Makkelijk. 'nee' verkopen' Angst zit er na diefstallen goed in bij schapenboeren binnenland 15 Lestoestel met Nederlanders vermist Dienstwapen van agent gebruikt bij moordzaak in Kekerdom zaterdag 15 september 2012 tegen olieboringen in het Noord poolgebied onder meer door op on geveer vijftig Shell-stations in het land in de vroege ochtend diesel- en .benzinepompen te vergrendelen waardoor automobilisten niet meer konden tanken. Shell heeft Green peace inmiddels voor de rechter ge sleept. foto Marcel Antonisse/ANP hebben, lopen de kans dat die op de plank blijven liggen als ze on verhoopt van het lijstje worden ge schrapt. KNMP wil niet zeggen welke groothandels aan het onder zoek meedoen. Naar verluidt zou het gaan om Mediq, Mosadex, Bro- cacef en Alliance Healthcare, die het grootste deel van de Neder landse markt in handen hebben. Zorgverzekeraars maken afspraken met fabrikanten over de levering van medicijnen, maar dat gaat blijkbaar niet altijd goed. Branche koepel Zorgverzekeraars Neder land (ZN) is evenwel niet onder de indruk van het onderzoek van SFK en KNMP. „Sinds het prefe- DEN BOSCH - Schapenhouders wor den steeds vaker getroffen door diefstal. Ook de aantallen groeien. Dat stelt branche-organisatie ZLTO. „De laatste jaren komt het al vaker dan voorheen voor dat bij boeren een enkel schaap wordt meegenomen", zegt woordvoerder Maarten Leseman. „Sinds een aan tal maanden zien we echter dat de aantallen steeds groter worden." Deze week was het raak in de Bommelerwaard. In Well werden zo'n 55 schapen gestolen en in Am- merzoden ongeveer tweehonderd. Dat laatste geval slaat volgens Lese man alles. „Dergelijk aantallen zie je zelden." Voor boeren vormen de diefstal len een grote kostenpost. Een schaap is ongeveer 130 euro waard. Politie en ZLTO roepen op tot waakzaamheid. „Het is raar als midden in de nacht een vrachtwa gen stopt in een weiland. Wees daar alert op." Ook boeren zelf kunnen wat doen. „Sluit de hek ken gewoon heel goed af en meld diefstallen ook bij ons, we moeten de politie wakker krijgen." Tweehonderd gestolen schapen, waar breng je die naartoe? Niet naar een Nederlandse slachterij in ieder geval, zegt Ad van der Vel den van slachterij HDL in Hees- wijk-Dinther. „Die schapen heb ben oormerken, die kun je niet zo maar slachten." Bij slachting moe ten die nummers gemeld worden bij het ministerie. Alternatief is clandestien slachten. Van der Velden denkt niet dat er collega's zijn die zich er aan wa gen. Omdat het praktisch onuit voerbaar is om ongemerkt zoveel schapen te verwerken. Hij ver moedt dat de schapen direct naar het buitenland vervoerd zijn. KEKERDOM - De drie doden die zondag werden gevonden in een huis in Kekerdom zijn doodgescho ten. Daarbij is ook geschoten met het dienstpistool van de 59-jarige recherchechef van de regiopolitie Gelderland-Zuid, die een van de doden is. Of er nog meer vuurwapens zijn gebruikt in de woning, moet nog blijken uit nader onderzoek, aldus een politiewoordvoerder. Het onderzoek richt zich nu op wie het dienstpistool of een ander wapen heeft gebruikt. Ook moet nog blijken of alle gevonden ko gels uit het dienstwapen kwamen. De politie zoekt nog in de woning naar mogelijke munitie uit een an der wapen. Districtsrecherchechef Jan Petter is overleden door een schotwond in zijn hoofd, zo is uit sectie op zijn lichaam gebleken. Een 50-jarige man en zijn 47-jari- ge vriendin uit Millïngen aan de Rijn, wier lichamen ook in de wo ning van de politieman in Keker- dom lagen, hadden meerdere schotwonden in hun lichaam en hoofd. Het drietal, van wie de politie gis teren alle namen noemde, kende elkaar. Dat de politieman zijn dienstpistool in huis had is opmerT kelijk, want hij zat al maanden thuis vanwege een knieoperatie. Het is gebruikelijk dat politiemen sen hun wapen op het bureau ach terlaten in een kluisje. Alleen in bijzondere gevallen wordt toestem ming gegeven om het wapen mee naar huis te nemen. In het huis in Kekerdom vond de politie 224 hennepplanten. In de woning in Millingen lagen spullen voor een wietkwekerij, maar zon der planten. De uitvaart van districtsrecherche chef Jan Petter zal volgende week zonder korpseer plaatshebben. zie onze website:binnenland 'Geschoten met dienstwapen van een van de slachtoffers' rentiebeleid in zwang is, zijn er geen heel grote problemen ge weest. Apothekers verzetten zich, omdat het hen geld kost. Dit is hun zoveelste actie", aldus een voorlichter. KNMP reageert enigszins getergd: „Dit beleid gaat ten koste van de patiënt. Het is tekenend dat de zorgverzekeraars vasthouden aan preferentie, met alle nadelen van dien." Volgens diverse berekenin gen levert het huidige medicijnbe- leid circa 1,1 miljard aan besparin gen op. „Het is onze taak de zorg premie zo laag mogelijk te hou den", aldus Zorgverzekeraars Ne derland. EELDE/MESA - Een lestoestel met aan boord een Nederlandse stu dent en een Nederlandse examina tor van KLM Flight Academy is sinds donderdag vermist in Arizo na. Directeur Gerrit Assink van de KLM Flight Academy zei dat giste ren. Het toestel was opgestegen vanaf Mesa Falcon Field, vlakbij Phoenix. Het gaat om een Piper Ar cher van CAE Oxford Aviation Aca demy. Aan boord is ook nog een Amerikaanse instructeur. Wat er is gebeurd, is onduidelijk. Volgens Assink was het weer bij opstijgen goed. De vlucht betrof een exa men. Op de hoofdvestiging van KLM Flight Academy op Gronin gen Airport Eelde is een crisiscen trum ingericht. Het hoofd oplei dingen van de vliegschool is op weg naar de Verenigde Staten, meldt Assink. Volgens Amerikaanse media heb ben de autoriteiten een uitgebrei de zoektocht op touw gezet. Vijf vliegtuigen kammen het gebied uit waar het vliegtuig het laatst op de radar te zien was. Volgens kolo nel Bob Ditch van de civiele lucht vaartdienst hebben de reddings werkers nog geen signaal van een noodhaken opgevangen. Harde wind en woestenij op de grond be moeilijken de zoektocht ten noord westen van de plaats Payson. altijd iets voor jc Stap vandaag nog over op Atles-in-1. Met Alles-in-1 van Ziggo zitje goed. Nu en in de toekomst. Want Ziggo blijft vernieuwen. Zo kun je live televisiekijken op je tablet of smartphone. Overal in en. om het huis. Makkelijk. Kies vandaag nog voor Televisie, Internet en Telefonie in één voordeelpakket. Ga naar ziggo.nl/allesinl of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5