reizen^ SS, 3,65 gulden «T Ik ben er niet gek op in discussie te gaan over mijn bijdrage aan een bedelaar reizen@wegener.nl 024-3650360 •t De parkeerplaats aan liet Waaigat is goed verlicht en uit het restaurant op het water waaien flarden sara- bamuziek. Zoals altijd is het warm in Willemstad. De man die op me afkomt lopen, heeft de wankele tred van alcoholgebruik. Een wild zwart gezicht met fonkelende ogen spreekt me aan. Of meneer eens wil kijken wat voor schoenen hij aan zijn voeten heeft? Dat kan toch helemaal niet? Zie nou toch eens wat een afgetrapte exemplaren. Zijn voeten steken inderdaad aan alle kanten uit de geheel verga ne stof van de sneakers. Ik neem aan dat de man uit is op een financiële bijdrage mijnerzijds. En hoewel ik iedereen alles gun, weet ik nu al dat ik er niet op in zal gaan. Hoofd schuddend en met vaste tred loop ik door naar de ingang van het restaurant. Ik ben niet van plan me te laten chante ren door aangepraat schuldgevoel. Hij ziet dat het bij mij niet gaat lukken en verlegt de koers van zijn betoog: 5,65 zegt hij. 5 gulden, 65 cent, meneer, daar kan hij nieuwe slip pers voor kopen. Toe nou meneer, wat is dat nou voor u, 5,65? Ik vind het een vreemd voorstel. Bedelen om een gul den, of een willekeurig andere munt, dat begrijp ik. Maar zo'n raar gebroken bedrag voor een paar slippers? Ik ben er ook al niet gek op om in discussie te gaan over het bedelbe- drag. Alsof je moet afdingen op de eigen bijdrage. Teleurge steld blijft de schoenenkoning achter op het par keerterrein. Even later, bij het openslaan van de me nukaart heb ik spijt. Niet van de restaurantkeuze, maar dat ik de man niet gewoon geld heb gegeven voor nieuwe slippers. De voorgerechten alleen al vertegenwoordigen per stuk de waarde van min stens vijf paar slippers, dus zo erg was het nou ook weer niet geweest. Speurend kijk ik over het par keerterrein, maar hij is weg. Op zoek naar een nieu we investeerder, neem ik aan. De volgende avond heb ik mijn oog laten vallen op een restaurant in de Penstraat. De smalle weg slingert langs de Caribische zee vanaf Willemstad naar het oosten. Kléine; krotjes staan trots naast enorme herenhuizen. Veel is ver gaan door gebrek aan onderhoud en de eroderende wer king van zeewind. Soms wordt iets opgeknapt, veel vaker niet. Een deel van de Penstraat heeft een slechte naam. Drugsverslaafden en zwervers maken de buurt onveilig. Het restaurant ligt ergens in hét midden. Ik ben de auto nog niet ui t of daar staat hij. Woest, druk gebarend en opgewon den. Hij! is blij dat hij mij ziet. Meneer gaat zeker lekker eten in dat leuke restaurantje even verderop. En of meneer zich dan niet slecht voelt bij de gedachte dat onderhavige nog steeds geen nieuw schoeisel heeft. De redenering staat mij meteen alweer tégen. De man heeft een intimiderende ma nier van onderhandelen. Tóch treft hij mij met een nieuw argument. 3,35 meneer, 3,35. Daarvoor heeft hij nieuwe slip pers gezien die hij dolgraag wil hebben. Ik vind het een for se winst ten opzichte van de eerder gevraagde 5,65, dus aar- zei niet en betaal. Blij dat ik er vanaf ben. Ik eet lekkerder dan de avond daarvoor. Dat komt door de kwaliteit van de gerechten, maar ook door de transactie met de schoenen man. Een paar dagen later-ga ik naar het Centrum van Willem stad voor de aanschaf van een nieuwe zwembroek. Als ik te- rugkom bij mijn huurauto, heeft een grote, zwarte man óp nieuwe slippers net de voorruit schoongepoetst. Grijnzend wacht hij me op. Kijk nou ééns meneer wat hij aan zijn voe- ten heeft. 2,85 zegt hij trots en toont de helwitte plastic slip pers. Ik ben sprakeloos en tevreden dat het geld goed te recht is gekomen. Ik merk op dat hij dus 50 cent heeft over gehouden. Hij klopt op zijn broekzak en lacht. Voor slechte re tijden, zegt hij en negeert de gulden die ik hem aanbied voor het oppoetsen van de huurauto. Met onvaste tred ste vent de man af op een andere bleke toerist die wel een lesje kan gebruiken. Ik denk dat het een nieuwe broek wordt. Eindredactie: Johan Bosveld redactie.reizen@wegener.nl Vormgeving: Erna van Eerdewijk Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Wandelschoenen aan en over eeuwenoude paden van het ene naar het andere dorp lopen. Dat is de beste manier om het Italiaanse Cinque Terre te ontdekken, ondervond Lutske Bonsma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70