lïfltf liefde media TERUGGESPOELD Titanic yM>4§ media@wegener.nl |S| 024-3650570 25 Zaterdag 15 september 2012 Jetlag. Dat woord staat voor de zomer van Robert ten Brink. In Love is in the air is het resultaat te zien van zijn heftige, intensieve wereldreis in zes weken. „Een programma vol jongensboekenromantiek." door Monique Brandt In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Net als bij het ongeluk met het Itali aanse megaschip Costa Concordia in januari van dit jaar, speelde ook bij de ramp met de Titanic de kapitein een cruciale rol. Het cruiseschip voer in 1912 tijdens zijn eerste reis op een ijsschots en zonk naar de bodem van de oceaan. Ruim 1.500 passagiers stierven, een handvol werd uit het ijskoude zeewater ge red. De kapitein negeerde waarschuwingen voor ijsbergen en weigerde de snelheid aan te passen. De eerste reis was tenslotte voor al een prestigekwestie. Hoe sneller de tocht naar New York werd afgelegd, des te beter oen de televisiekijker onlangs zag hoe Robert ten Brink in de Verenigde Staten een broer en zus na lange tijd bij elkaar bracht, was de presentator zelf in Nieuw- Zeeland voor opna men. En dat allemaal voor de liefde. In Love is in the air herenigt hij familieleden die el kaar door geografische en economische bar rières lang niet hebben gezien. Vlak voor ver trek verrast Ten Brink in Nederland het se lecte gezelschap dat met hem op reis mag om aan de andere kant van de wereld hun dierbaren in de armen te sluiten. Het programma was vorig seizoen in mini- vorm al onderdeel van All you need is love en is nu zelfstandig. De kijker heeft Love is in the air, dat eind augustus debuteerde, nog niet zo massaal omarmd als kijkcijferhit All you need is love. Maar wellicht is het nog wennen. Ten Brink: „We doen er alles aan om er een prachtprogramma van te maken, vol jongensboekenromantiek." Ten Brink en zijn vaste crew reisden zich suf om de verhalen vast te leggen: Zuid-Afri- ka, Argentinië, Chili, Verenigde Staten, Mexi co, Australië en de kers op de al rijkversierde taart: Nieuw-Zeeland. „Te gek toch dat ik dit nog mag meemaken op mijn ouwe dag?", schertst de presentator. „Ik moet eerlijk zeg gen: je knapt er niet van op, elke keer elf uur in zo'n vliegende stinkbuis. De eerste keer is fantastisch, maar dat is het dan ook wel. Ge lukkig hebben we een geweldig team, dat ook All you need is love maakt. We lachen veel, hebben de grootste lol. Dat straalt ook weer af op de families die met ons meerei zen. Het is enorm intensief allemaal." Voor hen die het programma nog niet za gen: het format is simpel. Familieleden die elkaar om allerlei redenen lang niet hebben gezien, worden herenigd en vertellen hun verhaal. „Het gaat dus eigenlijk niet om lief de, maar ook weer wel. Dat ze elkaar lang niet zagen, komt steeds door hetzelfde: geen geld voor tickets. Wat dat betreft, is dit een echt crisisprogramma. Met je hele familie naar Chili vliegen, kost 10.000 euro. Dat heb ben mensen gewoon niet meer! Hooguit dat er dan bij een sterfgeval één gezinslid alleen op en neer reist, om de kosten te drukken. Het leuke is dat die familieleden nu de tijd kunnen nemen om bij elkaar te zijn. Er zijn mooie verhalen bij, soms schoot ik zelf vol." door Marlous Flier het imago van het 'onzinkbare' schip. James Cameron deed er eind jaren negen tig alles aan in zijn verfilming van de ramp het schip zo goed mogelijk na te bootsen. In een speciale studio liet hij het schip na bouwen, slechts een paar meter kleiner dan het origineel. Alle pracht en praal kwam tot in detail terug: van de kroonluch ters en de luxe suites tot het porselein in de eetzaal. Deze versie is de populairste van een arsenaal films en documentaires dat in de loop der jaren over de ramp is ge maakt. De regisseur voegde een romanti sche verhaallijn toe aan de dramatische ge schiedenis en dat bleek een gouden zet. Passagiers en bemanning kregen een ge zicht en de fatale liefde tussen het rijke meisje Rose (Kate Winslett) dat als een blok viel voor arme sloeber Jack (Leonardo di Caprio) maakten 'Titanic' interessant voor een miljoenenpubliek. Het hoge zwij- melgehalte doet het nog altijd goed, vooral Dé scène uit Titanic: Jack en Rose op de voorsteven van het in 1912 gezonken schip. bij vrouwen: wie kent niet de scène waarin de tortelduifjes op de voorsteven van het schip staan? 