v DE STOEL ndernemer I i Tekst: Henk van de Voorde Fotografie: Mark Neetemans Op zaterdag 20 oktober: de special bedrijfsuitjes, vergaderen en meer 15 september 2012 deOndernemer hebben we een directie van drie man. Het bedrijf moet onafhanke lijk van de oprichter worden. Waarover piekert ti Privé gaatje dat niks aan en zake lijk denk ik niet in termen van pro blemen maar van uitdagingen. Wanneer bent u het meest in uw. element Als we machines ontwikkelen en bouwen. En als we een grote ge compliceerde berging tot een goed einde brengen. Als u niet bij Mariflex werkte, dan..? Zou ik in de scheepvaart werken. Ik hou van varen- Wat is uw'ambitie Zorgen dat de continuïteit van het bedrijf is gewaarborgd. Verder zou ik wel een zeiltocht rond de we reld willen maken. doening. Ik heb er echt geleerd om competitief bezig te zijn. Er was een competitie tussen de man nen onderling om de beste te zijn. Het was een mooie werkethiek, we maakten veel uren en gingen met veel geld naar huis. Wat betekent het bedrijf voor u Heel veel. Over de hele wereld bo ten leegpompen is het leukste werk dat er is. Je lost problemen op bij schepen in diverse havens, dat geeft veel voldoening. De be manning vind het meestal niet zo leuk dat er een vreemde aan de knoppen draait, maar het is kei hard nodig om problemen op te lossen. Wat betekent u voor het bedrijf Dat kun je beter aan de werkne mers vragen. Ik heb in ieder geval voor meerdere divisies in de Mari flex Group gezorgd. Inmiddels Naam: Ruud Cogels (51) Functie: directeur-eigenaar Mariflex Group Bedrijf: De MariFlex Group is specialist in het overslaan van vloeibare la dingen in de scheepvaart. Met veelal eigen fabrikaat portable pompen en dieselhydraulische ag gregaten assisteert MariFlex tank schepen met het lossen van hun lading. Hoe bevalt deze stoel? Uitstekend. Ik ben blij dat ik in 2000 de stap gewaagd heb naar het zelfstandig ondernemerschap. We hebben in twaalf jaar tijd een enorme groei doorgemaakt: van een omzet van twee miljoen gulden in 2000 tot twaalf miljoen euro in 2012, een groei factor van twintig. Ik kreeg de kans om een soortgelijk bedrijf over te nemen als waar ik in loon dienst werkte. Ik had een verschil van inzicht met mijn baas en vond dat er veel meer uit het bedrijf te halen was. Het was een groei- briljantje dat niet tot volle was dom mocht komen. Dat was een beetje demotiverend. Hoe moeilijk is ondernemen in deze tijd? Helemaal niet moeilijk, alleen moetje altijd lef blijven tonen en kansen grijpen. Bijzonderheden: Ruud Cogels is afkomstig uit Maassluis, maar sinds 1999 woon achtig in het Thoolse Sint-Maar tensdijk waar hij hoofdsponsor is van voetbaltrots Smerdiek. Daar naast is hij hoofdsponsor van het International MariFlex Open Darts Tournament en cosponsor van Sparta Rotterdam. Op weike stoelen heeft u hiervoor gezeten Na de lagere school in Maassluis heb ik vijfjaar op het Stedelijk Gymnasium in Schiedam gezeten. Na twee jaar vierde klas heb ik van mijn 17e tot mijn 26e gewerkt in de kassenbouw, fysiek heel zwaar werk. Ik heb alle facetten van het vak doorlopen en ben veel in het buitenland geweest. Je kon er een paar aardige centen mee verdie nen. Vervolgens heb ik van 1985 tot 2000 voor een baas in de pomp- service gewerkt. Mijn eerste grote karwei was het leegpompen van een lading 160.000 ton ruwe olie in de Perzische Golf. Van 1991 tot 1994 heb ik in Singapore gewerkt, waar ik manager was op het ge bied van verhuur van pompsyste- men. Welke stoel heeft u het meest gevormd? De kassenbouw. Dat was keihard werken, maar het gaf wel veel vol Waar komt u uw stoel voor uit Voor goede muziek, met name blues, en gezel ligheid. Lijdt u onder de crisis Er zijn bij ons geen veront rustende dingen gaande. Het reguliere werk is welis waar afgenomen, maar dat kunnen we goed ondervan gen met calamiteitenservice. Anderzijds moetje natuurlijk oppassen datje niet te veel af hankelijk wordt van calamitei ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97