met pooiers spectrum 8 Zaterdag 15 september 2012 Kat-en-muissp -7' w *- É&g® Escort is de ondoorzichtigste prostitutiebranche. Zedenrechercheurs en gespecialiseerde ambtenaren houden daarom vijfmaal per jaar een grote controle. Vanuit leegstaande panden zijn ze op zoek naar misstanden. „We bestrijden geen prostitutie, maar mensenhandel." •door Paul Vugts Ze wekt misschien een andere indruk, maar met Naomi is niets mis, blijft ze herhalen. De 19-jarige escortprostituee, in haar strakke ro ze outfit minstens zoveel meisje als vrouw, is een week geleden vanuit Bulgarije naar Ne derland gevlogen. Toch heeft ze het hier al aardig voor el kaar. Hoewel ze amper Engels spreekt en voor het eerst in het buitenland is, heeft ze via een 'makelaar' meteen een benedenhuis gevonden aan de rand van het centrum van Amsterdam, kreeg ze al in Bulgarije haar sofinummer toe gestuurd, regelde ze 'na tips van vriendinnen' in een mum van tijd haar contract bij een escortbureau en is haar inschrijving in de Kamervan Koophandel onderweg. Het escortbureau laat haar de 150 euro die ze per klant ver dient houden, op de 20 euro voor de chauffeur na, voor heen en weer, vertelt Naomi. Dat ze in de loop van het verhoor herhaaldelijk in huilen uitbarst, daar moet de ondervragende zedenrechercheur niet te veel achter zoeken. Ze is eenzaam, vandaar. Met ge dwongen prostitutie en uitbuiting hebben haar verdriet en nervositeit niets te maken. Naomi probeert zich te her pakken en vervolgt haar geruststellende antwoorden, ge holpen door de tolk die van afstand vertaalt via de speak er van de gsm midden op tafel. In welke taal het contract is opgesteld dat ze met het, overigens illegale, escortbu reau sloot? Nederlands. Nee, Engels, gelooft ze. Hoe ze dan weet waar ze zich aan heeft gebonden? Nou ja, er staat zo'n beetje in dat ze met het bureau 'samenwerkt op een legale manier' is haar verteld. Weet ze dat ze als pros tituee zelf belasting moet afdragen? Ja, daar is iets over ge zegd. Ze weet niet hoeveel of hoe. Weet ze dat Roemeen se en Bulgaarse meisjes sinds 1 januari niet meer via 'be middelaars' mogen werken, vanwege de vele gevallen van uitbuiting door pooiers? Nee, daar is Naomi niets over ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64