Risico voor Obama en Romney 81 buitenland Papagayo CURACAO Moslimwoede breidt zich uit BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 15 september 2012 BEIROET Paus Benedictus in Beiroet aangekomen Paus Benedictus XVI is gistermid dag aangekomen op de luchthaven van Beiroet. Duizenden militairen moeten de veiligheid van de kerk leider tijdens diens bezoek aan Li banon waarborgen. Bij aankomst vroeg Benedictus de wereld geen wapens meer te sturen naar de strijdende partijen in Syrië. Het hoogtepunt van zijn bezoek is mor gen een mis in een park in Beiroet LONDEN Rechtszaak over foto's van topless Kate De Britse prins William en zijn vrouw Kate spannen een rechts zaak aan tegen het Franse magazi ne Closer. Dat publiceerde vrijdag foto's van Kate in bikinibroekje, zonder bikinitop. Volgens het paar is met de publicatie van de foto's 'een grens overschreden'. De foto's zijn met een telelens genomen toen het paar vorige week op va kantie was op een Frans kasteel. GRENOBLE Overlevende Annecy zag een 'slechterik' Zainab al-Hilli, het 7-jarige meisje dat vorige week een moordpartij bij het Meer van Annecy in Frank rijk overleefde, heeft 'één slechte rik' gezien. Dat heeft ze tegen re chercheurs gezegd, meldde een bron rond het onderzoek gisteren. Zainab verliet gisterochtend het ziekenhuis. Ze is ondergebracht op een geheime plaats in Groot-Brit- tannië. NEW YORK Tweets Occupy aan rechter overgedragen Sociale netwerksite Twitter heeft ingestemd met het overdragen van tweets aan een Amerikaanse rech ter. De rechter had dit geëist voor het proces tegen een demonstrant van Occupy WallstreeL Het proces wordt door velen op de voet ge volgd, omdat het duidelijk kan ma ken hoeveel toegang autoriteiten mogen hebben tot materiaal dat op sociale media wordt geplaatst MAJURO Visser dobbert vier maanden op zee Toakai Teitoi uit de eilandstaat Kiri bati, heeft bijna vier maanden rondgedobberd in een vissersboot met een kapotte motor op de Stille Zuidzee. De visser werd gisteren gered door een andere vissersboot. Hij vertelde dat hij in leven bleef dankzij vis en regenwater. Een met gezel die samen met hem op 28 mei was vertrokken, bezweek in juli aan de ontberingen. BRUSSEL Dutroux wil vrij met enkelband Kinderverkrachter en -moordenaar Mare Dutroux wil voorwaardelijk worden vrijgelaten. Hij heeft ge vraagd om met een enkelband de gevangenis te mogen verlaten. Dat meldden de Vlaamse omroep VRT en persbureau Belga gisteren. Du troux is veroordeeld tot levenslang. Eind vorige maand kwam Michelle Martin, zijn ex-vrouw en handlan ger, voorwaardelijk vrij. Geweld en protesten verleggen accent Amerikaanse verkiezingen De gewelddadige reacties in het Midden-Oosten op een Mohammed-film, hebben hun weerslag op de campag ne voor de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen. door onze correspondent Hanneke Keultjes De Amerikaanse presi dentscampagne draait ineens niet meer alleen om de economie, de economie en de economie. De ge dode Amerikaanse diplomaat in Li bië, rellen bij de Amerikaanse am bassade in Egypte en betogingen in talloze Arabische- en andere moslimlanden - veroorzaakt door een anti-islamfilm - hebben een einde gemaakt aan de navelstaarde rij. Plots is er het besef: de president is de opperbevelhebber en de leider van de 'vrije wereld'. En de reactie van de Republikeinse presidents kandidaat Romney wekte niet al te veel vertrouwen. Van hem waren er geen meelevende woorden aan het adres van de nabestaanden, geen oproep tot eenheid in de VS. Romney gebruikte het drama om politieke punten te scoren door Obama te