'My heart will go on', de soundtrack van Céline Dion, is ook onlos makelijk verbonden met Titanic. Wie het Robert ten Brink over Love is in the air: „Een cri sisprogramma." foto Nick van Ormondt/GPD Het tv-makershart van Ten Brink klopte weer volop. „Ik ben dol op reizen, zeker met mijn crew. Het is ook erg leuk met die fami lies op pad te zijn, we nemen ze toch steeds vijf tot elf dagen mee. In Argentinië maak ten we in acht dagen zeven vluchten, die ene dag dat we niet vlogen, zaten we negen uur in een hobbelend busje. Samen op reis schept een enorme band. Gesprekken gaan vanzelf, ik hoef me niet meer voor te berei den, want ik weet alles al. Mensen praten in de bus spontaan over hun leven, hun situa tie. Dat levert heel eerlijke tv op. Het is echt, heftig en intens. Positieve tv." Doctor Love zag voor All you need is love ook al het een en ander van de wereld. „Maar dan is het: één dag naar Kaapstad, de Tafelberg op, filmpje maken, naar beneden en weer terug naar Nederland! Hier komt een dimensie bij. Ik dwaalde over de straten van Buenos Aires, geboortestad van Lionel Messi, bezocht het graf van Evita Peron. To taal andere koek." In oktober reist hij naar Australië en dan is het voorlopig klaar. Dan gaat hij weer druk in de weer met de kerst-uitzending van All you need is love, de twee All you need- con certen in de Heineken Music Hall, ook rond kerst, en het maken van een nieuwe serie All you need is love, die vanaf begin januari te zien is. Het 21e seizoen.... Ooit zei Ten Brink in een interview dat hij 'helemaal klaar' was met dat programma. „Daarna zijn we inderdaad ook een paar jaar gestopt. Het was óp. RTL-programmabaas Erland Gal- jaard heeft de nieuwe reeks in feite in gang gezet, vroeg zich af of we er geen moderne variant van konden maken. Bleek te werken. Dat heeft ook te maken met de tijdgeest. Door de huidige Facebook-cultuur zijn men sen niet meer bang persoonlijke verhalen te vertellen, alles mag naar buiten. Iedereen maakt filmpjes over zichzelf twittert, face- bookt. Het programma leeft echt weer, dat merk je ook als we met die gekke caravan rondrijden. Het is een sterk merk. Vorig sei zoen trokken we steeds tegen de twee mil joen kijkers. Na twintig jaar! Dan doen we toch iets goed." Love is in the air. Elke woensdag op RTL 4 om 20.30 uur. ft t Reageren? kW media@wegener.nl nummer hoort, denkt meteen aan Rose en Jack, 'vliegend' in de wind. De romantiek en zwijmelscènes in het eer ste deel van de ruim drie uur durende rol prent, staan wel in schril contrast met de fragmenten waarin de ondergang centraal staat. Die beheersen het volledige tweede deel. Ook daarin probeert Cameron dicht bij de waarheid te blijven. Hij liet de film sets (ter verbeelding van het zinkproces) in een grote watertank plaatsen en dat had een levensecht resultaat. Het geweld waarmee het oceaanwater de Titanic in de film verzwelgt, is angstaanja gend. Ook de ronddobberende bevroren li chamen van de slachtoffers zijn geen pretti ge aanblik. In januari was het honderd jaar geleden dat de Titanic verging, geen won der dus dat dit jaar de spotlights weer eens extra op het schip werden gericht. Met op nieuw een bioscoopverschijning, maar dan in een driedimensionaal jasje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81