Allround in metaal Uiterste precisie Borging en groei HANDEL CONSTRUCTIE mjiniEiEuwscm m dienstenpakket groeide, verzamelde hij een steeds uitgebreider en gevarieerder team van uitstekende vaklieden om zich heen. Samen met hen voorziet hij opdrachtgevers in binnen- en buitenland van met ui terste precisie vervaardigde producten. Huib Meeuw- sen: 'Wij beschikken daartoe over alle benodigde kennis en kunde, en de nieuwste CNC-gestuurde ma chines. Daarbij speelt ook onze zeer uitgebreide voor raad materialen (zowel plaatmateriaal als technische producten) een hoofdrol. Onze klanten kunnen onder een en hetzelfde dak terecht voor een hoogwaardig half- of totaalproduct, binnen zo kort mogelijke tijd, tegen een scherpe prijs. Zes dagen per week zijn we beschikbaar voor leveringen, reparatie en advisering.' 'Meeuwsen voert als slogan Totaal in Metaal. Ons all round karakter is mede gebaseerd op de toepassing van hypermoderne, in een aantal gevallen unieke technieken, vooral op het vlak van plaatwerk.' Aan het woord is Liza Meeuwsen, medevennoot, tijdens een rondleiding door het bedrijf dat een totaaloppervlak beslaat van ca 8.000 vierkante meters. 'Ons klanten bestand is heel divers en varieert van particulieren die bijvoorbeeld een beugeltje nodig hebben voor een tuinhek tot multinationals in de offshore, weg- en waterbouw, petrochemie en voedingsindustrie. Ook steeds meer collega-bedrijven in de metaal weten de weg naar ons te vinden.'Meeuwsen is een erkend leer bedrijf. Jongere en oudere werknemers - waarvan twee met een dienstverband van meer dan 25 jaar - vul Totaal in Metaal, dat is het motto van Meeuwsen uit Yerseke. Meeuwsen omvat een tweetal bedrijven: Handel Constructie H. Meeuwsen B.V. (construc tie, engineering en verspaning) en Meeuwsen Trade en Metal Services V.O.F. (technische groothandel en plaatbewerking). Dagelijks creëert een team van 80 medewerkers een grote variëteit in ijzersterke metaaltechnische (half)producten. Vakmanschap, state of the art machines, een plezierige werksfeer en een op groei gerichte bedrijfsvisie: Meeuwsen heeft het allemaal. In een tijdsbestek van 27 jaar bouwde directeur/eige naar Huib Meeuwsen een van oorsprong eenmanszaak uit tot een bedrijf met 80 medewerkers op de loonlijst. Dat is hem met zijn team gelukt dankzij, onder andere, de opbouwende kritiek van klanten en leveranciers en het vertrouwen dat deze stelden in de sterke op lossingsgerichtheid van Meeuwsen. Naarmate het blauwe gloed tevoorschijn. De overheersende indruk bij het bezoeken van de werkvloer van Meeuwsen in Yerseke, is er een van rust en reinheid. Daarbinnen ont spint zich een grote bedrijvigheid van mensen en ma chines. In perfecte synergie werken ze samen bij het vervaardigen van talloze objecten van gecertificeerd staal, roestvaststaai, slijtvaststaai, aluminium, brons en kunststof. Meeuwsen - dat ISO 9001:2008 en VCA* gecertificeerd is - streeft naar borging van het huidige bedrijfskapi taal in de vorm van mensen, machinepark, kennis en kunde. Maar ook duurzame groei is een van de speer punten, inhoudelijk én ruimtelijk. De benodigde grond voor de fysieke uitbreidingsplannen is al beschikbaar. Meeuwsen staat pal voor zijn klanten en leveranciers, nu en in de toekomst! len elkaar aan in een collegiale, voelbaar ontspannen werksfeer. Meeuwsen investeert volop in opleidingen. De kennis die Meeuwsen in huis heeft blijft daardoor actueel. Ook biedt het medewerkers de mogelijkheid zich intern zo breed mogelijk verder te ontwikkelen. v.l.n.r.: teamleden bjaak en Jaap (beiden 25 jaar in dienst) en Arne, zoon van Jaap en nu al vaak op de werkvloer van Meeuwsen te vinden Mario (47), afdeling Plaatwerk 'Eind december werk ik alweer 5 jaar bij dit bedrijf en het verveelt me geen seconde. Het program meren en het vervaardigen van werkstukken op de CNC gestuurde zetbanken geeft mij nog steeds een trots gevoel van voldoening.' Het is er licht en fris, en opvallend ordelijk. In de lucht hangt de prikkelende, voor metaaltechniek zo type rende geur van ijzer en smeerolie. Reusachtige deuren laten gul de zomerzon binnen die in brede banen over de fabrieksvloer strijkt. De metershoge wanden van de immense constructiehallen zijn wit, waardoor ze nog eens zo groot en indrukwekkend lijken. Katrollen zoe men, her en der knettert de lasapparatuur en op ein deloos lange snijtafels toveren branders een feeërieke Marnix (22), afdeling Constructie 'Vooreen energiecentrale in Groningen ben ik een schoorsteen aan het maken; mooi werk dat ik graag doe. Op de basis die nu gereed is komt een pijp van 40 meter hoogte. Al lerend en werkend kan ik mijn vaardigheden verder ontwikkelen. Ruim 6 jaar werk ik nu bij Meeuwsen en elke dag is anders. Heerlijk!' Niels (22), afdeling Plaatwerk 'Ik doe veel verschillende dingen en dat maakt het lekker afwisselend. Ik heb een opleiding tot con structiebankwerker gevolgd en wil verder groeien in mijn vak. Werkvoorbereider lijkt me een mooie job.' Yannick (2Uj, afdeling Verspaning 'Zo'n 5 jaar geleden liep ik hier stage en hetbevielme zo goed dat ik ben gebleven. Ik ben gek op techniek en zou niks anders willen doen. Dingen maken, oplossingen voor vraagstukken bedenken en de wetenschap dat wat ik gemaakt heb wordt toegepast door anderen - dat geeft veel voldoening.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52