bekritiseren voor de 'schandelijke', haast nederige reac tie die de Amerikaanse ambassade in Egypte liet uitgaan. De president had de aanslag kei hard moeten veroordelen, aldus Romney. Onbedoeld geeft Obama Romney de. ruimte om met een beschuldi gende vinger naar hem te wijzen. Hoewel er weinig verschil zit in de buitenlandse plannen van Rom ney en het beleid van Obama, kreeg de president uitgerekend in Libië - hét succesverhaal van de Amerikaanse rol in de Arabische lente - een tegenslag te verwerken; terwijl dat land een voorbeeld had moeten zijn van zijn visie op bui tenlands beleid: leading from be- hind, vanaf de achtergrond behoed zaam en doordacht leiding geven. Romney zal het gebruiken als argu ment voor zijn betoog dat Oba- ma's beleid in het Midden-Oosten hopeloos heeft gefaald. De president moet zorgen dat de moslimprotesten niet uitlopen op de situatie waarmee zijn partijge noot Jimmy Carter zich in 1979 ge confronteerd zag. Toen bezetten Iraanse activisten de Amerikaanse ambassade in Teheran. Een militai re operatie om de gegijzelde Ame rikanen te bevrijden, mislukte, en dat kostte Carter zijn herverkie zing. Maar voorlopig moet vooral Rom ney zich zorgen maken. Zijn kri tiek óp Obama viel niet in goede aarde. Zelfs partijgenoten van Romney lieten hem vallen. Dat is een teken aan de wand. KHARTOEM/TUNIS - Na het vrijdag gebed hebben woedende moslims gisteren opnieuw ambassades en consulaten van de VS aangevallen. Van Nigeria tot Afghanistan en van Marokko tot India waren er felle protesten. In Sudan waren dit keer ook de ambassades van Duitsland en Groot-Brittannië doelwit. In Amsterdam was er een kleine de monstratie. Die verliep rustig. De betogers zijn kwaad over de Ameri kaanse film 'Onschuld van Mos lims'. Daarin wordt de profeet Mo hammed bespot In Sudan trokken zeker 5.000 de monstranten richting de Ameri kaanse ambassade. Bewakers vuur den waarschuwingsschoten af. De politie probeerde met traangas de betogers tegen te houden. Zeker drie mensen kwamen om het leven toen demonstranten de Amerikaanse ambassade in Tune sië bestormden. De politie van Tu nis opende het vuur om de menig te tegen te houden. Betogers staken bovendien de Amerikaanse School in Tunis in brand. In Jemen probeerden honderden betogers op te rukken naar de Ame rikaanse ambassade. Washington stuurde een peloton mariniers om het gebouw te beschermen. zie onze website:buitenland 'Het zijn relatief kleine, maar hele he vige demonstraties' Afghanen verbranden een Amerikaanse vlag tijdens een protest tegen 'Onschuld van Moslims', foto Rahmat Gul/AP verblijf in Papagayo beach Resort***** vliegreis s/ taxen transfers hostess-service Gratis massage t.w.v. 160 voor 2 personen Zie www.kras.nl/25342 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosfen en Calamiteitenfonds. KLM Werelddeal Weken: tot ruim 190 korting p.p.! VOORDELIG CURACAO - Boek nü een zonvakantie naar Curasao en ontvang hoge kortingen' tijdens de KLM Werelddeal Weken. Verblijf in het super-de-luxe Papagayo Beach Resort direct aan de Jan Thiel Baai. Vertrek in september of oktober erf ontvang óók nog eens een gratis massage t.w.v. 160 voor 2 personen. PAPAGAYO BEACH RESORT Het resort ligt op ca. 100 m van het strand en op ca. 7 km van de hoofdstad Willemstad. Het beschikt o.a. over gratis Wi-Fi, een uitstekend restaurant en een zwembad met zonneterras, parasols en gratis badhanddoekservice. U verblijft in koloniale stijl uitgevoerde villa's, die sfeervol zijn ingericht. Vertrekdata: dagelijks van 23/9/2012 t/m 31/03/2013 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8