is op papier het zwakste team in de eerste klasse C, maar gaf aanvankelijk goed par tij. Een combinatieve zege van Evert Wiskerke in een hekstelling- partij luidde het Zeeuwse offensief in. Piet Nieuwenhuijzen en Arie Kammeraat wonnen dankzij tacti sche trucs en Wim Koppejan sloeg in het eindspel toe. Toen ook Bram Goedhart en Daaf Kasse zich in klassieke partijen de meer dere van hun tegenstander toon den, nam de voorsprong van de Middelburgers wel erg groteske vormen aan. Pas in de laatste par tij konden de Schiedammers iets terug doen. Piet Allaart moest in een uitgedunde stand concluderen dat hij geen goede zet meer had. PWG speelde een matige wed strijd tegen het homogene Samen Sterk. Dankzij een ietwat gelukki ge overwinning van Rianka Rent meester begon de degradant met een voorsprong, maar daar kwam snel verandering in. Jos de Wild, die in het vroege middenspel in een zetje was gelopen, moest opge ven en ook invaller Cor Boot red- de het niet. Na een mooie zege van Arjo Kousemaker was er even uitzicht op een 10-10-gehjkspel, maar die hoop was snel vervlogen. De tweede invaller, Jeroen de Jon ge, moest capituleren en bij een 10-8-achterstand slaagde captain Kees Rijk er niet in een voordelige stand in winst om te zetten. door Herman Heüvimk VUSSINGEN - Motorcrossers Roy Gijsel uit Heikant en Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen wonnen za terdag de tweede wedstrijd om het open Zeeuws kampioenschap in respectievelijk de klasses MX 1 en MX 2 4-takten. De cross werd ver reden onder ideale weersomstan digheden op het Sloehavencircuit in Vlissingen Oost. Gijsel won beide manches in de MX 1 met overtuiging. Voor Van de Wiele lag het allemaal toch wat gevoeliger. Na de start in de eerste manche van de MX 2 was hij het snelste weg en de Zeeuws-Vla ming werd gevolgd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede. Boot nam de leiding over en leek onbe dreigd op de zege af te gaan toen Van de Wiele een schuiver maakte en veel terrein verloor. Tegen het eind ging echter ook Boot in de fout. Zijn oponthoud duurde zo lang dat Van de Wiele de leiding weer kon overnemen en met de winst aan de haal kon gaan. Boot moest in deze heat ook Rik Pijnen uit Ossendrecht nog voor laten gaan. In de tweede heat was er opnieuw kopstart voor Van de Wielen. Al snel raakte hij zijn leidende positie aan Boot kwijt. Aan de manche kwam abrupt een einde'toen Van de Wiele hard ten val kwam. Het leek ernstig en de wedstrijdleider besloot de rode vlag te hanteren en de wedstrijd dus stil te leggen. Gelukkig bleek alles nog redelijk mee te vallen, al zijn ontvellingen geen pretje. Er was echter lang ge noeg gereden om tot een uitslag te komen. De voorlaatste doorkomst werd reglementair als uitslag geno men en dus wérd Van de Wiele tweede. Dat was voldoende voor de dagoverwinning. Bij de MX 1 viel achter winnaar Gijsel vooral het goede rijden van de gebroeders Casper en Steven Ovaa op. In de eerste manche vochten zij achter Gijsel en Rini van Linden (Putte) om de derde plaats. In de tweede manche ach ter Gijsel om plaats twee. Telkens was Casper zijn jongere broer ech ter te snel af. Guido Boone was opnieuw de snelste bij de MX 2 2-takten, voor Robin de Jonge en Elmar Willems. Bij de veteranen was de winst voor Stephan Schrik uit Tilburg. De eerste mandie won Erik van der Wekken. De tweede manche moest de Honda-'rijder aan zich voorbij laten gaan. Leo Stroo uit Oost-Souburg was met een derde en tweede plaats uitstekend op dreef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36